Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323F BG 1993r 1.6 16V - Dziwny dźwięk, świst po wymianie paska alternatora

13 Maj 2014 21:07 2397 3
  • Poziom 15  
    Witam,

Uporałem się ze zmianą paska klinowego na alternatorze. Przy okazji wymieniłem również pasek od pompy wspomagania. Mam jednak dziwny problem, ponieważ po wymianie, wraz ze wzrostem obrotów wydobywa się dziwny świst. Jeśli zdejmę pasek od alternatora tego dźwięku nie ma i wszystko jest w normie. Poruszałem samym kołem pasowym na altku ale wszystko wydaje się być OK(nie wydaje dziwnych dźwięków). Jeśli znacznie poluzuję pasek tak, że jest słabo naciągnięty ale alternator daje odpowiednie napięcie to odgłos jest chyba trochę cichszy ale to tylko moje przypuszczenia.

Żeby zobrazować problem wrzucam filmiki na których nic nie widać ale myślę że słychać o co mi chodzi :)

1. Praca silnika ze zdjętym paskiem alternatora:

Link

2. Praca silnika z paskiem słabo naciągniętym:

Link

3. Praca silnika z paskiem odpowiednio naciągniętym:

Link

Dodam, że przed wymianą nie było takich objawów. Co to może być ??

Będę wdzięczny za jakieś naprowadzenie.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Naładuj akumulator na max-a i sprawdź, czy to "miałczenie" nie przycichnie. Albo rozładowałeś akumulator podczas wymiany/robocizny (np. słuchaniem radia, włączona lampka sufitowa przez dłuższy czas, etc...), albo po prostu dźwięk ze szczotek dochodzi - nic poważnego. Tak czy inaczej, taki dźwięk, to nic groźnego, wkurza ucho, ale wszystko działa jak powinno... Z czasem ucichnie (najprawdopodobniej), zacznij od naładowania akumulatora prostownikiem.
  • Poziom 15  
    Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę w wolnej chwili aku tzn. naładuję go ale ważne, że to nic groźnego.
    Pozdrawiam.