Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie przestrzeni przed garażem z dwóch obwodów

adamo0077 14 Maj 2014 20:53 1134 6
  • #1 14 Maj 2014 20:53
    adamo0077
    Poziom 14  

Witam, wymyśliłem sobie że oświetlenie przed garażem będzie się zapalało równo z otwarciem/zamknięciem bramy automatycznej. Będzie to na przekaźniku F&F PK-1P i czujniku zmierzchowym żeby w dzień się nie zapalało.
    Chciałbym również żeby to oświetlenie można było zawsze włączyć włącznikiem podtynkowym.
    I teraz mam problem bo jak oświetlenie będzie włączone przez przekaźnik wysterowane mechanizmem bramy to jak włączę światło klawiszem to bezpiecznik poleci.
    Tak samo w drugą stronę mam zapalone światło klawiszem i otwieram bramę, pojawiają się dwa zasilania na obwodzie.
    Jak to zrobić?
    Myślałem o automatycznym przełączniku faz ale za drogie rozwiązanie to jest.
    Może jakiś przekaźnik?

0 6
  • #2 14 Maj 2014 20:58
    michalekk1
    Poziom 24  

adamo0077 napisał:
    I teraz mam problem bo jak oświetlenie będzie włączone przez przekaźnik wysterowane mechanizmem bramy to jak włączę światło klawiszem to bezpiecznik poleci.

Wskazówka: Odpowiednio podłączone a bezpiecznik nie poleci ;)

0
  • #3 14 Maj 2014 20:59
    adamo0077
    Poziom 14  

michalekk1 napisał:
    adamo0077 napisał:

Wskazówka: Odpowiednio podłączone a bezpiecznik nie poleci ;)

Odpowiednio to jak?

0
  • Pomocny post
    #4 14 Maj 2014 20:59
    balonika3
    Poziom 36  

Jeżeli zasilisz to z jednej fazy, to nic nie poleci.

0
  • #5 14 Maj 2014 21:03
    vodiczka
    Poziom 42  

adamo0077 napisał:
    Myślałem o automatycznym przełączniku faz ale za drogie rozwiązanie to jest.

Chcesz oświetlenie zasilać z dwóch różnych faz, po co? Zasilisz z jednej i nie pomylisz L z N na obu obwodach to nic się nie stanie.

0
  • #6 14 Maj 2014 21:06
    adamo0077
    Poziom 14  

Nie no chcę zasilić z jednej fazy to oświetlenie.
    Tylko nie wiem dlaczego, ale zdawało mi się, że jak lampki by się świeciły i jeszcze bym włączył je osobnym klawiszem to strzeliłby bezpiecznik :)

0
  • Pomocny post
    #7 14 Maj 2014 21:14
    balonika3
    Poziom 36  

Nic nie strzeli. To jak dwa równoległe wyłączniki.

0