Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C][Atmega8] - Obsługa akcelerometru z interfejsem LCD

Noisy_daddy 15 Maj 2014 17:31 633 0
 • #1 15 Maj 2014 17:31
  Noisy_daddy
  Poziom 14  

  Witam,

  Tak jak w temacie, programuję układ, którego celem jest zczytywanie wskazań akcelerometru i wyświetlanie ich na wyśeitlaczu LCD o takim: http://www.kamami.pl/index.php?ukey=product&productID=42701

  Ale nie chodzi o program, bo działa poprawnie, lecz o środowisko. Na jednym komputerze, na którym działam w notepad++ i programuje przy użyciu makefile'a:

  Kod: cpp
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  wszystko działa bez zarzutów.

  Do obsługi wyświetlacza używam biblioteki ściągniętej stąd: http://kamami.pl/?id_prod=4678200.. Programuję programatorem kamami.

  Problem zaczyna się gdy przechodzę na atmel studio 6 - wyświetlacz nie wyświetla danych (typu double konwertowanych na char przy pomocy fukcji sprintf). Mimo, że próbowałem zmieniać pewne rzeczy w zakładce toolchain we właściwościach projektu tzn. biblioteki z jakich korzysta linker (na wzór -Wl,-u,vfprintf -lprintf_flt -lm), dalej nic z tego. Gdy używam powyższego makefile'a przy pomocy opcji "use external makefile", również nie działa. W tym wypadku używam programator AVRPROG MKII And-Tech'u. Wie ktoś o co może chodzić? Gdzie dokładnie należy zaimplementować te dodatkowe biblioteki w atmel studio 6? A może chodzi o programator?

  0 0