Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria PenDrive/USB – Partycja jako RAW, brak MFT, nie widać plików

16 Maj 2014 10:18 957 2
  • Poziom 2  
    Witam,

Opis problemu:

Padł mi PenDrive. Uszkodzenie dotyczy raczej tylko plików MFT i jego kopii. Partycja jest widoczna, dane już nie. Udało mi się odzyskać część plików z pomocą programu PhotoRec. Najbardziej zależy mi jednak na odzyskaniu jednego pliku (rozmiar pliku to 6 GB) , który nie ma żadnego rozszerzenia i tu nie wiem jak można to zrobić.
    Proszę o pomoc w tematach:
    1/ czy jest możliwe naprawienie MFT tak abym miał dostęp do plików i katalogów? TestDisk pokazuje, że MFT i $MFT są uszkodzone. Jeśli tak, to w jaki sposób?
    2/ czy jest możliwe odzyskanie pliku, który nie ma rozszerzenia? Jeśli tak, to w jaki sposób?

W załączeniu przesyłam zrzuty z programów TestDisk oraz DDME oraz opis w załączniku.

Pozdrawiam,

wluka
  • Spec od komputerów
    Pliki bez rozszerzenia odzyskujesz tak samo jak każde inne tylko nie wybierasz plików z konkretnym rozszerzeniem w photorec a dajesz wszystkie pliki do odzysku. Photorec nie odzyskuje po nazwach tylko po sygnaturach.
    MFT nie naprawisz.
    Oczywiście kopię posektorową pena zrobiłeś i odzyskujesz z kopi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź.
    Niestety kopii nie zrobiłem.

A co do PhotoRec'a, to jak to zrobić? Nie widzę takiej funkcji.
    Czy jak użyję opcji 's' i odznaczę wszystkie rozszerzenia to wtedy będzie wyszukiwał wszystkie pliki?

Pozdrawiam