Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router - Skuter 4t nie odpala.

mat1324 14 Maj 2014 20:11 6279 10
  • #1 14 Maj 2014 20:11
    mat1324
    Poziom 6  

Witam, mam skutera Router 50. Skuter jest w 4t. Ostatnio pojawił się problem z odpaleniem go. Wcześniej odpalał normalnie na zimnym silniku, kiedy go zgasiłem lub sam zgasnął nie można było go odpalić, ale to nie o to konkretnie chodzi. Ostatnio niechcący wlałem mieszankę do piły, nie dużo ok 700ml. Kiedy chciałem go odpalić nie dało się, ale po iluś kopnięciach załapał, ale zgasnął. Na drugi dzień próbowałem i znów to samo Na następny dzień pilnie potrzebowałem tej mieszanki i przechyliłem skutera, żeby ją wylać z baku, bo nie miałem czasu na odkręcenie baku. W następnym dniu kiedy chciałem wylać reszte tej mieszanki, na dole pod kierownicą przy przechyleniu skutera wyciekł chyba olej, ale nie jestem pewien czy to olej. paliwo i tak nie wyleciało, bo było go zbyt mało, no to próbowałem odpalić i udało się, chodził normalnie, odczepiłem wężyk od paliwa i spuściłem paliwo. Po jakimś czasie zgasnął, bo w gaźniku paliwo się skończyło. Na następny dzień wlałem normalną benzynę, 1.5L i nie chciał odpalić, można kopać i kopać, a i tak nie załapie. Iskra jest, regulowałem zawory, czyściłem gaźnik, no i dalej to samo. Dodam, że nie odpala na rozrusznik i w kopce są zdarte zębatki, ale mimo tych zębatek odpalał wcześniej, proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuje.

0 10
  • #2 15 Maj 2014 16:36
    mat1324
    Poziom 6  

Bardzo prosze o odpowiedź, to jest pilne..

2
  • #3 15 Maj 2014 18:50
    Staszek49
    Poziom 34  

Kolego, czy po wykręceniu świecy jest ona "mokra", czy "sucha". Jeśli będzie sucha, to wlej nieco benzyny do cylindra i spróbuj uruchomić silnik. Gdy silnik "zaskoczy", to będzie znaczyć, iż nie dochodzi paliwo. W sytuacji, gdy paliwo jest w zbiorniku, a filtr paliwa pusty - można zdjąć wężyk z kolanka gaźnika tj. ten sterujący kranikiem podciśnieniowym i np. ustami wytworzyć kilka razy podciśnienie, aby paliwo napełniło filtr paliwa i gaźnik. Czynność ta oszczędzi akumulator, rozrusznik lub "kopkę" i przyspieszy uruchomienie silnika.
    Ja tak praktykuję tj. po dłuższej przerwie w uruchamianiu silnika w skuterze.

-1
  • #4 16 Maj 2014 22:54
    mat1324
    Poziom 6  

To ja wiedzialem akurat. Wlalem paliwa do cylindra, ale i tak nie chce odpalic. Nie mam pojecia co to moze byc.. moze Wy macie lepsze doswiadczenie i cos poradzicie.

0
  • #5 17 Maj 2014 11:15
    przerywnik
    Poziom 10  

Sprawdź kompresję.

0
  • #6 17 Maj 2014 18:11
    mat1324
    Poziom 6  

Kompresja też jest..

0
  • #7 17 Maj 2014 18:24
    lukasrsv
    Poziom 19  

Po zimie sam miałem problem z odpalaniem mojego motorku, nie chciał zapalić pomimo tego że iskra była (słaba ale była). Po wymianie na inną świecę motor odpalił. Świeca widocznie już kopnęła w kalendarz ale nie aż tak aby całkiem nie było iskry.

0
  • #8 17 Maj 2014 18:58
    przerywnik
    Poziom 10  

Panie, kompresja zawsze będzie. Sprawdź kompresję manometrem i podaj wynik.

0
  • #9 17 Maj 2014 20:11
    mat1324
    Poziom 6  

Nie posiadam manometru. Mysle, ze przyczyna jest taka, ze moze byc brak iskry pod cisnieniem, wtedy, kiedy swieca jest wkrecona, ale nie jestem pewien..

0
  • #10 17 Maj 2014 20:35
    przerywnik
    Poziom 10  

Idź do jakiegoś mechanika albo do warsztatu i pożycz manometr, albo jak masz blisko to podejdź ze skuterem i niech Ci mechanik sprawdzi kompresję. Jeśli paliwo dochodzi do cylindra to wina zapłonu lub kompresji (mogą to być już wypalone zawory albo popękane/zużyte pierścienie). Wkręć teraz nową świecę i sprawdź czy odpali. Powiedz jeszcze jaki masz przebieg w tym skuterze i czy kiedykolwiek był robiony remont?

0
  • #11 18 Maj 2014 11:08
    karolas950
    Poziom 11  

Kompresję sprawdź manometrem - jeśli masz możliwość.
    Zawsze warto to zrobić.
    Poza tym - miałem taki sam problem. Kibel gasł, nie chciał zapalać, zapalał, gasł, nie chciał zapalać... Płacz i zgrzytanie zębów.
    Wystarczyło wymienić wszystkie rurki które dochodzą do gaźnika. Sprawdź. Drobne pęknięcie (zwłaszcza tej która idzie do prawej strony w 139QMB) i nie będzie chodził jak należy.

0