Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Esprimo Mobile V5535 - Nie włącza się po wymianie gniazda

15 Maj 2014 08:42 2433 25
  • Poziom 9  
    Witam,
    w laptopie Fujitsu Esprimo Mobile V5535 wymieniono gniazdo zasilania.
    Po wymianie laptop nie uruchamia się.

Czy sama płyta główna, bez matrycy, klawiatury, touchpada - z podłączonym zasilaniem uruchomi się ?

Miernikiem sprawdzono napięcie na nóżkach gniazda.
    Po zetknięciu nóżki nr. 1 i 3 (na zdjęciu) miernik pokazuje 20v. Po zetknięciu 2 i 3 również 20v. Przy testach nóżek 1,3 z 4 nie ma napięcia. Czy to jest prawidłowa reakcja ?

Gdzie sprawdzić czy prawidłowo przepływa prąc dalej?

Po podłączeniu zasilania laptop nie startuje. Niestety moja bateria jest całkowicie wyczerpana i na samej baterii nie ma możliwości uruchomienia.
  • Spec od komputerów
    Oznaczenie płyty?
    Jakie było zachowanie sprzętu przed wymianą gniazda?
  • Poziom 9  
    W tej chwili nie mam dostępu do oznaczenia płyty. Dopiszę po powrocie z pracy.

Przed wymianą laptop działał na zasilaczu jednak po ruszeniu bądź przekręceniu kabla, wyłączał się.

Mierzyłem napięcie na nóżkach gniazda podczas ruszania kablem i zrywało zasilanie.

Na nowym gnieździe zasilanie jest, niezależnie od pozycji kabla zasilającego.
    Wymienione gniazdo to zamiennik.
  • Poziom 30  
    Sprawdź L43 i F1.

Co się stało z elementami przy gnieździe ? Widać braki.
  • Poziom 9  
    Niestety schematy nie mówią mi zbyt wiele.
    Z pomocą tych materiałów nie bardzo wiem w jaki sposób dalej sprawdzić zasilanie.

Czy po podłączeniu zasilania do samej płyty głównej, bez matrycy, touchpada, klawiatury powinna wystartować i wentylator CPU powinien ruszyć ?

Po podłączeniu taśmy od touchpada, zamontowaniu baterii i podłączeniu zasilania dioda ładowania nie zapala się.

Fujitsu Esprimo Mobile V5535 - Nie włącza się po wymianie gniazda Fujitsu Esprimo Mobile V5535 - Nie włącza się po wymianie gniazda
  • Poziom 35  
    To przecież nie jest przylutowane.,

Dodano po 1 [minuty]:

cozzaaa napisał:
    Czy po podłączeniu zasilania do samej płyty głównej, bez matrycy, touchpada, klawiatury powinna wystartować i wentylator CPU powinien ruszyć ?

Najprawdopodobniej trzeba jeszcze nacisnąć włącznik.

W pierwszej kolejności popraw lutowanie.
  • Poziom 30  
    Popraw lutowanie, jak dobrze Ci zwrócił wyżej Kolega uwagę. I zastosuj się do tego co wcześniej pisałem.
  • Poziom 9  
    adeq4 napisał:
    Sprawdź L43 i F1.

W jaki sposób to sprawdzić?
  • Spec od komputerów
    cozzaaa napisał:

W jaki sposób to sprawdzić?

Miernikiem.
  • Poziom 9  
    Na bezpieczniku F1 i dławiku L43 miernik pokazuje ok 17,5V.
    Po przyłożeniu miernika do nózki w narożniku płyty - brak reakcji. Napięcie na nóżkach gniazda zasilania 20v
    Po wciśnięciu przycisku zasilania płyta nie startuje.
  • Poziom 31  
    Napięcia i rezystancje z cewek przetwornic zmierz i podaj, jest napięcie na wyłączniku? spada do 0 po wciśnięciu?
  • Spec od komputerów
    cozzaaa napisał:
    Na bezpieczniku F1 i dławiku L43 miernik pokazuje ok 17,5V.

Powinno być 20V.
    Poprawiłeś te luty?
  • Poziom 9  
    Poprawione luty.
    Napięcie cały czas na F1 i L43 jest 17,5V

slawmix1234 napisał:
    Napięcia i rezystancje z cewek przetwornic zmierz i podaj, jest napięcie na wyłączniku? spada do 0 po wciśnięciu?

Nie wiem z jakich cewek przetwornic zmierzyć napięcie i rezystancje.
  • Poziom 31  
    Zasilacz w ogóle sprawdziłeś pod obciążeniem żarówkami? 17,5V coś dziwne to napięcie miernik sprawny? a z jakich cewek ze wszystkich
  • Poziom 9  
    Zasilacz oraz miernik sprawne. Na gnieździe zasilania jest 20v, dalej tak jak pisałem 17,5. Sprawdzę jeszcze te cewki.
    Na włączniku napięcie 19,1-20v. Po wciśnięciu nic się nie zmienia.

Dotychczasowe zmierzone wartości:
    Fujitsu Esprimo Mobile V5535 - Nie włącza się po wymianie gniazda
  • Poziom 30  
    Jakim sposobem zaraz za gniazdem traci się 2.5V ? Jaki prąd pobiera płyta po podłączeniu do zasilania ? A jaki po próbie włączenia ?
  • Poziom 9  
    adeq4 napisał:
    Jakim sposobem zaraz za gniazdem traci się 2.5V ? Jaki prąd pobiera płyta po podłączeniu do zasilania ? A jaki po próbie włączenia ?

w którym miejscu to zmierzyć? Na włączniku jest 19,8 - 20v i podczas próby włączenia nic się nie zmienia. Nie wiem dlaczego na jednym z elementów zaraz za gniazdem ładowania jest 20v a na drugim 17,5v.
  • Spec od komputerów
    Skąd bierzesz masę?
  • Poziom 9  
    Z nóżki gniazda zasilania
  • Poziom 31  
    Weź z obudowy gniazda usb lub przylutuj krokodylek do czarnego kabla miernika i złap za duży narożny pad masowy z otworem tylko spójrz czy po drugiej stronie jest taki sam żebyś nie zrobił zwarcia, oryginalne końcówki pomiarowe mnie do szału doprowadzały przez co pomiary były mało wiarygodne - wprowadziłem małe modyfikacje ,wyłączni sprawny sprawdzałeś? i co z tymi napięciami z cewek?
  • Poziom 9  
    Które cewki mam sprawdzić?
    Włącznik sprawdzałem w ten sposób, że po podłączeniu zasilacza na nóżkach włącznika jest 20v. Po wciśnięciu nadal jest 20v, płyta główna nie startuje.
    Na wtyczce wentylatora CPU również jest 20V, tak powinno być?
  • Spec od monitorów
    Masz z zał. jeszcze raz schemat ukł. AC_in popatrz dokładnie co i gdzie mierzysz?!

Co prawda dałem go w dniu: 15 Maj 2014 10:31
    I może nie zwróciłes uwagi?
  • Poziom 9  
    Zgadza się, pobrałem wcześniej ten schemat. Niestety nie znam się na elektronice i układ AC_in nic mi nie mówi.
  • Poziom 31  
    Po wciśnięciu wyłącznika masz mieć 0V na nim sprawdź wyłącznik ustawiając miernik na test diody lub na zakres 200ohm
  • Spec od komputerów
    cozzaaa napisał:
    Zgadza się, pobrałem wcześniej ten schemat. Niestety nie znam się na elektronice i układ AC_in nic mi nie mówi.

Jak mamy Ci pomóc?