Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI C5650 - ERROR- 980 .

TOMKAR133 16 Maj 2014 19:04 5145 0
 • #1
  TOMKAR133
  Poziom 11  
  Witam,

  Posiadam jak w tytule drukarkę OKI C5660. Otóż dzisiaj po zacięciu się papieru w zespole utrwalacza, wyskoczył błąd 980.
  Zespół rozebrałem, i oprócz termika (jest zwarty) sterującego lampami nie ma żadnego dodatkowego bezpiecznika termicznego. Jest tylko taki mały jeden element- który wygląda mi na czujnik temperatury.
  Z tego co udało mi się ustalić istnieje możliwość zresetowania drukarki.
  Udało się "wy-googlować" procedurę wejścia w tryb serwisowy i zdobyć hasło, ale
  procedura "Diagnostic Mode xx.xx.xx S-Mode" jest u mnie nie aktywna. Nie da się wejść w "NV-Ram- Initial" oraz wykonać "Executing Reset"
  Po przejściu w LEVEL2 nie za bardzo wiem co mam tam zrobić.
  Podejrzany wydaję mi się ten czujnik temperatury. Dochodzi do niego 4-5 cieniutkich przewodów. Ciężko jest go odkręcić ze względu na zabezpieczenie gwintu przed odkręceniem nakrętki i bliskiej obecności folii.
  Wersja software drukarki- M1.02
  Z drukarki jestem bardzo zadowolony i jest ona mi na co dzień potrzebna. Urządzenie pracuje z oryginalnymi tonerami i jak do tej pory nigdy mnie nie zawiodło.
  Potrzebuję pomocy w resecie lub info jak można to naprawić, bez wysyłki do innego miasta, bo moim nikt profesjonalnie nie zajmuje się OKI a zależy mi na czasie.
  Dziękuję serdecznie za wszystkie sugestie i podpowiedzi.
  Pozdrawiam

  edit 28 wrz 2014

  Witam,

  Problem rozwiązany. Po "ogromie" odpowiedzi i sugestii na forum, zmuszony byłem do samodzielnego rozwiązania problemu. Wysyłka tej drukarki nie wchodziła w grę.

  Sprawę rozwiązało zamontowanie nowego bezpiecznika 63mA w zespole utrwalania.
  Błąd mógł zniknąć po zamontowaniu nowego zespołu. W zespole "z drukarką" nie ma przewodów w złączu. Trzeba je zamontować w obudowie- fabrycznym złączu (podpinając się pod fabryczne piny) i upchać gdzieś bezpiecznik. Po włożeniu do drukarki następuje skasowanie błędu.

  W załączniku instrukcja serwisowa: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13998093#13998093.

  Swoją drogą, sytuacja w której zacięcie papieru powoduje wysłanie drukarki do serwisu lub zakup nowego zespołu, spowodowała iż nie polecam nikomu zakupu drukarki firmy OKI. Co do jakości druku- to nie mam zastrzeżeń, ale zacięcie występuje w każdym sprzęcie- i nie dopuszczalne jest z punktu użytkownika takie rozwiązanie problemu.

  Temat więc uznaję za zamknięty