Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ONKYO TRX-SR607 - Można wyłączyć z pilota tylko gdy ustawione jest GAME

14 Maj 2014 17:01 3591 13
  • Poziom 9  
    Witam!
    Od dłuższego czasu posiadam tytułowy amplituner, który po krótkim czasie zaczął się trochę dziwnie zachowywać.
    Zachowanie owo polega przede wszystkim na tym, że nie można wyłączyć sprzętu z pilota jeśli jest włączone inne wejście niż GAME. Mało tego Game musi być przełączone z pilota, np: jeśli podejdę do sprzętu i przełączę go ręcznie (nawet na game) to aby go wyłączyć musze wcisnąć na pilocie game i dopiero wówczas zadziała na pilocie przycisk włączania/wyłączania. Sytuacja ma się podobnie podczas włączenia. Jeśli wyłącze go z reki to aby go włączyć z pilota muszę najpierw wcisnąć GAME.
    Kolejna sprawa to zablokowana możliwość zmiany ustawień dźwiękowych na niektórych wejściach, co dziwne to czasem działają (tak jak by się odblokowały). Kilka razy nawet działało włączanie/wyłączenie z różnych wejść.
    Na koniec zapytam jeszcze o ZONE2, które to jest niemal strefą widmo dla mnie - co to jest, jak to działa?

Dodam że przeglądałem instrukcję i nigdzie nie znalazłem rozwiązania na wspomniane problemy. Podchodziłem do tematu kilkukrotnie wreszcie zdecydowałem się napisać na naszym forum.

P.S.
    Czy jest możliwość zrobienia czegoś z radiem aby wogóle łapało sygnał?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Hmm, próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne? Wg instrukcji powinno się od tego zacząć. Aby przywrócić te ustawienia:
    - wzmacniacz musi być włączony
    - przycisnąć i przytrzymać klawisz VCR/DVR
    - przytrzymując ten klawisz nacisnąć ON/STANDBY przycisk
    - na wyświetlaczu pojawi się napis "CLEAR", co oznacza przywrócenie ustawień

Ta operacja spowoduje, że wszystkie Twoje ustawienia zostaną usunięte i proces ustawiania trzeba będzie powtórzyć. To jest efekt uboczny resetowania wzmacniacza.

dr_Misiek napisał:
    Na koniec zapytam jeszcze o ZONE2, które to jest niemal strefą widmo dla mnie - co to jest, jak to działa?

Nie ma w tym nic szczególnego. Wzmacniacz ma możliwość nagłośnienia drugiego pomieszczenia, niezależnie od pomieszczenia w którym się znajduje.
    Źródło dźwięku dla Zone2 jest niezależne od tego, które używane jest w podstawowym pomieszczeniu.
    Nagłośnienie w strefie 2 (Zone2) ma pewne ograniczenia:
    - jeżeli wzmacniacz ma podłączone kolumny w technice Bi-Wired to nie jest możliwe wykorzystanie funkcji Zone2
    - źródłem dźwięku dla Zone2 może być tylko sygnał analogowy.

dr_Misiek napisał:
    Czy jest możliwość zrobienia czegoś z radiem aby wogóle łapało sygnał?

Może więcej szczegółów? Antena jest podłączona?
  • Poziom 9  
    Hmm, ponownie zaczyna mi się podobać ten sprzęt :-)
    Zerowanie będę mógł przeprowadzić dopiero w weekend.
    Z tego co piszesz to strefa "widmo" może posłużyć do nagłośnienia łazienki czy kuchni bez konieczności kupna kolejnego brzęczka.
    Radio ma oczywiście podłączoną antenę. Było podłączone nawet do tunera upc, anteny zbiorczej kawałka druta itp., ale wszystko to na nic się zdało. Przeprowadzałem nawet próby z transmiterem FM który był w odległości 50cm, no może 1 metr - też nic. Cały czas radia słucham na wysłużonym, ale dającym rade TECHNICSIE ST GT-550, który nie ma problemu aby złapać coś na 40 cm kabla.
  • Poziom 42  
    Instrukcja nie mówi nic szczególnego na temat odbioru radiowego. Typowe działania, tak jak przy każdym innym amplitunerze.
    Może poprawi się po tym resecie. A jak nie, to po kolei trzeba będzie znaleźć przyczynę.

