Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotbird + Astra - HD 5000 i czy potrzebny inny tuner pod Astrę?

16 Maj 2014 20:06 4965 10
  • #1 16 Maj 2014 20:06
    1404346
    Usunięty  
  • #2 16 Maj 2014 20:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

radek.pupil
    Dekoder Polsatu, Astra, tematów tyle, że wystarczy poszukać, różnice w instalacjach niewielkie, ale zasada działania taka sama.

0
  • #3 16 Maj 2014 23:14
    mihal2002
    Poziom 43  

radek.pupil napisał:
    Posiadany talerz jest standardowego rozmiaru

To znaczy jakich?
    radek.pupil napisał:
    był w zestawie z dekoderem od CP

Było ich wiele.
    radek.pupil napisał:
    Wiem, że chcący odbierać sygnał z Hotbird'a i Astry muszę zastosować tzw. zez

To już postęp.
    radek.pupil napisał:
    czy mam do dekodera HD 5000 dokupić inny tuner, czy też mogę astrę podłączyć z konwertera bezpośrednio do telewizora, który ma wbudowany dekoder DVB-T???

Z taką wiedzą masz zawołać kogoś kto CI to ogarnie w całość.
    radek.pupil napisał:
    Nie ukrywam, że dwie satelity na jednym dekoderze to pewno będzie trochę problem, bo za każdym razem chcący się przełączyć z cyfrowego polsatu na niemiecki kanał będę musiał grzebać w ustawieniach dekodera i zmieniać satelitę?

Tak dla CIEBIE to będzie czarna magia.

0
  • #4 17 Maj 2014 09:37
    LeDy
    Poziom 43  

[QQQ] napisał:

Polsat o ile pamiętam dawał od zawsze talerze 70-75 cm więc w czym problem ( widziałem poprawnie działające instalacje nawet na 60-kach.
    2. zakup konwenter Twin Monoblock - wymień go ( BEZ RUSZANIA CZASZY -

Od zawsze to dawał te mniejsze( 60x70)≈65 a teraz daje także te większe niby do HD( chyba 65x75)≈70.
    Mam nadzieję, że wiesz jakie czasze są zalecane dla monoblocka?
    http://cardsplitter.pl/antena-cyfrowy-polsat-oryginalna-70cm-hd-p-2219.html

0
  • #5 17 Maj 2014 12:42
    1404346
    Usunięty  
  • #6 17 Maj 2014 12:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

radek.pupil napisał:
    Dzwoniłem do CP i mogę odbierać sygnał z astry

Oczywiście, że możesz, tylko czy odbierzesz.
    radek.pupil napisał:
    Odnośnie czaszy. Czy nie jest ona zbyt mała, bo kanały typu HBO i wszystkie kanały HD przy większym zachmurzeniu nie odbierają w ogóle

Ustawienie anteny.
    radek.pupil napisał:
    Czy monoblock jest na pewno dobrym rozwiązaniem???

A masz miernik, potrafisz i dasz radę to ustawić?.
    radek.pupil napisał:
    Czytałem, że ludziom dobrze odbiera astra, ale bliżej granicy niemieckiej, a ja dodam, że jestem z Nowego Sącza, więc południowo-wschodnia Polska.

Dlatego talerz powinien mieć co najmniej 80 cm średnicy, na mniejszych pewnie tez da radę, tylko potem są tego efekty, o których wspominasz z HBO.
    Duzy talerz 80cm średnicy, konwerter monoblock,
    A i ważna, jak nie najważniejsza sprawa, konwerter, lub przełącznik diseqc (jeśli wybierzesz dwa konwertery, ale wtedy to większe koszty dla Ciebie), MUSI mieć wersję przełączania torów diseqc 1.0, taki, i tylko taki, wersja 2.0 nie zadziała, nie z takim badziewnym dekoderem.

