Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stereo do TV (Deezer, DLNA, YouTube)

dziennikibudowy 16 May 2014 11:49 1038 1
 • #1
  dziennikibudowy
  Level 2  
  Witam.
  Potrzebuje czegoś do słuchania muzyki z telewizora i teledysków (dzieci). Salon ok 30m2 otwarty razem z jadalnią ok15m2 oraz kuchnią ok 20m2 i przedpokojem z 10m2. Sprzęt chyba używany, bo dzieci małe - więc straty muszą być wliczone.
  Na początku myślałem o soundbarach ponieważ działają na pilota z TV ale doszedłem do wniosku że jakaś yamaha pianocraft będzie podobnie grała a w przyszłości mogą trafić do dziecinnego. Do pianocrafta przydałby się subwoofer i tu zaczynają się ceny za które być może warto kupić używane stereo. Sprzęt będzie służył do słuchania muzyki z sieci lub Mp3 z dysku sieciowego przez telewizor.
  Sterowanie głośnością przez hdmi byłoby super ale wzmacniacze chyba tego nie maja. Super dlatego, że nie musze drzeć japy do pokoju obok żeby ściszyć TV, tylko sam ściszam poprzez aplikacje czy to na telefonie czy tablecie.
  Jak sadzicie w którą stronę iść?
  Cena bez ograniczeń ale sprzęt musi być tego warty.
 • #2
  dziennikibudowy
  Level 2  
  Są kolumny DIV trójdrożne ok 50kg każda:), koncówka mocy Yamaha M-60, przetwornik Dac FiiO D03k, wzmacniacz Creek Evo który okazał się za słaby do kolumn i teraz pracuje jako przedwzmacniacz oraz pilot uniwersalny Logitech i TV Panasonic DT60. Gra dobrze ale tylko przez DACa i kabel optyczny. Sygnał przez wyjście słuchawkowe lub bluetooth telewizora sprawdza się tylko na słuchawkach.
  Teraz planuje zmienić preampa z Creek'a na amplituner z Hdmi CEC aby pozbyć się tego uniwersalnego pilota. Fajnie jak mógłbym podłączyć bezpośrednio do amplitunera głośnik centralny, bo przez to stereo nie da się oglądać filmów - słabo słychać dialogi.
  Propozycje mile widziane.
  Pozdrawiam