Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo z710 - Lenovo z710 a rozłączające się WiFi

14 May 2014 16:26 5844 10
  • Level 8  
    Witam.

Od niedługiego czasu posiadam laptopa Lenovo z710 z Windows 8. W domu z internetem łączę się poprzez WiFi za pomocą routera TP-Link TD-W8951ND. Przez pewien czas wszystko było okej, internet śmigał, jak trzeba - jednak nie wiem, co dzieje się od 2 - 3 dni. Rozłącza mi się WiFi, mimo tego, że nie zrywa mi połączenia internetowego na innych urządzeniach. Na smartfonach, drugim laptopie i PC internet jest, jedynie mój Lenovo traci połączenie. Jedyne co pomaga, to opcja włącz/wyłącz WiFi i próba ponownego połączenia lub restart komputera.

Wczoraj uaktualniałam swoje sterowniki, jednak nie wykluczam, że pozostałości po poprzednich zostały.

Na tę chwilę ustawienia routera przywróciłam do fabrycznych, tak więc żadne kanały czy tryb sieci bezprzewodowej nie zostały przeze mnie ustawione (czekam na ewentualne porady).

Oto moja karta sieciowa wraz ze sterownikami

Ogólnie proszę o wyrozumiałość, gdyż komputery, a raczej ich kwestie techniczne nie są moją mocną stroną. :)

Z góry dziękuję za odpowiedź

PS. Jeśli piszę w złym dziale - przepraszam. Nie bardzo wiedziałam, gdzie zamieścić wątek (Sama nie wiem, czy to wina routera, czy komputera).
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 26  
    emilka1991 wrote:
    Witam.

Od niedługiego czasu posiadam laptopa Lenovo z710 z Windows 8. W domu z internetem łączę się poprzez WiFi za pomocą routera TP-Link TD-W8951ND. Przez pewien czas wszystko było okej, internet śmigał, jak trzeba - jednak nie wiem, co dzieje się od 2 - 3 dni. Rozłącza mi się WiFi, mimo tego, że nie zrywa mi połączenia internetowego na innych urządzeniach. Na smartfonach, drugim laptopie i PC internet jest, jedynie mój Lenovo traci połączenie. Jedyne co pomaga, to opcja włącz/wyłącz WiFi i próba ponownego połączenia lub restart komputera.

Wczoraj uaktualniałam swoje sterowniki, jednak nie wykluczam, że pozostałości po poprzednich zostały.

Na tę chwilę ustawienia routera przywróciłam do fabrycznych, tak więc żadne kanały czy tryb sieci bezprzewodowej nie zostały przeze mnie ustawione (czekam na ewentualne porady).

Oto moja karta sieciowa wraz ze sterownikami

Ogólnie proszę o wyrozumiałość, gdyż komputery, a raczej ich kwestie techniczne nie są moją mocną stroną. :)

Z góry dziękuję za odpowiedź

PS. Jeśli piszę w złym dziale - przepraszam. Nie bardzo wiedziałam, gdzie zamieścić wątek (Sama nie wiem, czy to wina routera, czy komputera).

Witam
    Mam też Z710 i najmniejszych problemów .
    Taki mam sterownik
    Jak nie będziesz mógł znaleźć to daj znać to zapodam Ci linka
    Pozdrawiam
  • Level 8  
    Poprosiłabym o tego linka.

Moje połączenie wciąż wyświetla się jako ograniczone, ale czytalam, że wiele osob ma taki problem po aktualizacji systemu do wersji 8.1.
  • Level 8  
    Nic nie szkodzi. :)

Tak, faktycznie nie napisałam, że to 8.1. A aktualizację robiłam już jakieś 3-4 tygodnie temu. Problem zaczął się kilka dni wstecz.

Dziękuję za pomoc. Jak na ta chwilę jest dobrze - zniknął komunikat ograniczonego połączenia, a WiFi łączy się automatycznie (wcześniej mimo ciągle zaznaczonej opcji "połącz automatycznie" cały czas musiałam robić to ręcznie i za każdym włączeniem laptopa).

Ciężko mi stwierdzić czy całkowicie pomogło, aczkolwiek dam odpowiedź po dniu, może dwóch.

Na tą chwilę ślicznie dziękuję. :)
  • Helpful post
    Level 26  
    emilka1991 wrote:
    Ciężko mi stwierdzić czy całkowicie pomogło, aczkolwiek dam odpowiedź po dniu, może dwóch.

Witam
    Myślę ,że tak bo ten sterownik pomógł już wielu .Jeśli się potwierdzi zaznacz <pomógł> ;)

Pozdrawiam
  • Level 8  
    Cały dzień wszystko działa bez zarzutu. Faktycznie pomogło.

Dziękuję za pomoc :)
  • Level 8  
    Podbijam temat, ponieważ problem powrócił.

Z góry mówię, że nie zmieniałam sterowników, nie bawiłam się żadnymi ustawieniami, a komputer czyszczę regularnie ze wszystkich śmieci.

Tracę połączenie na laptopie Lenovo Z710, windows 8.1.
    Router bez zmian: TP-Link TD-W8951ND
    Wszystkie inne sprzęty nie tracą połączenia z internetem, sam router również śmiga bez problemu. Tracę połączenie wifi jedynie na tym laptopie, a jedyną opcją na przywrócenie go jest włącz/wyłącz WIFI. Po tym zabiegu internet wraca błyskawicznie, po 3 sekundach mogę już swobodnie przeglądać strony, jednak przy grach online jest to bardzo uciążliwe.

Problem potrafi występować kilka- kilkanaście razy dziennie, albo nie pojawiać się nawet cały dzień.

Proszę o wskazówki, mój umysł anty-komputerowca nadal znajduje się na tym samym poziomie wtajemniczenia ;)
  • Level 8  
    Ok, sprawdzę ten sterownik i napiszę, czy problem dalej będzie się powtarzał. Sama jakoś nie lubię uaktualniać sterowników, gdy nikt mi ich nie poleci, bo mam złe wspomnienia :) zarówno z WIFI, jak np. z kartą graficzną.

Problem występuje zarówno na zasilaczu, jak i na baterii.
    Wydajność ustawiona na maksymalną.
  • Level 8  
    Wszystko zdaje się być ok. Od momentu zainstalowania nowego sterownika ani razu mnie nie rozłączyło.

Dziękuję kolego, kolejny raz mnie ratujesz ^^