Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[C][Atmega8] - Obsługa akcelerometru z interfejsem LCD

Noisy_daddy 15 May 2014 17:31 726 0
 • #1
  Noisy_daddy
  Level 14  
  Witam,

  Tak jak w temacie, programuję układ, którego celem jest zczytywanie wskazań akcelerometru i wyświetlanie ich na wyśeitlaczu LCD o takim: http://www.kamami.pl/index.php?ukey=product&productID=42701

  Ale nie chodzi o program, bo działa poprawnie, lecz o środowisko. Na jednym komputerze, na którym działam w notepad++ i programuje przy użyciu makefile'a:

  Code: cpp
  Log in, to see the code


  wszystko działa bez zarzutów.

  Do obsługi wyświetlacza używam biblioteki ściągniętej stąd: http://kamami.pl/?id_prod=4678200. Programuję programatorem kamami.

  Problem zaczyna się gdy przechodzę na atmel studio 6 - wyświetlacz nie wyświetla danych (typu double konwertowanych na char przy pomocy fukcji sprintf). Mimo, że próbowałem zmieniać pewne rzeczy w zakładce toolchain we właściwościach projektu tzn. biblioteki z jakich korzysta linker (na wzór -Wl,-u,vfprintf -lprintf_flt -lm), dalej nic z tego. Gdy używam powyższego makefile'a przy pomocy opcji "use external makefile", również nie działa. W tym wypadku używam programator AVRPROG MKII And-Tech'u. Wie ktoś o co może chodzić? Gdzie dokładnie należy zaimplementować te dodatkowe biblioteki w atmel studio 6? A może chodzi o programator?