Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino - Pytanie o ochronę przed zwarciem.

benkozse 15 Maj 2014 22:03 1320 3
  • #1 15 Maj 2014 22:03
    benkozse
    Poziom 9  

Chciałbym się dowiedzieć czy istnienie jakaś ochrona USB komputera przez zwarciem. Przypuśćmy, że połączyłem jakiś układ na płytce stykowej z ARDUINO i zwarłem zasilanie do masy gdzieś w układzie(wiem że to kardynalny błąd ale czasem się zdarza). Istnieje jakiś sposób ochrony przez zwarciem portu USB poza sprawdzaniem kilkadziesiąt razy czy wszytko dobrze połączone???
    Czy Arudino nie spowoduje zwarcia na USB ??? Wiem że niektóre wersje mają takie zabezpieczenie. Mam stary komputer i nie ma raczej zabezpieczenia USB przez zwarciem. Szukam jakieś dobrego sposobu na ochronę komputera przed majstrowaniem przy elektronice.
    Proszę o zrozumienie, jestem początkujący ;)

0 3
  • #2 15 Maj 2014 22:12
    elektronik000
    Poziom 19  

Zazwyczaj są bezpieczniki na płytach głównych - ale mogą być jednorazowe. Co do zabezpieczenia można by dać bezpiecznik polimerowy (wielorazowy) i zasilacz zewnętrzny - tylko trzeba by odseparować zasilanie 5V z komputera.

0
  • #3 16 Maj 2014 00:54
    McMonster
    Poziom 32  

elektronik000 napisał:
    Zazwyczaj są bezpieczniki na płytach głównych - ale mogą być jednorazowe. Co do zabezpieczenia można by dać bezpiecznik polimerowy (wielorazowy) i zasilacz zewnętrzny - tylko trzeba by odseparować zasilanie 5V z komputera.

Albo izolator USB na ADuM4160.

0
  • #4 16 Maj 2014 17:11
    benkozse
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź. Popatrzyłem za tym układem z ADuM4160 ale widzę cieżko dostępny. Macie jeszcze jakieś alternatywy?

0