Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

braun ps550s - jak połączyć gramofon braun ps550s z monitorami krk rokit rp5

krajcar 15 Maj 2014 20:51 816 1
  • #1 15 Maj 2014 20:51
    krajcar
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z połączeniem gramofonu Braun PS 550S z monitorami studyjnymi KRK Rokit RP5. W gramofonie nie ma z tyłu żadnych gniazd, jest tylko kabel z męskim gniazdem DIN5. W monitorach zaś mam założone kable XLR z przejściówka na minijack (do laptopa). Czy mogę gdzieś dostać kabel z żeńskim gniazdem DIN5-minijack i czy będzie to w ogóle działać jak należy ?

Albo czy mogę wpiąć adapterem DIN5-2RCA przedwzmacniacz do gramofonu i połączyć go kablem RCA z monitorami?

Pozdrawiam

0 1
  • #2 16 Maj 2014 10:12
    Polon_us
    Poziom 40  

Moim zdaniem, niemożliwe jest podłączenie gramofonu bezpośrednio pod głośniki. Kabel z męską wtyczką DIN5 jest typowym połączeniem z wzmacniaczem wyposażonym w wejście Phono.

Monitory te są głośnikami aktywnymi, także druga wersja połączenia jaką podałeś, powinna zadziałać. Sygnał z gramofonu powinien był być wstępnie wzmocniony i dopiero wtedy podany na wejście tych monitorów.

Edit: Powyższy wpis jest drugą wersją. Uprzednia wersja była nie prawidłowa. I wprowadzająca w błąd. Wynikała ona z pobieżnego rozpoznania tematu. Za co kolegę krajcar przepraszam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo