Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon Laskomex LM-4 jak podłączyc??

14 Maj 2014 20:25 2949 5
  • Poziom 9  
    Witam chciałbym odświeżyć ponieważ mam podobny problem ,dostałem Unifon 6-żyłowy Laskomex LM-4 ,stary padł po 2 latach od zakupu mieszkania ,przesyłam zdjęcie starego w raz z okablowaniem i nie wiem jak podłączyć kabelki do nowego ,mówię od razu nie posiadam miernika, metoda prób i błędów skończyła się po ok 1,5 h nie dałem rady w mieszkaniu miałem za głośno i nie słyszałem zamka w drzwiach wejściowych na klatkę,
    Jak by się ktoś znalazł do pomocy to było by fajnie

pozdrawiam
    jeszcze jedno było by fajnie znać marek tego starego domofonu to by bardzo ułatwiło rozwiązanie problemu[/s] na starym żadnej nazwy lub logo nie widze
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Ten stary unifon to Wekta. Łączy się tak samo jak nową Wektę TK6.

Tu masz tabelkę zamienników. Wystarczy porównać Laskomex z Wektą i odpowiednio podłączyć kabelki.

Unifon Laskomex LM-4 jak podłączyc??
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    Dodam tylko, że:
    - złącza starego unifonu są liczone o lewej do prawej 1-6
    - stary unifon to dokładnie Wekta TK2
    - złącze 6 starego unifonu jest równoważne ze złączem 7 w nowym LM4
    - w nowym unifonie trzeba przeciąć zworę Z1.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam raz jeszcze ,właśnie teraz skończyłem podłączać tak jak zasugerowaliście i wszystko działa jak tra lala :D dziękuję bardzo, tylko słabo słychać przy centralce na zewnątrz ale to nie ode mnie zależy jeszcze raz Dzięki

temat uważam za zamknięty ale może innym pomoże .
  • Specjalista Domofony
    michalzabrze napisał:
    wszystko działa ... tylko słabo słychać przy centralce na zewnątrz ale to nie ode mnie zależy

To zależy też od Ciebie, bo możesz wzmocnienie mikrofonu regulować potencjometrem w unifonie.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    hmm.myślałem,że to od głośnika na zewnątrz ponieważ te domofony były montowane jakieś 10 lat temu i ma prawo paść głosnik ale skoro można inaczej to zobaczę ,dzięki za rade