Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDMI splitter - Połączenie dwóch różnych dekoderów z czterema wyświetlaczami

adam-bo 15 Maj 2014 22:35 918 3
  • #1 15 Maj 2014 22:35
    adam-bo
    Poziom 8  

Nie wiem czy dobrze wybrałem dział... więc bardzo proszę administrację o wyrozumiałość :D
    Nie jestem specem od przesyłu obrazu, ale co nieco "kumam"... więc do rzeczy:
    Wykonałem instalację telewizyjną dla 4-ech wyświetlaczy w oparciu o kable HDMI (3x15m i 1x20m).
    Kable włączyłem do splittera HDMI 1xIN/4xOUT.
    Splitter połączyłem ze switchem HDMI 4xIN/1xOUT.
    Na wejścia switcha włączyłem: dekoder nc+, dekoder Polsatu oraz player DVD.
    Dźwięk z dekoderów przesyłam do centrali radiowęzłowej systemu PA po RCA z gniazd scart dekoderów (centrala PA posiada tylko takie wejścia).
    ... i wszystko hula :jupi: lecz nie piszę tego posta by się chwalić lecz zadać pytanie, które mnie zadał klient (może nie dosłownie :wink: )
    Czy można na dwóch wyświetlaczach zapodać sygnał (po HDMI) z jednego dekodera np. Polsat-u, a na dwóch pozostałych NC+ i odwrotnie ? oczywiście z jak najmniejszą ingerencją wspomnianego klienta i ofc bez "kabelkologii" tj. bez przekładania kabli ?
    Podsumowując: czy istnieją urządzenia realizujące taka opcję ? bo ja nie znam... ale fachowcem od TV nie jestem.
    Oczywiście zdaję sobie sprawę z problemu dźwięku w systemie PA.

Pozdrawiam - i za wszelkie sugestie i odpowiedzi będę wdzięczny :D

0 3
  • #2 16 Maj 2014 21:12
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

adam-bo napisał:
    Podsumowując: czy istnieją urządzenia realizujące taka opcję ? bo ja nie znam... ale fachowcem od TV nie jestem.

Przelicz ile wariantów i jakich chce mieć klient, a potem zmodyfikuj to co zrobiłeś o ilość "sposobów" o których mówi klient.
    Masz 3 sprzęty, 4 wyświetlacze, to 3x4 daje 12 możliwości niezależnego użytkowania tego wszystkiego.
    Oczywiście zakup następnego sprzętu, i wymiana i modyfikacja tego co już jest uświadomi klienta, jak baaardzo kosztowny to jest pomysł, bo niektórzy myślą, że za 100 zł można to zrobić.
    Robisz to kaskadowo od strony sprzętów i przesuwasz się do projektorów.

0
  • #3 17 Maj 2014 00:00
    adam-bo
    Poziom 8  

Dziękuję koledze za odpowiedź... długo siedziałem nad tym wczorajszo-dzisiejszej nocy i chyba znalazłem.
    Sądzę, że na takim ustrojstwiemożna by spełnić oczekiwania mojego klienta.
    Koszt nie jest mały ale wydaje się być do przełknięcia po to by mieć w miarę elastyczny system i spełnić zachcianki gości mojego klienta.

Prosiłbym o "naprostowanie" moich zapędów jeśli się mylę. :D

0
  • #4 17 Maj 2014 00:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

adam-bo napisał:
    Prosiłbym o "naprostowanie" moich zapędów jeśli się mylę.

Nie ma co prostować.
    Wydaje się słuszna, ta koncepcja oczywiście ;) .
    Sensowne rozwiązanie, masz 10 dni na testy, nie zda egzaminu to oddajesz, pilot, oprogramowanie do tego, działa po wifi - cóż chcieć więcej.
    Firmie, która to sprzedaje, możesz z czystym sumieniem zaufać, moje okolice, a ja ich stały klient.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo