Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG42LA620S-ZA - Dziwne zachowanie dysku zewnętrznego pod portem USB HDD

Gumis_sx 15 Maj 2014 23:20 786 4
  • #1 15 Maj 2014 23:20
    Gumis_sx
    Poziom 10  

Witam.

Zakupiłem kieszeń do dysku 3,5cala 250 GB (posiada dodatkowe zasilanie).
    Kieszeń to jakiś no name kupiony po cienkich kosztach.
    Dysk sformatowany na NTFS.
    "Wolny" format przy komputerze + kopiowanie danych i wszystko przebiegło bez problemów.
    Problem pojawia się przy podłączeniu tego dysku do tv.
    Mam 3 wejścia USB, jedno dedykowane pod hdd i dwa zwykłe.
    Pod tymi zwykłymi dysk działa normalnie i nic dziwnego się nie dzieje, ale po podłączeniu go do portu dedykowanego dla dysków, na ekranie telewizora pojawia się komunikat o podłączeniu pamięci przenośnej, a po kilku chwilach odłączeniu i tak co kilkanaście sekund w kółko odłączenie/podłączenie.
    Dałbym sobie spokój, ale przy podłączeniu dysku pod inny port niż HDD nie ma możliwości nagrywania. Dysk testowany na obecność BS i innych uszkodzeń - wszystko ok. Jeśli będzie taka potrzeba wyciągnę go z kieszeni i podam dokładny model (Jest to jakiś WD).

Wdzięczny będę za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.

0 4
  • #2 15 Maj 2014 23:31
    freebsd
    Poziom 34  

1) Przeprowadziłeś inicjalizację dysku przez TV?
    Może TV czeka na tym porcie na zainicjalizowany dysk przez TV? Uwaga: zdaje się, że podczas inicjalzacji dysku utracone zostają wszystkie dane, a sam dysk nie będzie widoczny dla komputera.

2) Zmień przewód USB na krótszy.
    3) Spróbuj formatowania FAT32.

0
  • #3 16 Maj 2014 09:24
    Gumis_sx
    Poziom 10  

1)Inicjalizacja wydaje mi się dziwnym rozwiązaniem dysk sam w sobie ma służyć nie tylko nagrywaniu, ale też oglądaniu plików nie pochodzących z telewizora.

2)Przewód ma jakieś 10cm jest nowy i jednak pod innym portem działa.
    3)Fat32 mija się z celem bo jak dobrze kojarzę największy plik obsługiwany przez fat to 4GB.

0
  • #4 16 Maj 2014 09:52
    freebsd
    Poziom 34  

Jeśli nie przeprowadziłeś internalizacji dysku przez TV to czego oczekujesz?
    Na teraz masz coś co nie działa, jak chcesz spróbować to naprawić nie robiąc żadnych prób, jak np.: z FAT?

0
  • #5 16 Maj 2014 15:04
    Gumis_sx
    Poziom 10  

Udało się ustalić co jest nie tak.
    Przyniosłem z pracy kabel - 3m od plotera i wszystko działa jak należy.
    Więc problem tkwi w kablu usb.
    Ciekawe tylko dlaczego nowy kabel pod komputerem działa ok, a pod tv już nie.
    W każdym bądź razie problem chyba rozwiązany choć zastanawia trochę ten kabel.

Pozdrawiam.

0