Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny do warsztatu - jak zrobić?

Reader96 13 Maj 2014 22:44 1170 6
  • #1 13 Maj 2014 22:44
    Reader96
    Poziom 6  

Witam :)

W ostatnim czasie gdy spędzałem długie wieczory grzebiąc przy motocyklach, zbudowałem sobie kolumnę głośnikową z paneli podłogowych ( z głośników samochodowych Alphard ETP-1042 ), a napędza to radio samochodowe Kenwood. A więc zwracam się do was z prośbą jak zrobić jakieś malutkie kolumienki, które zagrają w miarę ładnie ( ładnie mam na myśli aby nic nie dudniło, echo itp. tak jak mam teraz ), głośno raczej słuchać nie będę. Zależy mi aby były bardzo małych wymiarów najlepiej płaskie aby przyczepić do ściany i mało odstawały oraz na 4 ohm. Może da rade zbić jakieś skrzynki dla tych Alphardów ? Proszę o rozsądne propozycje :)

Pozdrawiam

0 6
  • #2 14 Maj 2014 13:28
    Reader96
    Poziom 6  

Czy jest ktoś mi w stanie pomóc ?

0
  • #4 14 Maj 2014 21:01
    Reader96
    Poziom 6  

A jest ktoś mi w stanie wyliczyć jakie obudowy są potrzebne pod te alphardy ?

0
  • #6 15 Maj 2014 11:11
    Pain
    Poziom 25  

Skoro to ma grać w warsztacie przy pracy poeksperymentuj z tymi głośnikami co masz. Wstaw w testową obudowę zamkniętą około 5 L, dodaj sporo wytłumienia i stopniowo zmniejszaj objętość aż uznasz, że lepiej już nie będzie.

0
  • #7 18 Maj 2014 23:02
    pikuspepe
    Poziom 11  

Witam!
    Z tych głośników nie uzyskasz dobrego dźwięku gdyż ta firma robi produkty mizernej jakości...
    Do tego jeszcze są to głośniki samochodowe służące do tzw. "rąbania".Proponuje coś na 4 calowym stx,w obudowe 4l zamkniętą.Do tego jakaś kopułka i najwyżej przytłumić troche ją bo ten gdn ma dosyc małą skuteczność.Pozdrawiam

0