Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo 1.8d - Metaliczne stuki podczas zmiany biegów

16 Maj 2014 08:30 4977 9
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Helmut1977 napisał:
    Niestety,
    na tej drugiej jest gorzej jak na tej pierwszej którą
    jeszcze mam. Tam zgrzytów przy zmianie biegów
    nie miałem. Czy były stuki - także nie wiem
    ponieważ oba przeguby były wykończone a nowe zostały zamontowane już na drugiej skrzyni.
    Czyli teoretycznie najpierw trzeba było założyć nowe przeguby do pierwszej skrzyni ;)

A taka prozaiczna rzecz jak poduszki?
  • Poziom 22  
    Dokręć jeszcze raz zawieszenie i poduchy silnika
  • Poziom 9  
    Helmut1977 u mnie jest to samo tylko w focusie. Myślałem, że to poduszka jak w większości przypadków, ale dwóch mechaników sprawdzało i obaj mówili, że to luzy w skrzyni. I teraz są dwie opcje. Jedna to kupić używaną skrzynię za ok 400-500zł i liczyć że nie będzie gorsza od poprzedniej, lub robić remont swojej - koszt ok 1000-1200zł. Lepiej jeździć dalej i lekko puszczać sprzęgło, to wtedy nie będzie stuków.
  • Poziom 21  
    maniek4950 napisał:
    kupić używaną skrzynię za ok 400-500zł i liczyć że nie będzie gorsza od poprzedniej, lub robić remont swojej - koszt ok 1000-1200zł.
    Focusy mk1 mają tak częste awarie skrzyń, że głowa boli.
    Kolega miał kombi 1,8tddi. Rozsypały mu się biegi dolne. Radziłem od razu ją robić. Niestety - wyjęli z mechanikiem. Zabrali się za synchronizatory. Miesiąc spokoju.
    Znów haczy i zgrzyta. Kupili używaną skrzynię. Kwartał spokoju. Dzwoni do mnie i mówi: "Znów haczy 3. i 4. Chyba ją wyremontuję.". Jeździ już dwa lata.

Ford jest gorszy od wszystkich koreańczyków i feancuzów razem wziętych.