Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ML-2165 - Utrudnione pobieranie papieru oraz zabrudzony wydruk

brt0555 14 May 2014 15:17 1941 5
    brt0555
    Level 13  
    Cześć! Problemów z moją drukarką samsung ciąg dalszy. Drukarka brudzi kartki na środku i lekko z brzegu, występowało to przed jak i po nieszczęsnym lekkim odgięciu roku listwy doctor blade podczas czyszczenia(poprostu jest bardzo deliaktna-odiąłem ją na samym końcu przez co dziwi fakt, że brudzi się środek). Problem się nasilił do stopnia, że druki są niewyraźne, ponieważ drukarka jakby drukowała w innych miejsach tekst który powinien być powyżej. Napisałem do sklepu agawa, doradzili mi kupno listwy doctor blade oraz bębna OPC, jednak zakup trzeba zrobić powyżej 55zł, więc musiałbym coś jeszcze zamówić. Jak sądzicie warto się bawić w wymianę listwy czy bębna, czy poprostu kupić nowy toner?

Drugim problemem jest fakt, że od dwóch dni drukarka nie pobiera bez pomocy-popchnięcia papieru z podajnika-dalej idzie już okej, jednak trzeba jej pomóc by wciągnęła kartkę. Co mogę z tym zrobić?

Głęboko zastanawiam się nad sensem inwestycji w tą drukarkę, bo jeśli nowy toner nie pomoże na ww. problemy to jej naprawa będzie poprostu nieopłacalna? W załączniku zdjęcie tunera i wydruku.

Byłym wdzięczny za pomoc!!!
    TECHNO-PRINT
    Level 20  
    Piszesz że czyściłeś toner. Rozumiem że opróżniłeś go z zużytego toneru?. Rozbierz go jeszcze raz i wyczyść dobrze listę czyszcząca i natalkuj. Co do pobierania papieru to wyczyść rolkę pobierającą i powinno pomóc.
    brt0555
    Level 13  
    Toner czyściłem dwa razy, wszystko zostało wyczyszczone dokładnie,zużyty proszek oczywiście usunięty, toner był regenerowany max 5 razy. Po jednej stronie dobrze wydrukowanej wszystko wraca do stanu jak z opisu-brudzenie na środku.

Co do rolki pobierającej da się ją wyjąć bez mocnej ingerencji ?

E:Małe sprostowanie wygiąłem doctor blade,a nie wiper blade(zbierak).
    TECHNO-PRINT
    Level 20  
    Jeżeli toner regenerowałeś już 5 razy to bez wymiany listwy i bębna się nie obejdzie. Ewentualnie kup nowy zamiennik nie będziesz miał problemu z wygiętą listwą. Co do czyszczenia rolki pobierającej to jeżeli nie wiesz jak się do niej dobrać to nalej na brzeg kartki płyn do czyszczenia gum lub ewentualnie spirytus, włóż ją do podajnika i puść drukowanie. Oczywiście trzymaj tą kartkę z drugiej strony żeby ci jej nie wciągnęło. Rolka pobierająca ma się poślizgnąć.
    laserjack

Level 30  
    brt0555 wrote:
    Toner czyściłem dwa razy, wszystko zostało wyczyszczone dokładnie,zużyty proszek oczywiście usunięty, toner był regenerowany max 5 razy. Po jednej stronie dobrze wydrukowanej wszystko wraca do stanu jak z opisu-brudzenie na środku.

Co do rolki pobierającej da się ją wyjąć bez mocnej ingerencji ?

E:Małe sprostowanie wygiąłem doctor blade,a nie wiper blade(zbierak).

Hm, ciekawy pomysł, i dlatego w miejscu wygięcia zostaje proszek, a swoją drogą kaseta bardzo długo wytrzymała:). Toner zamiennik można kupić za 50-70 zł.
    Kontakt przez moja stronę.
    brt0555
    Level 13  
    Ok, zacinający papier-rozwiązane, wystarczyło tak jak koledzy mówili przesmarować rolki alkoholem.