Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - usuń folder /wytnij-wklej/ przenosząc na dysk w chmurze

Aliexxy 14 Maj 2014 13:07 1983 24
  • #1 14 Maj 2014 13:07
    Aliexxy
    Poziom 6  

Jak z laptopa usunąć folder przenosząc metodą wytnij-wklej na cloud lub gdzieś indziej w sieci?

0 24
  • #2 14 Maj 2014 13:11
    leonov
    Poziom 41  

Sprecyzuj pytanie, chcesz folder przenieść czy usunąć ?

0
  • #3 14 Maj 2014 13:22
    Aliexxy
    Poziom 6  

Chcę odzyskać MB w laptopie poprzez usunięcie folderów z niego - ale chcę zachować te foldery w innym miejscu w sieci/cloud.

Dodano po 3 [minuty]:

Dyski online mogą tylko przenosić pliki/foldery poprzez ich kopiowanie, a to nie zmienia pojemności MB/GB w moim laptopie.

Dodano po 4 [minuty]:

Pomocy - mam w laptopie "0" bajtów !

0
  • #4 14 Maj 2014 13:29
    leonov
    Poziom 41  

Te foldery kopiują (synchronizują) się same czy ręcznie to robisz ?

0
  • #5 14 Maj 2014 13:30
    Aliexxy
    Poziom 6  

Tak to wygląda:

0
  • #6 14 Maj 2014 13:31
    ergie
    Poziom 28  

To może tak, wejdź w komputer i u góry w polu adresu, tak jakbyś wpisywał www w przeglądarkę, wpisz: %temp% i wciśnij enter.

Powinienes znajdować się w miejscu mniej więcej takim:

C:\Users\jakaś_nazwa_profilu\AppData\Local\Temp

Zaznacz wszystko i usuń, opróżnij kosz. Zwiększyła się wolna przestrzeń na dysku?

ps
    Wejdź w komputer, naciśnij prawy myszki na dysk C, wybierz właściwości i na dole tego co wyskoczy masz 'oczyszczanie dysku', kliknij, odczekaj, uruchom ponownie komputer.

Masz jakiś dysk zewnętrzny, albo komputer w sieci by to przenieść w inne miejsce?

0
  • #7 14 Maj 2014 13:32
    Aliexxy
    Poziom 6  

W tej chwili ręcznie kopiuję foldery na dysk online.

0
  • #10 14 Maj 2014 13:42
    Aliexxy
    Poziom 6  

Chcę znać skutki tego działania, bo bardzo zależy mi na zachowaniu zakładek, linków, skrótów itp., a w tej chwili nie mogę restartować, bo mam dysk online w użyciu - backup.

0
  • #11 14 Maj 2014 14:03
    ergie
    Poziom 28  

Komputer, u góry w miejscu wpisywania adresu, wpisz : %HOMEPATH%

Powinieneś być w swoim 'profilu', to są rzeczy, które możesz zabezpieczyć, ważne by jeszcze zgrać folder APPDATA (który standardowo jest ukryty), by go odkryć musisz wejść do np.

Komputer, u góry Organizuj -> opcje folderów i wyszukiwania -> zakładka Widok -> zjedź suwakiem niżej i zaznacz "Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski",
    po tym zabiegu będziesz widział w tym profilu folder APPDATA, w nim są wszelkie ustawienia programów.

0
  • #12 14 Maj 2014 14:21
    Aliexxy
    Poziom 6  

W lokalizacji:

C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Ustawienia lokalne\Temp

najwięcej jest następujących składników (mogę je ręcznie usuwać) :

_MEI32962
    ish7104550
    Meo-14752-3
    oi_fzjRfryGR6
    VSDA41D.tmp
    ~DF106F585D00199157.TMP
    cmcBD66.tmp (0 bajtów)
    CVR2D90.tmp.cvr (0 bajtów)
    etilqs_KYcIf26HCUwEc85
    exp4905.tmp
    MAR8B2E.tmp
    OOBE(20121213174549BC8).log
    pwhDAA0.tmp

Czym one są i czego dotyczą? Proszę je w kolejności zdefiniować.

Dodano po 7 [minuty]:

Obecnie jest robiona defragmentacja:

0
  • #13 14 Maj 2014 14:35
    ergie
    Poziom 28  

Nie defragmentuj, bo póki co to nie przyniesie żądanego efektu, masz za mało miejsca jeszcze.

