Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 323F BG 1993r 1.6 16V - Dziwny dźwięk, świst po wymianie paska alternatora

lasic100 13 May 2014 21:07 2805 3
 • #1
  lasic100
  Level 15  
  Witam,

  Uporałem się ze zmianą paska klinowego na alternatorze. Przy okazji wymieniłem również pasek od pompy wspomagania. Mam jednak dziwny problem, ponieważ po wymianie, wraz ze wzrostem obrotów wydobywa się dziwny świst. Jeśli zdejmę pasek od alternatora tego dźwięku nie ma i wszystko jest w normie. Poruszałem samym kołem pasowym na altku ale wszystko wydaje się być OK(nie wydaje dziwnych dźwięków). Jeśli znacznie poluzuję pasek tak, że jest słabo naciągnięty ale alternator daje odpowiednie napięcie to odgłos jest chyba trochę cichszy ale to tylko moje przypuszczenia.

  Żeby zobrazować problem wrzucam filmiki na których nic nie widać ale myślę że słychać o co mi chodzi :)

  1. Praca silnika ze zdjętym paskiem alternatora:
  2. Praca silnika z paskiem słabo naciągniętym:  3. Praca silnika z paskiem odpowiednio naciągniętym:  Dodam, że przed wymianą nie było takich objawów. Co to może być ??

  Będę wdzięczny za jakieś naprowadzenie.
 • Helpful post
  #2
  zeimp
  Moderator on vacation ...
  Naładuj akumulator na max-a i sprawdź, czy to "miałczenie" nie przycichnie. Albo rozładowałeś akumulator podczas wymiany/robocizny (np. słuchaniem radia, włączona lampka sufitowa przez dłuższy czas, etc...), albo po prostu dźwięk ze szczotek dochodzi - nic poważnego. Tak czy inaczej, taki dźwięk, to nic groźnego, wkurza ucho, ale wszystko działa jak powinno... Z czasem ucichnie (najprawdopodobniej), zacznij od naładowania akumulatora prostownikiem.
 • #3
  lasic100
  Level 15  
  Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę w wolnej chwili aku tzn. naładuję go ale ważne, że to nic groźnego.
  Pozdrawiam.