Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LDM SMX11 - Jak ustawić wentylator?

G.G 14 Maj 2014 12:31 612 4
  • #1 14 Maj 2014 12:31
    G.G
    Poziom 11  

Witam
    Jakiś czas temu kupiłem powermixer taki jak w temacie. Wcześniejszy właściciel wstawił w nim jakiś wentylator wyjęty z komputera (nie wygląda to estetycznie ale trudno skoro już jest). Czy ten wentylator ma dmuchać na zewnątrz obudowy czy odwrotnie jak będzie lepiej? W tej chwili dmucha za zewnątrz.

0 4
  • #2 14 Maj 2014 12:57
    Pan_Kleks
    Poziom 20  

Czyli wyciąga gorące powietrze ze środka, w większości przypadków taki scenariusz się sprawdza, jeśli chce się dmuchać do środka to najlepiej dmuchać na radiator ale co przyjdzie z tego dmuchania jak powietrze z obudowy będzie ulatywało dość niemrawo , bez ładu i składu ogrzewając całą resztę powermiksera.

0
  • #3 14 Maj 2014 14:12
    G.G
    Poziom 11  

Dziękuje za zainteresowanie.
    Nie za bardzo się znam na tym stąd te (dla was banalne) pytanie. Póki co wentylator dmucha powietrze na zewnątrz obudowy i skoro tak to niech tak zostanie. Boję się żeby nie usmażyć końcówek mocy.

Myślałem nad położeniem nowej warstwy pasty termoprzewodzącej tylko nie wiem czy potem nie trzeba będzie niczego tam ustawiać.

0
  • #4 14 Maj 2014 14:25
    Pan_Kleks
    Poziom 20  

Nie widzę powodu dla którego miałby się usmażyć jeśli nie będzie non stop grał na przesterze.

0
  • #5 14 Maj 2014 16:08
    398216
    Użytkownik usunął konto