Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox Phaser 3117 - Ustawienie podajnika papieru

15 Maj 2014 14:43 978 2
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich,
    Mój problem z drukarką pojawił się kiedy to próbowałem zregenerować kartdridź z tonerem, proszkiem kupionym na allegro, wszystko robiłem wg instrukcji, nasypałem proszku złożyłem, ale strasznie się sypało. Pomimo tego, włożyłem kartdridź do drukarki i chciałem wydrukować stronę testową.
    Poszła jedna, cała zamazana, to ok wymieniam na stary kartdridź i drukuję.
    I tu pojawił się problem, gdyż sypiący się toner ze starego kartdridźa prawdopodobnie zasyfił jakiś mechanizm i brało kartkę do połowy i to tyle.
    Na środku w miejscu styku papieru z gumą od podajnika papieru był tylko czarny kleks, więc poszperałem i jest:

Code:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2140743.html

Wszystko fajnie ładnie, ale miałem problemy z wyciągnięciem rolki jak to jest pokazane na filmiku, więc posiłkując się innym filmem rozebrałem całą drukarkę, umyłem rolkę wodą z mydłem, obróciłem o 180 stopni i git, zakładam, skręcam i odpalam.
    Problem w tym, że z boku są koła zębate, a ja laik nie zaznaczyłem w jakiej pozycji mają one być, teraz po uruchomieniu sytuacja wygląda w ten sposób, że rolka się w ogóle nie kręci, a drukarka cały czas kręci tymi małymi rolkami od góry.

Prosiłbym o pomoc, w chwili obecnej drukarka jest niezbędna z powodu pisania pracy magisterskiej.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, Marek.

Edit://
    W skrócie chodzi mi o ustawienie jednego koła zębatego, który obraca koło przymocowane do wałka, na którym jest rolka. To powinno rozwiązać mój problem, próbowałem 3 razy, niestety przez głupie zabezpieczenia, za każdym razem musiałem poskręcać drukarkę, bo inaczej nie ruszy, więc metoda prób i błędów odpada, podejrzewam, że w manualu takich informacji nie ma, więc proszę o pomoc.
  • Poziom 8  
    Czytałem polską instrukcję i tam nic nie było o demontażu i wymianie elementów, nie mniej jednak w SM, który dałeś odnośnie mojego problemu nie ma nic konkretnego. Mi tylko chodzi o ustawienie odpowiedniej pozycji i to jest wsio, podejrzewam, że drukarka sama w sobie jest sprawna, więc nic wymieniać nie trzeba.