Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mysz tracer vortex nano rf - Strasznie mały zasięg myszki.

14 Maj 2014 21:51 1890 2
  • Poziom 9  
    Witam. Kupiłem niedawno mysz bezprzewodową Tracer Vortex nano rf. Problem polega na tym, że podłączając ją do laptopa do usb po lewej stronie (mysz mam po prawej stronie) myszka się zacina, podłączając natomiast nadajnik po prawej stronie, mysz nie dość, że czasami ciężko ją wyprowadzić z tego "stanu uśpienia" (klikanie itp nic nie działa, dopiero po paru minutach zabawy załapie) to dodatkowo wchodzi w ten stan często po 2-3 sekundach i muszę przybliżyć ją na odległość ok. 5 cm do nadajnika i wtedy ją "wybudzić", inaczej nie da rady. Na usb 3.0 mysz w ogóle nie działa - świeci się laser, ale kursor nie reaguje. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem i ma jakieś rozwiązanie? Baterie wymieniałem 2x na nowe, ciągle to samo. Sterowników żadnych do myszki nie było. Na innym laptopie działa bez zarzutu (nie sprawdzałem podczas dłuższej zabawy) - zasięg myszki na nim to około 1m (co i tak jest śmieszne biorąc pod uwagę to, że producent podaje 10m zasięgu, heh). Niedaleko laptopa stoi router (około 2 metrów), przestawiałem go w inne miejsca, ale bez reakcji myszki - nadal tak samo się zachowuje. Proszę o pomoc, bo mam już dość, wczoraj o mało nie rozwaliłem jej o ścianę, nadal mam ochote to zrobić, ale 40 zł drogą nie chodzi. Jeśli w złym dziale, to przepraszam, jeśli było, to również, ale nie znalazłem podobnego tematu. Z góry dzięki za pomoc!
  • Spec od komputerów
    Inne sprzęty na USB działają prawidłowo? W teorii wygląda to na problem z myszką ale skoro działa na innym laptopie to coś dzieje się z samymi portami USB.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem dłuższe działanie na drugim laptopie. Dzieje sie dokładnie to samo. Wygląda na to, że ta myszka jednak jest uszkodzona. Składałem już raz reklamacje, bo wcześniej miałem ten same model i problem polegał na tym, że myszka często klikała podwójnie sama z siebie. Trudno, wymienie ją na inną. Dzięki za odpowiedź.