Także, jak na teraz, trzeba czekać na wynik przywrócenia ustawień fabrycznych.
  • Poziom 9  
    Reset przeprowadza się bardzo łatwo - 2 sekundy i gotowe :-)
    Trudno mi powiedzieć czy wniósł coś nowego. Sprawdziłem wszystkie wejścia i z pilota sprzęt można wyłączyć tylko jeśli jest na: GAME, TV/TAPE, TUNER.
    Odkryłem za to że jeśli jestem na którymkolwiek z ustawień i na pilocie wcisnę przycisk RECEIVER to można wszystko wyłączyć, ale wymaga to wciśnięcia tego przycisku na niechcących się wyłączyć liniach.
  • Poziom 42  
    Czy do tego wzmacniacza podłączone są jakieś urządzenia kablami HDMI?

Jesli tak, to mając wszystkie urządzenia i wzmacniacz wyłączone, proszę odłączyć wszystkie kable HDMI od wzmacniacza. Po odłączeniu tych przewodów, proszę sprawdzić jak zachowuje się wzmacniacz.
  • Poziom 23  
    Mam identyczny problem z ONKYO NR626 a to ten sam co Twoja 607.
    Pilota ciężko jest ogarnąć żeby czegoś nie namącić.
    Fakt faktem RESET całkowity pomógł ale próbowałem nauczyć go obsługi dekoderów,tv,dvd i znów się pojawił ten problem. Ręce mi już opadają. :D

Mam ciut mniej namieszane bo u mnie działa VOLUME STANDBY i wybór źródła z pilota.
    Reszta już działa tylko w GAME :D (wybór dźwięku i obsługa ampli)
  • Poziom 9  
    Podłączone mam tylko sygnały audio:
    - komputer przez kabel optyczny
    - CD przez chincha
    - Tuner przez chincha (do wejścia CBL/SAT)
    - Tape - przez chincha
    - plus dwa luźne kable chinch do wejść AUX oraz DVB/BD

Wybór źródła z pilota u mnie działa (na szczęście) tylko tak jak pisałem nie można wyłączyć gada z każdego.
  • Poziom 23  
    Kolega pisał wyżej że musisz pilota tego nauczyć.
    Samo standby to jeszcze nic. -nauczysz bez problemu.
    Zabawa się zaczyna jak chcesz sterowac tym pilotem np. CD albo TV.
    A nie możesz tego zamienić na HDMI tych połączeń ?
    Chinche i 607mka to jakaś masakra połączeniowa
  • Poziom 9  
    Nauczyć pilota... dobre qrcze wogóle nie wiedziałem że coś takiego jest możliwe, hehe.
    Podpinka na chinche nie była trudna. Z jednej strony kabel do urządzenia z drugiej w odpowiednio opisane gniazdo na ampli i wszytko ruszyło po dosłownie 5 minutach od wypakowania z pudełka, ale na tym łatwość w użytkowaniu się skończyła. Sygnał video z kompa mam bezpośrednio wysłany do TV przez DVI z karty graficznej, natomiast audio leci do ampli pobierane z karty muzycznej.

Jak "uczyć" tego pilota obsługi innych urządzeń??
    Bo to dobry pomysł jest, mieć jednego pilota do Ampli, TV, CD, Tunera - podoba mi się ta idea:-)
  • Poziom 23  
    Przestanie Cie to cieszyć jak spędzisz na tym dwa dni i dalej nie nauczysz.
    Albo ja jestem ograniczony i nie rozumiem jak to działa albo coś robię źle.

Mnie ręce opadły to tygodniu.
    Problem w tym że producenci bez przerwy coś zmieniają i zaczynają się schody.
    Nie ma standardu jednego.
    Denon i Yamaha mają to lepiej rozwiązane podobno.
    Tu masz link do moich zmagań:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2803451.html
    Spróbuj bo mamy ten sam sprzęt. Może Tobie się uda coś wykombinować.