Te pliki, które podałeś, jak i cała zawartość to pliki powiedzmy - "śmieci", pozostałości po instalacjach, chwilówki, które na dłuższą metę nie są potrzebne.
    Możesz je śmiało usunąć.

Jest program, który usunie wszystko co 'złe' (śmieci itp), póki co zgraj (zabezpiecz), to co dla Ciebie najważniejsze, a później go użyjesz - > Ccleaner.

0
  • #14 14 Maj 2014 15:05
    Aliexxy
    Poziom 6  

leonov napisał:
    W tej chmurze masz backup dysku C ?

Ten dysk online ma tylko mniej niż połowa GB mojego dysku C

Dodano po 9 [minuty]:

Ale chcę wiedzieć, co każdy jeden składnik oznacza (chcę mieć świadomość tego, co robię w danej chwili, a przy okazji również nabywam nową wiedzę).
    Kiedy defragmentacja przynosi pożądany efekt? (ile musi być wolnego miejsca?)
    Czy usunięte pliki z kosza wędrują na dysk D ? czy zapełniają dysk C ? - bo tak sobie myślę, że lepiej byłoby wyciąć i wkleić pliki z kosza w inne miejsce na zewnątrz /online/ i tam je kasować.

Dodano po 13 [minuty]:

Dysk online był uruchomiony na backup całego /5GB/ folderu Pobrane (Downloads), ale niespodziewanie zakończył pracę z wynikiem 3GB i mam teraz następny problem z przesianiem tych plików, które skopiowały się i tych, które nie skopiowały się.
    W ten sposób miało zwolnić się 5GB w laptopie - taki był pomysł.

0
  • #15 14 Maj 2014 15:23
    ergie
    Poziom 28  

Umówmy się tak, na razie zrób to co piszę, czy piszemy, by szybko 'stworzyć' te miejsce na dysku, bo jak będzie 0MB to jeszcze Ci się system nie odpali i będzie klops.
    Po tym jak już uratujesz laptopa, to możemy 'pobawić się' w 'naumianie' :)

Co to za chmura? Dropbox czy coś w tym stylu ?
    Mam dropboxa i jak wrzucam w chmurę, to i tak pliki zostają mi na dysku, czyli nie zwolnisz miejsca z dysku, jak je wyrzucisz z chmury-dropboxa, to stracisz dane i stracisz je w chmurze.

Co do usuwania plików, usuń, opróżnij koszt - tak się zyskuje miejsce.

0
  • #16 14 Maj 2014 18:36
    Aliexxy
    Poziom 6  

Teraz 920 pliki CVR zostały ręcznie przeniesione do Kosza - a tam je połknął "FileShredder".

Dodano po 4 [minuty]:

Okazało się, że 69 folderów typu: _MEI5202 zawierają części GoogleDrive, a to jest w sumie:
    4951 folderów = 10186 plików = 1,5 GB
    Czy mam je usunąć albo to może spowodować jakieś straty w innym dysku online, czyli GoogleDrive ?

Dodano po 8 [minuty]:

~DF123456789.TMP ---> czy ogonki w tych plikach oznaczają "tymczasowe" ?
    Jest ich 366 = 25MB
    Jeden taki ~.TMP nie może być ruszony, bo jest otwarty w programie StickyNotes !

Dodano po 36 [minuty]:

44 pliki typu: trkEEC3.tmp zostały usunięte z Kosza
    17 plików typu: x_93C8.tmp zostało usuniętych z Kosza

Dodano po 9 [minuty]:

Dziwne 2377 pliki exp1A5F.tmp do expFFDD.tmp i wszystkie z jedną datą z 2012 roku i wszystkie mają po 29KB = 65MB
    (co to może być ? chyba je usunę !)

Dodano po 20 [minuty]:

W lokalizacji HOMEPATH raczej wszystko jest potrzebne i używane.

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

Analiza dysku C wykazała m.in.:
    Czy te zaznaczone elementy można usunąć bez obaw o stan systemu Windows ?
    OK. Widzę, że prowadzę tutaj swój wątek-monolog. Usuwam. Okazało się, że tych 10 elementów miało w sumie 4GB, a to cieszy, bo nie było już od 2 miesięcy takiego wyniku. Na 2-3GB można było jeszcze oglądać pełne 2,5 godzinne filmy z lektorem! Ale już poniżej 2GB wolnego miejsca zaczynają się kłopoty ze wszystkim.

