Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Passat B5 fl 2001 AWX - Śmierdzące spaliny po wymianie oleju

16 Maj 2014 22:13 3765 5
  • Poziom 6  
    Witam, mam problem. Gdy kupiłem Passata auto kopciło, głównie podczas zapalania. Nie przeszkadzało mi to gdyż samochód był przed wymianą oleju. Jednak gdy zmieniłem olej problem nie ustąpił, zawsze gdy jest zimny to kopci na siwo. Gdy silnik się trochę rozgrzeje to przestaje pusczać dyma jednak spaliny śmierdzą w specyficzny sposób przepalonego oleju. Czy ta wersja silnika AWX posiada dpf? Czy możliwe jest aby to przez niego tak było? Nie odczuwam spadków mocy i wzrostu poboru paliwa, tego drugiego jednak nie mam jak sprawdzić bo w tej wersji nie ma komputera pokładowego. Jeżeli ta wersja nie ma dpf i to nie przez niego są takie objawy to co może być przyczyną?
  • Poziom 43  
    Marecki3991 napisał:
    jednak nie mam jak sprawdzić bo w tej wersji nie ma komputera pokładowego.

To zatankuj pod korek 2x i już wiesz ile pali.

Skoro kopci to i bierze olej.
  • Poziom 6  
    Inteligentny z Ciebie człowiek :) Tylko co spalanie ogólnie ma wspólnego ze spalaniem chwilowym takim jakie występuje w zapchanym dpfie? :)
  • Poziom 13  
    ta wersja napewno nie ma dpf, mozliwe że turbina puszcza olej od strony gorącej i stąd to dymienie
  • Poziom 12  
    Kolego przy odpalaniu to normalne , komputer daje większa dawkę paliwa na start, silnik jest zimny, DIESLE tak mają szczególnie VW. Na pewno już ma przejechane ponad 200 tys. Jesli śmierdzi na rozgrzanym silniku to bierze małe ilości oleju ale nie martw się w książke serwisowej WV dopuszcza do 1 litrr oleju od wymiany do wymiany. Pilnuj stanu na bagnecie.jak bierze setkę , dwie to norma.
    Miłej jazdy.
  • Poziom 13  
    Olej do komory spalania może się przedostawać przez zużyte tłoki-pierścienie, uszczelniacze zaworowe, odmę lub wypracowaną turbosprężarkę.

Może masz wydłubany katalizator, wtedy spaliny też dziwnie śmierdzą.