0
  • #7 17 Maj 2014 13:21
    1404346
    Usunięty  
  • #8 17 Maj 2014 13:44
    [QQQ]
    Poziom 17  

Co do wielkości czaszy - oczywiście powinna być min 80cm ale z wieloletniego doświadczenia wiem że różnie to bywa - widziałem instalacje na 60-ce chodzące zupełnie poprawnie jak i na 80 który zdarzało się "szatkować" przy gorszej pogodzie. Wydaje się że dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie konwentera na "istniejącej" czaszy a dopiero w przypadku problemów z odbiorem kanałów z Astry wymiana czaszy ( mówiąc prościej - czaszę zawsze zdążysz wymienić ;) - o ile będzie tak konieczność ). Konieczność ta może wystąpić głownie wtedy jeśli zależy Ci na konkretnych programach z Astry - jeśli nie to przy ok 300 dostępnych nawet jak 50 nie będzie działać to niekoniecznie musi być problem . Poza tym o ile pamiętam Astra ma generalnie silniejszy sygnał niż HotBird ( ale tu mogę się mylić )

Co do braku sygnału HBO itp to jak pisał Kocurek1970 to najczęściej kwestia ustawienia anteny ( Kanały Polsatu powinny bezwzględnie działać poprawnie )

radek.pupil napisał:
    Czy monoblock jest na pewno dobrym rozwiązaniem

Nie idealnym ale na tyle wystarczającym że powinno poprawnie odbierać - a dla Ciebie łatwiejszym do samodzielnego zamontowanie ( nie trzeba go ustawiać na Astrę , odpada dodatkowy przełącznik Diseq , dodatkowe mocowanie konwentera )

radek.pupil napisał:
    Pytanie odnośnie późniejszego odbioru. Jeżeli zastosuję monoblock lub dwa konwertery to później mogę jakoś wybrać w dekoderze odbiór sygnału z dwóch satelit jednocześnie? Jak to się będzie odbywało?

automatycznie - dla Ciebie niewidocznie - po prostu zamiast ok 310 programów będziesz miał ich ok 600-700 tylko przełączasz kanały resztę robi dekoder

WAŻNE - jak będziesz skanował Astrę to wybierz TYLKO FTA ( o ile będzie taki wybór ) bo jak zczytasz wszystkie to dopisze ok 2000 kanałów z tego 1700 kodowanych więc będzie mnóstwo "pustych"

Dodano po 6 [minuty]:

[QQQ] napisał:
    Już wiem, że te po dwadzieścia złotych to tylko wskaźniki, a nie mierniki. Mierniki kosztują po ponad 1000 zł, więc odpada. Ewentualnie będę działał na dekoderze kontrolując siłę i jakoś sygnału.

Na dekoderze to zły pomysł - żadna dokładność i próbkowanie. Drogi miernik też niepotrzebny ale i na średnim ( pomijam zabawki za 20 zł ) też trzeba mieć w tym trochę wprawy.

[QQQ] napisał:
    Wolę kogoś ściągnąć do sprawdzenia sygnału.

I to jest chyba najlepszy pomysł ;) - jak to porządny fachowiec to powinie mieć przy sobie konwenter więc od razu Ci go wymieni i sprawdzi czy Astra będzie chodziła przyzwoicie. Jeśli nie to powinien też mieć czaszę - warto zrobić to od razu bo jeśli będzie konieczność kupienia czaszy to i tak będziesz wzywał drugi raz do ustawienia . ( Jak będziesz zamawiał fachowca - ZAZNACZ że potrzebujesz konwenter Twin Monoblock i ewentualnie czaszę min 80 cm

Dodano po 5 [minuty]:

LeDy napisał:
    Mam nadzieję, że wiesz jakie czasze są zalecane dla monoblocka?

Wiem ;) - ale zawsze warto spróbować tym bardzie że Astra ma być jako dodatek . Widziałem też kiedyś ( i to działało ) chyba z 5 LNB na na antenie 60 ( tej od Wizji - czego oczywiście nie polecam ;) ale to było jeszcze za czasów analogu.

0
  • #9 17 Maj 2014 13:45
    1404346
    Usunięty  
  • #10 17 Maj 2014 13:56
    630176
    Usunięty  
  • #11 17 Maj 2014 15:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

radek.pupil napisał:
    Jakieś informacje potrzebuję do wyboru monoblocka??? Tłumienie szumów, itp.???

KOCUREK1970 napisał:
    A i ważna, jak nie najważniejsza sprawa, konwerter, lub przełącznik diseqc (jeśli wybierzesz dwa konwertery, ale wtedy to większe koszty dla Ciebie), MUSI mieć wersję przełączania torów diseqc 1.0, taki, i tylko taki, wersja 2.0 nie zadziała, nie z takim badziewnym dekoderem.

Coś z Inverto.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo