Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus U124, błąd systemowy UBA, kod 9H

16 May 2014 19:28 2568 5
 • Level 8  
  Witam! Mam problem z piecem gazowym BUDERUS U 124, wyświetlił mi się błąd 6A, wiedziałem co to znaczy, bo miałem wcześniej taki przypadek, obluzowywał się czujnik i odcinał dopływ gazu. Zadzwoniłem po fachowca żeby to poprawił, umówił się ze mną na dzisiaj. Wczoraj zresetowałem piec i odpalił bez problemu, działał do dzisiejszej wizyty fachowca, który poprawił czujnik, powiedział, że piec powinien być wyczyszczony, że on to zrobi, zgodziłem się, wziął się za czyszczenie, wyciągał różne elementy, przemywał. W późniejszym czasie zszedłem do kotłowni i pytam go czemu nie odłączył pieca od gniazdka, stwierdził, że to niekonieczne, ale jak chcę to mogę odłączyć, odłączyłem i pojechałem załatwiać swoje sprawy, po godzince mam telefon od fachowca, że wyświetla się błąd P, 9, H czy mógłbym dostarczyć mu tłumaczenie tych błędów bo on niestety nie ma. Dostarczyłem, pomimo kilkogodzinnych prób piec nie został uruchomiony. Błąd ten oznacza: błąd systemowy lub uszkodzenie UBA. Nigdy wcześniej ten błąd ani żaden inny poza 6A mi się nie wyświetlił. Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu i odpowiedzieć na pytanie, co mogło być tego przyczyną? Z góry DZIĘKUJĘ. Pozdrawiam!
 • Heating systems specialist
  Może zalanie regulatora UBA wodą ? Rozumiem że reset nie pomaga ?! Można by sprawdzić bezpieczniki na płycie oraz spróbować załączyć kocioł na kominiarzu.
 • Level 8  
  Witam! Reset niepomaga, wiem tylko tyle, że czyścił ten piec bez wyciągania kabla z gniazdka,a na kominiarzu nie próbowałem, idę sprawdzic i napiszę jaki efekt.

  Dodano po 45 [minuty]:

  Na kominiarzu też nieodpala, zauważyłem tylko dość sporą kroplę wody na obudowie UBA
 • Heating systems specialist
  Przy wył. kotle z prądu odkręć obudowę UBA i wysusz elektronikę suszarką. Może pomoże...
 • Level 8  
  Dziękuję,sprawdzę.
 • Level 8  
  Witam! Był serwis, okazało się,że "fachowiec"wszystko porozbierał i żle podłączył kable sterowania programatorem w domu, koszt dojazdu 30km z naprawą 150zł. Oczywiście "fachowiec"chciał mnie jeszcze przerobic na stówkę bo on w tym swojej winy niewidzi, a swoją robotę tzn. czyszczenia pieca wykonał. Ludzie potrafią być bezczelni, niedość, że zepsuł to jeszcze chce pieniążki i niedochodzi do niego,że ta naprawa przez serwis nie była konieczna! Problem rozwiązany. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!