Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Passat B6 - Fabryczny alarm vw i rozładowany akumulator

14 Maj 2014 16:47 3693 6
  • Poziom 2  
    Mam problem z alarmem Volkswagena, rozładował mi się akumulator. Gdy odepnę auto od akumulatora zaczyna wyć alarm, jak mam naładować akumulator? Muszę odpalić go od innego auta i go naładować jeżdżąc czy mogę go jakoś wyjąć i naładować?
  • Poziom 12  
    1) Prostownik - ładowanie akumulatora. Alarm wyłączyć, aby nie przeszkadzał, często jest jakiś kluczyk do syreny od alarmu.
    2) Kable i odpalenie od innego samochodu. Potem już alternator doładuje akumulator.

Samochód to benzyna czy diesel?
  • Poziom 2  
    Diesel, kluczyka dodatkowego nie ma tak to bym sobie poradził, w drugim aucie (Peugeot 307) mam dodatkowy kluczyk.
  • Poziom 28  
    A dlaczego nie podłączysz ładowarki bez wymontowywania z auta akumulatora ?
  • Poziom 2  
    Ponieważ mieszkam w bloku
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Podejrzewam że alarm można jedynie wyłączyć komputerem diagnostycznym.
    Jeśli masz 2 - gie auto to zapożycz z niego akumulator, oczywiście po wcześniejszym upewnieniu się że otworzysz peugota bez prądu.

Ile lat ma bateria może już warto zaopatrzyć się w nową, bo nie wiadomo co będzie z tego akumulatora po naładowaniu a passaty prądu nie oszczędzają, coming home, living home i inne świecące bajery, lato, jesień przejeździsz a zimą poprawka z rozrywki i znów będziesz wył sąsiadom pod blokiem przy -10C po zmroku.

Zapewne wymiana aku zakończy się świecącymi kontrolkami ESP i kierownicy chyba że przerabiałeś już ten temat.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Wyciągnąłem akumulator z peugeota włożyłem do passata i ten z passata do domu i przez noc się ladowal. Dzięki