Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR CASIO VX-5000 - skaczące obroty silnika i głowicy wizyjnej

16 Maj 2014 19:12 1287 9
  • Poziom 10  
    Mam problem z magnetowidem jak w temacie. Po włączeniu funkcji "Play" ładnie zabiera taśmę i zaczyna odtwarzać, ale po około 2 sekundach obroty silnika capstan-u oraz głowicy wizyjną rosną, później cały czas nieregularnie spowalnia i przyspiesza. Jakie mogą być przyczyny takiego zachowania??
    Dodam, że jest to "klon" bardziej popularnego FUNAI VCR-7700.

Proszę o pomoc!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Moderator
    Hallotron sprawdzałeś? Nie grzeją się uzwojenia silniczka? Jak układ drivera silnika?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Proszę sprawdzić kondensatory w zasilaczu.
  • Poziom 10  
    Układ driver'a i uzwojenia się nie grzeją. Ale to raczej nie to, bo obroty capstan-u i głowicy wizyjnej zmieniają się w tym samym czasie.
    Może najpierw wymienię elektrolity w zasilaczu, w końcu mają już trochę lat.
  • Pomocny post
    Serwisant
    Capstan "usiłuje" nadążyć za drumem (silnikiem głowic).Kondensatory tak.Dodatkowo przelutuj płytkę drumu.Obejrzyj okolice serva (zimne luty).
  • Poziom 10  
    Tak więc, zrobię, jak tylko kupię potrzebne kondensatory. Dzięki za rady!
  • Poziom 10  
    Przepraszam za przerwę, ale pracowałem i nawet nie miałem kiedy jechać po kondensatory, dopiero dziś się za to wziąłem.
    Według Waszych zaleceń, wymieniłem kondensatory w zasilaczu, a jeśli chodzi o głowicę wizyjną, to przełożyłem całą razem z płytką z innego magnetowidu, w którym ona działała w 100% dobrze. Tu niestety problem jest nadal ten sam. Mimo nowych kondensatorów w zasilaczu i na 100% sprawnej głowicy wizyjnej, obroty nadal są niestabilne.
    Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Jeśli tak, to proszę o pomoc.
  • Serwisant
    Czy dysk wizyjny przełożyłeś kompletny z silnikiem drumu?Przelutuj też okolice serwa.
  • Poziom 10  
    Tak, przełożyłem cały zespół głowicy, łącznie z płytką i silnikiem. W tamtym magnetowidzie działała poprawnie, więc to odpada. Kolejne co mi przychodzi do głowy, to silnik capstan-u, więc spróbuję go podmienić.
  • Moderator
    Sprawdź układ serva, jego zasilanie, sterowanie impulsy