Dodano po 4 [minuty]:

Rozjechany_Króliczek napisał:
    TV przez DVI z karty graficznej
    Nie masz HDMI na karcie ?
    Wtedy i dźwięk i obraz leci przez HDMI nawet z kompa

Dodano po 1 [minuty]:

Rozjechany_Króliczek napisał:
    Bo to dobry pomysł jest, mieć jednego pilota do Ampli, TV, CD, Tunera - podoba mi się ta idea:-)

Komunikować mogą się jedynie za pomocą HDMI albo kabelkiem RI
  • Poziom 42  
    Tak z czystej ciekawości. Czy któryś z kolegów rozmawiał z serwisem Onkyo?
    Jak oni widzą ten problem? Kwalifikuje się on jako uszkodzenie?

@dr_misiek - kiedy wzmacniacz jest na wejściu przy którym nie chce się wyłączać, przy próbie wyłączania pojawia się jakiś komunikat na wyświetlaczu? Coś się zmienia na wyświetlaczu przy tej próbie?
    Czy byłoby możliwe podłączenie telewizora do tego wzmacniacza i sprawdzenie, czy pojawia się jakiś komunikat w tej problemowej sytuacji?
  • Poziom 9  
    Mam na karcie graficznej HDMI. Ale po co przesyłać sygnał do ampli i dalej do TV? Miałbym jeszcze więcej kabli za szafką. Dodam przy okazji że używam kabla DVI->HDMI (komp-TV) i jeśli na karcie muzycznej wybiorę TV jako główne urządzenie (mam karte Realteka HD) to dźwięk leci do TV a nie do ampli.

Gdy wyłączam ampli na wejściu, które nie chce się wyłączać to nic sie nie pojawia na wyświetlaczu, nie mruga też czerwone oczko (mam na myśli diode stand-by) która to zazwyczaj zapala się kiedy coś się przyciśnie na pilocie.

Nie bardzo wiem jak podpiąć TV przez HDMI ze wzmacniacza tak aby był sygnał.
  • Poziom 10  
    Proponuję spokojnie przeczytać instrukcję programowania pilota. To co opisujecie jako wada/usterka jest właściwym działaniem jeżeli pilot jest zaprogramowany do obsługi innych urządzeń. Ja obsługuję tv, ampli, dvd właśnie pilotem od onkyo. Pilot onkyo na naprawdę fajna sprawa niestety nie działa z turbodekoderm n-ki ( niby jest dostępna ta firma w menu ale żaden z kodów nie działa - podobno te dekodery nie działają również z innymi prodcentami sprzetów, a wiec nie ma co płakać trzeba się przyzwyczaić...)
    Pomocne jest również wykorzystanie RIHD przy połączeniu ampli pod HDMI z TV ( należy to włączyć w menu hdmi Amplika). Właczając TV ampli automatycznie się uruchamia na ostatnio wybranym wejściu, przy wyłączeniu tv amplik się wyłącza.
    Ta konfiguracja pozwala dodatkowo na podstawą obsługę apli pilotem od TV ( regulacja głośności).

Dodano po 0 [sekundy]:

Proponuję spokojnie przeczytać instrukcję programowania pilota. To co opisujecie jako wada/usterka jest właściwym działaniem jeżeli pilot jest zaprogramowany do obsługi innych urządzeń. Ja obsługuję tv, ampli, dvd właśnie pilotem od onkyo. Pilot onkyo na naprawdę fajna sprawa niestety nie działa z turbodekoderm n-ki ( niby jest dostępna ta firma w menu ale żaden z kodów nie działa - podobno te dekodery nie działają również z innymi prodcentami sprzetów, a wiec nie ma co płakać trzeba się przyzwyczaić...)
    Pomocne jest również wykorzystanie RIHD przy połączeniu ampli pod HDMI z TV ( należy to włączyć w menu hdmi Amplika). Właczając TV ampli automatycznie się uruchamia na ostatnio wybranym wejściu, przy wyłączeniu tv amplik się wyłącza.
    Ta konfiguracja pozwala dodatkowo na podstawą obsługę apli pilotem od TV ( regulacja głośności).