Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD

15 Maj 2014 00:30 2550 6
  • Poziom 13  
    Witam. Zainstalowałem dziś Win 8.1. Wszystko jest elegancko oprócz jednej rzeczy. Posiadam tuner DVB-T na USB Cabletech URZ 085 i kartę wifi Asus USB-N10 Nano. Podczas wyszukiwania programów przy pomocy tunera DVB-T wyskakuje BSoD z błędem "kernel security check failure" natomiast podczas próby podłączenia do sieci wifi przy pomocy karty ASUS wyskakuje BSoD z błędem "watchdog violation error".
    Próbowałem różne konfiguracje (sterowniki zainstalowane domyślnie przez system i sterowniki zainstalowane ręcznie przeze mnie) i problem nadal występuje. Oba urządzenia są podpięte pod USB 2.0. Na win 7 problem nie występował. Pamięci RAM i dysk twardy sprawdzone (pamięci programem MemTest, dysk programem CrystalInfo) i wszystko w najlepszym porządku.

System: Windows 8.1 update 1 ze wszystkimi aktualizacjami
    Płyta główna: Gigabyte b85m-d3h
    Proecesor: i3 4130
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 25  
    Wrzuć minidumpy, są niezbędne w diagnozie. Niestety Windows 8.1 lubi płatać figlę, no, ale bez jakichś konkretnych danych to nikt Ci tu nie pomoże. Myślę, że skoro potrafisz sam sprawdzić dysk, ram - to powinieneś wiedzieć, że sam opis nie wystarczy.
    Zrób jeszcze profilaktycznie logi w FRST. Rzucę okiem, zerknij czy sa jakies bledy w dzienniku zdarzeń, jeśli będzie ich sporo to wrzuć je bezposrednio. Jesli nie - to i tak ostatnie 10 z danego typu, zdaje sie, bedzie w logu
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 28  
    To ja może zacznę od tego ntoskrnl.exe (minidump), pobierz program memtest i zrób pełny test (najlepiej by 2x go zrobił).

Podaj specyfikację komputera, ile masz kości pamięci i jaki masz zasilacz?

Wklej wynik z programu CrystalDiskInfo (jest tam suwak, więc wklej całość)

Pobierz również program OCCT - sprawdzenie temperatur na podzespołach w stresie, min 20min test (wklej wykresy po teście)

Karta graficzna nie ma na sobie kurzu?:)
  • Poziom 13  
    ergie napisał:
    To ja może zacznę od tego ntoskrnl.exe (minidump), pobierz program memtest i zrób pełny test (najlepiej by 2x go zrobił).

MemTest działał około 4 godzin, zrobił 4 przejścia. Nie wiem gdzie zapisał się raport więc wrzucam zdjęcie zrobione pod koniec trwania testu. Jak widać błędów zero i tak było do samego końca.

ergie napisał:
    Podaj specyfikację komputera, ile masz kości pamięci i jaki masz zasilacz?

Komputer składany miesiąc temu:
    Procesor i3 - 4130
    Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V
    Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
    Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W
    Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA 1150 mATX
    Karta graficzna MSI GeForce GTX 750Ti 2G OC 128bit

ergie napisał:
    Wklej wynik z programu CrystalDiskInfo (jest tam suwak, więc wklej całość)

Proszę bardzo:

ergie napisał:
    Pobierz również program OCCT - sprawdzenie temperatur na podzespołach w stresie, min 20min test (wklej wykresy po teście)

Test 23 minuty:
    Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD Windows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoDWindows 8.1 - Urządzenia USB - wysakukuje BSoD

ergie napisał:
    Karta graficzna nie ma na sobie kurzu?:)

Jak już wspominałem komputer był składany z nowych części miesiąc temu, więc raczej nie miał szans się zakurzyć.

Przypomnę, że problem występuje tylko w przypadku chęci użycia dwóch urządzeń na USB, oprócz tego komputer działa stabilnie. Przez miesiąc komputer działał bez żadnych problemów na Win 7. Możliwe było używanie w pełni ww. urządzeń. Win 8 zainstalowałem, ponieważ chciałem sobie wyrobić o nim jakąś opinię, a że mam dostęp do legalnego (uczelniany DreamSpark) to nie było problemu. System jak na razie mi się podoba i dlatego chciałbym rozwiązać te problemy. Jeśli nie to będę zmuszony wrócić na win 7.
  • Poziom 13  
    ergie napisał:
    Wydaje mi się, że jest to problem windowsa 8, np tu gość miał też problem i po wyjęciu 'usb wifi' wszystko wróciło do normy.

http://www.eightforums.com/bsod-crashes-debug...-kernel-security-check-failure-windows-4.html

No i info z MS

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/fo...ndows-81/e663f237-b397-49e4-90b2-5316839874ce

Czyli pozostaje mi tylko wrócić na Win 7? Bez karty WiFi mogę się obejść, ale telewizję bym chciał mieć. Więc jeśli nie znajdzie się rozwiązanie to ósemka do kosza.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    Mimo, że urządzenia i tak podpięte były do USB 2.0, kiedy wyłączyłem w biosie płyty głównej obsługę USB 3.0 (w moim przypadku funkcja XHCI mode) problem znikł, teraz pozostaje potestować przez parę dni.;)