Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prawid這wa instalacja antenowa

mario_34 13 Apr 2005 23:38 3128 11
    mario_34
    Level 12  
    MOze to zabrzmi 鄉iesznie ale przymierzam sie do zrobienia porzadnej instalacji na UKF (radiofonia 88-108). Najpierw zadzwonilem do spoldzielni anonimowo i zapytalem sie czy w ogole mozna stawiac antene. Jakis pan mi niezbyt grzecznie powiedzial ze mozna tylko zeby kbel po elewacji nie lecia. (blok mieszkalny). Kupilem dwie anteny w Dipolu wysy趾owo (pe軟owymiarowe UKF) dwa symetryzatory i zwrotnic i kabel alphard 9505 (taki mi dali w sklepie). Masz na dachu jest ale od kiedy podlaczyli kablowke malo kto z niego korzysta wiec jest luz. Na jakiej minimalnie wysokosci od dachu powinna byc antena, jaka odleglosc ma byc minimum miedzy dwiema antenami (chce dac dwie na dwa kierunki). Czy trzeba stosowac jakis specjalny osprzet zeby faktycznie ten kabel nie lecia po 軼ianie. I nie za bardzo wiem jak to zrobic - kabel musi isc z dachu przez kilka pieter.

Prosze o jakies sugestie.
    sp9coo
    Level 19  
    Witam
    Po pierwsze to anteny mog by 1/2 (1.5 m) fal nad dachem a mi璠zy sob 2* (oko這 5 m)fala .Czyli potrzeba 6m masztu .Tak m闚i teorja i moja praktyka nie jest to potymalne ale do realizacji.Reszta to kwestja po陰czenia .Kabel dobrze pu軼i kominem wentylacyjnym tylko tak a瞠by nie by這 go wida 瞠 tam wchodzi ( to nie zatrzymuje wentylacji ale s r騜ne mato造 i robi z tego afere reszta to kierunki anten trzeba ustawi do nadajnik闚 do嗆 precyzyjnie.
    Grzegorz sp9coo
    PioM
    Level 19  
    a ten alphard to jakis porzadny ?

Dodano po 30 [sekundy]:

a ten alphard to jakis porzadny ?
    Jaka srednica? Jaki oplot ?
    mario_34
    Level 12  
    srednica 8 mm, miedziany oplot, potem aluminiowy, w srodku drut
    mario_34
    Level 12  
    widzialem wykaz stacji polskich , z tych co mam zamiar "z豉pa" u siebie to nadaja w poziomej. Jak sie zrobi cieplej to zobaczymy co z tego wyjdzie. napisze jaki jest odbior.
    Darektbg
    Level 21  
    To aj moze odp. co do ego puszczenia przewodu. to tak te mai窸m taki problem i rozwi您a喚m to tak :
    w bloku idzie klika kana堯w wentylacyjnych i w豉郾ie one s na dach zako鎍zoen kominem i w豉郾ie pu軼ie軛 kabel tym kana貫m i zrobi貫m dziure w sianie i nia wyj掖em kabel, i tak 陰dnie nic nie widac ze gdzie kabel idize, tylko 軼iana naszego pokoju musi sasiadowa z kana喚m wentylacyjnym...
    mario_34
    Level 12  
    u mnie takie cos jest w 豉zience i w kuchni - troche problem - ciagnac kabel przez ca貫 mieszkanie
    sp5wcx
    Level 33  
    sp9coo wrote:
    Witam
    Po pierwsze to anteny mog by 1/2 (1.5 m) fal nad dachem a mi璠zy sob 2* (oko這 5 m)fala .Czyli potrzeba 6m masztu .Tak m闚i teorja i moja praktyka nie jest to potymalne ale do realizacji.Reszta to kwestja po陰czenia .Kabel dobrze pu軼i kominem wentylacyjnym tylko tak a瞠by nie by這 go wida 瞠 tam wchodzi ( to nie zatrzymuje wentylacji ale s r騜ne mato造 i robi z tego afere reszta to kierunki anten trzeba ustawi do nadajnik闚 do嗆 precyzyjnie.
    Grzegorz sp9coo

Da豚ym anten jednak troch wy瞠j od dachu po to, aby np. kominiarz lub inna osoba przypadkowo nie zrobili sobie krzywdy, nie zauwa篡wszy przeszkody na wysoko軼i twarzy... . A najlepiej to by這by umie軼i j na takiej wysoko軼i, aby nikt do niej r瘯 nie m鏬 dosi璕n望 bez u篡cia wyposa瞠nia w postaci drabinki lub sto趾a.
    Jerzy Cie郵a雟ki
    Level 21  
    Zajrzyj do podobnego tematu:
    06 Wrz 2004 18:40 Anteny UKF "Pro軸a o Pomoc"
    https://elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=893173&highlight=anteny+ukf+pro%B6ba#893173

Przy zamocowaniu anten do odbioru sygna堯w spolaryzowanych poziomo z dw鏂h r騜nych kierunk闚, zamocowanych na tym samym maszcie antenowym, dolna antena (typu Yagi_Uda ,88-108Mhz) powinna si znajdowa co najmniej 3 metry nad powieszchni dachu, a g鏎na antena co najmniej 2 metry nad doln.
    Darektbg
    Level 21  
    mario_34 wrote:
    u mnie takie cos jest w 豉zience i w kuchni - troche problem - ciagnac kabel przez ca貫 mieszkanie

M闚ie o roz. uniwersalnym w tym przpadku u mnie m鎩 pokuj graniczy z 豉zienk wi璚 z tym nie by這 problemu ...
    pukury
    Level 35  
    witam !! prowadzenie kabli antenowych przewodem kominowym b康 wentylacyjnym jest zabronione !! jak przyb璠zie Pan Kominiarz to we禦ie wielkie no篡czki i zrobi CIACH !!! a nast瘼nie da zna do administracji .(przerabia貫m to kiedy) pozdrawiam !! ps chyba 瞠 Masz znajomego kominiarza wtedy we禦ie ma貫 no篡czki