Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica Dynamic - Nie reaguje na przycisk start.

DJMAIN 14 Maj 2014 23:47 2931 11
  • #1 14 Maj 2014 23:47
    DJMAIN
    Poziom 14  

Pralka po włączeniu zasilania zachowuje się normalnie. Wszystkie przyciski działają, jednak nie reaguje na przycisk start. Przelutowałem switch i to samo. Nie reaguje też na próbę resetowania. Mam filmik z pracą pralki, jednak nie da się go wstawić. Może ktoś pomóc?

0 11
  • #3 16 Maj 2014 16:56
    DJMAIN
    Poziom 14  

Mam wrażenie jakby pralka nie reagowała na żaden zadany program. Nie mogę wyjść z trybu serwisowego ani nie mogę zresetować pralki. Gdyby ktoś mógł mi pomóc byłoby świetnie.

Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie triaka którego trzeba wymienić?
    Jakie są jego parametry?

0
  • #4 16 Maj 2014 18:45
    skryn
    Admin grupy AGD

DJMAIN napisał:
    Mam wrażenie jakby pralka nie reagowała na żaden zadany program. Nie mogę wyjść z trybu serwisowego ani nie mogę zresetować pralki. Gdyby ktoś mógł mi pomóc byłoby świetnie.

Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie triaka którego trzeba wymienić?
    Jakie są jego parametry?

Banialuki.
    Po pierwsze, jeżeli udało Ci się wejść w tryb serwisowy, to na nr 15 możesz go spokojnie opuścić, trzymając "start".
    To zawsze pomaga i bez wyjątku.
    Mam wrażenie, że wcale nie udało Ci się wejść w tryb serwisowy, bo patrz, jak wyżej (pogmerany wybierak programów).
    Jeżeli jest sprawny "słicz" startu, to powinno się udać.
    A najlepsze to jest to:
    O jakiego triaka Ci chodzi, bo jest kilka? I po co go wymieniać?
    :)

0
  • #5 16 Maj 2014 23:37
    DJMAIN
    Poziom 14  

W sumie to nie jestem pewien czy wszedłem w tryb serwisowy czy nie. Przy próbie kombinacji pokrętła programów i wciśniętym starcie nic się nie dzieje. Czy to przy próbie wyjścia z trybu serwisowego czy przy próbie zresetowania pralki. Przytrzymuję start,kręcę pokrętłem od programów i zero reakcji. Pytam o triaka bo widziałem, że niektórzy wymieniali i było git. Nie wiem tylko który może za to odpowiadać, gdzie się znajduje i czy w dobrą stronę idę...
    A jeżeli chodzi o switch startu, to wymieniałem go na początku, bo myślałem, że może to być to. ;)

1
  • #6 17 Maj 2014 02:17
    zhudomel
    Specjalista AGD

Jest takie opracowanie:
    "INSTRUKCJA OBS£UGI
    Pralki PA 55 xx A xxx
    PA 45 xx A xxx
    DYNAMIC SYSTEM"
    Str. ..., a poczytaj.

5
  • #7 18 Maj 2014 22:27
    DJMAIN
    Poziom 14  

Załączając program 15 i przytrzymując przycisk start dioda PRACUJE zaczęła migać. Problem w tym, że dioda ta z każdą próbą migała w inny sposób. Raz migała 3 razy, kolejnym razem 2 razy a następnym razem 5 razy. Co więc w takim przypadku?

P.S. Niestety wypowiedz kolegi zhudomel nie jest dla mnie bardzo pomocna. Nie ma tam nic w tym temacie.
    Proszę o pomoc, bo góra prania rośnie :(

1
  • #8 18 Maj 2014 22:50
    skryn
    Admin grupy AGD

Ileż razy o wybieraku programów do sprawdzenia można pisać?
    Jak jest sprawny, to sterownik jest do wymiany (ew. można podstawić eeprom).
    Walka z wiatrakami...

0
  • #9 19 Maj 2014 09:13
    DJMAIN
    Poziom 14  

Blaszki poodginane są w prawidłowy sposób, nie jest nic naruszone na pierwszy rzut oka. Nie miejcie do mnie pretensji, bo pierwszy raz w życiu naprawiam pralkę. Chciałbym się dowiedzieć czy jest konieczne wydawanie góry pieniędzy na naprawę, czy może akurat uda się to naprawić wymieniając drobnostkę za 50 groszy...
    Potrzebuję pomocy w zdiagnozowaniu usterki.

1
  • #10 19 Maj 2014 17:36
    skryn
    Admin grupy AGD

DJMAIN napisał:
    Blaszki poodginane są w prawidłowy sposób, nie jest nic naruszone na pierwszy rzut oka. Nie miejcie do mnie pretensji, bo pierwszy raz w życiu naprawiam pralkę. Chciałbym się dowiedzieć czy jest konieczne wydawanie góry pieniędzy na naprawę, czy może akurat uda się to naprawić wymieniając drobnostkę za 50 groszy...
    Potrzebuję pomocy w zdiagnozowaniu usterki.

Nic tu nie da się więcej podpowiedzieć.
    Możesz zamieścić foto sterownika? Bo być może masz wstawiony zamiennik (inny producent), a ten nie zakłada możliwości wejścia w tryb serwisowy.
    To Twoja pralka?

0
  • #11 19 Maj 2014 22:59
    DJMAIN
    Poziom 14  

Foto zamieszczę jutro, bo dzisiaj po przytrzymaniu przycisku start ponad 10 sekund dioda PRACUJE mignęła raz na czerwono i spowrotem zapaliła się GOTOWA. Zmostkowałem blokadę drzwiczek i coś ruszyło. Zresetowałem blokadę zgodnie z instrukcją i po próbie załączenia któregoś programu zapaliła się dioda PRACUJE i pompka wody zaczęła buczeć. Problem w tym, że nie mam węża do doprowadzenia wody, bo stary pęknął i zaczął cieknąć.
    Jutro kupię nowy wąż, podłączę i sprawdzę czy po nabraniu wody coś będzie się działo dalej. Liczę na to ogromnie, że się uda!

0
  • #12 27 Maj 2014 09:31
    DJMAIN
    Poziom 14  

Działa wszystko! Problemem była blokada drzwiczek pralki. Dziękuję wszystkim za pomoc! ;)

0