Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetowid Sharp VC-A63BP brak sygnału na wyjściu video

15 Maj 2014 23:20 1242 2
  • Poziom 7  
    Zacznę od opisu jakie czynności zostały przy nim wykonane:
    Na samum początku wymieniłem gumki na silniku ponieważ wyrzucał kasetę i przestawiłem trybo pod cokołem z silnikiem ponieważ wyskoczyło jedno ramię z toru,
    następnie skręciłem. Jest lekka poprawa przyjmuje kasetę lecz podczas kliknięcia play, właściwie od samego początku na ekranie telewizora pojawia się alert o braku sygnału. Po przełączeniu z tyły na opcję test pojawiają się paski testowe lecz po powróceniu dalej nie ma sygnału. Czy miałby ktoś pomysł o co chodzi bo nie mogę znaleźć usterki, oraz wytłumaczyć o co chodzi z przełącznikiem systemu. A i podczas oddawania kasety zostaje taśma na bolcu(nie zwija jej) z tym też proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Moderator
    Na początek wyczyść głowicę video. Czy podczas przełączania na test sygnał pojawia się dźwięk? Czy taśma prawidłowo jest przemieszczana po głowicy? Czy nie masz uszkodzonych czytników na głowicy?
    Co do braku zwijania taśmy - czy rolki nie są blokowane, brudne hamulce?
  • Poziom 7  
    Co się okazało gdzieś musiało nie być styku ponieważ po gruntownym czyszczeniu i ustawieniu kanału AV wszystko ładnie hula, rolki nie są blokowane, hamulce ok, ale nie wiem czy tak ma być, mianowicie w serwisie założyli jedną gumkę napędową dłuższą od drugiej (dłuższa zasila windę kasety) i co do niej nie mam pewności, czy aby się któraś nie ślizga?
    Muszę jeszcze sprawdzić zasilacz bo pamiętam że od pewnego czasu (burza) magnetowid po kilku - kilkunastu godzinach ma awarię, na przednim wyświetlaczu pojawiają się w poziomie cztery czerwone paski aby wszystko wróciło do normy trzeba wyciągnąć wtyczkę z kontaktu ale problem się powtarzał :( na szczęście od znajomego dostałem ten sam typ kompletnie rozwalony ale zasilacz jest cały. Od razu jeszcze mówię iż w nim nie ma gumek.

Dzięki dzimi za szybką odpowiedż

Dodano po 3 [minuty]:

W razie jakby ktoś miał taki sam problem powiem że u mnie nie było styku na tasiemce od górnej płyty do płytki pod nią z wyjściami i wejściami AV, ANTENA i to było najprawdopodobniej
    główną przyczyną :D