Na zdjęciu są widoczne 2 Windows Installer Patch - czy można usunąć 1 z 2 ?
    " Windows Installer to kolejne narzędzie firmy Microsoft służące do instalowania poprawek i aktualizacji w systemie Windows. Windows Installer jest użyteczny podczas pracy z plikami posiadającymi rozszerzenie MSI. Charakteryzują się one brakiem instalatora i w tym przypadku tę rolę spełnia Windows Installer. "

0
  • #17 14 Maj 2014 18:39
    ergie
    Poziom 28  

Aliexxy napisał:
    W lokalizacji HOMEPATH raczej wszystko jest potrzebne i używane.

Tak, jest potrzebne, dlatego napisałem Ci, że to warto skopiować (appdata, pulpit itp)

komputer-> w adresie u góry %temp% i wszystko co tu jest, możesz spokojnie wywalić

p.s.
    Co do plików z "~", raczej te .TPM jest 'istotniejsze', TMP=TEMP=TEMPORARY= tymczasowe :)

0
  • #18 14 Maj 2014 19:20
    Aliexxy
    Poziom 6  

Cały dzień poświęcony czyszczeniu laptopa ze zbędnych elementów, by uwolnić trochę pamięci operacyjnej. Od rana do nocy dzisiaj pracuję nad tymi problemami.
    Ale już widać efekty:
    Dziwna rzecz - te foldery _MEI nie dają się usunąć, a dałyby dodatkowe 1,5GB !

0
  • #19 14 Maj 2014 19:31
    ergie
    Poziom 28  

Odczytaj PW (wysłałem Ci wiadomość)

0
  • #20 14 Maj 2014 19:40
    Aliexxy
    Poziom 6  

Zobacz, czy coś z tego można jeszcze usunąć?

Tu widzę,że powtarzają się pliki:

explorer.exe(1)1460.dmp
    explorer.exe(1)5800.dmp

Usunąć je?

0
  • #21 14 Maj 2014 19:50
    ergie
    Poziom 28  

Czym przeglądasz te pliki ?

Pobierz program:
    Link

W głównym oknie programu będzie "uruchom Cleaner" - wciśnij i zobacz ile śmieci Ci znalazł, po czym usuń je.

0
  • #22 14 Maj 2014 20:19
    Aliexxy
    Poziom 6  

Analiza plików (przeglądanie) - IObit, podobno dobry jest SpaceMonger
    Link

Właśnie chodzi mi o to, żeby bardziej świadomie usuwać chyba ręcznie, z obawy żeby czegoś nie zepsuć, bo te wszystkie programy czyszczące usuwają wszystko automatycznie (pliki ważne i mniej ważne, potrzebne i niepotrzebne) i powodują wielkie kłopoty.

Dodano po 17 [minuty]:

Ale dalej nie mam odpowiedzi na tytułowe pytanie...

0
  • #23 14 Maj 2014 20:45
    ergie
    Poziom 28  

Po analizie ile pokazuje miejsca, że przywróci ten ccleaner?
    Wybacz, ale plików krok po kroku nie wytłumaczę Ci, ze względów czasowych.

Wycinasz, wklejasz w dysk zewnętrzy, to już powinno zmniejszyć Ci zajętość na dysku.
    Jeżeli chodzi o chmurę, to jeden plik u Ciebie w wyznaczonym miejscu (które się synchronizuje), a drugi taki sam plik w chmurze (w przestrzeni internetu).
    Usuwając plik z dysku (z miejsca gdzie się synchronizuje) powinno usunąć z chmury i odwrotnie.

0
  • #24 14 Maj 2014 21:09
    Aliexxy
    Poziom 6  

Wynik analizy przez CCleaner:

0
  • #25 14 Maj 2014 21:16
    ergie
    Poziom 28  

Po prawej jest suwak i tam poniżej znajdują się również pliki, które pokazuje-co usunie.

Usuwając cokolwiek, pojawia Ci się to w koszu, którego nie opróżniałeś, więc sporo tam siedzi, do tego bardzo dużo plików tymczasowych, jak sama nazwa wskazuje, są na 'chwilę' i później zazwyczaj wszystkie można wywalić.

Wciśnij 'Uruchom Cleaner' i powinieneś mieć już zdecydowanie więcej miejsca na dysku C:

EDIT:

Gdybyś chciał spojrzeć co to są za pliki, to zrób tak, prawy klik na pozycję i masz wszyściutkie pliczki, które chce usunąć:

0
  Szukaj w 5mln produktów