Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EIZO CG277 - Kiepska ostrość

maryanek 16 Maj 2014 22:28 1212 5
  • #1 16 Maj 2014 22:28
    maryanek
    Poziom 14  

Witam zakupiłem nowy monitor EIZO i po podłaczeniu oraz poprawnej kalibracji zostałem niemile zaskoczony. Monitor pracuje w rozdzielczości 2560x1440 na płycie głównej ASUS MAXIMUS VI FORMULA ze zintegrowaną karta graficzną Intel 4600HD.
    Kiepska ostrość monitora sprawia, że po kilku godzinach pracy po prostu wymięka mi wzrok a przecież to nie jest chyba normalne... Mam inny monitor o 10 razy słabszy a czcionki i cała reszta jest o wiele bardziej wyrazista a wzrok po prostu odpoczywa....
    Monitor jest podłaczony poprzez kabel DisplayPort po obu stronach. Z płyty głównej nie ma wyjścia DVI więc podłączenie poprzez displayport to jedyna opcja. Przez HDMI rozdzielczośc jest zbyt niska...

Kilka danych z tej karty intela może będę pomocne..
    Multi-VGA output support : HDMI/DisplayPort ports
    - Supports HDMI with max. resolution 4096 x 2160 @ 24 Hz / 2560 x 1600 @ 60 Hz
    - Supports DisplayPort with max. resolution 4096 x 2160 @ 24 Hz / 3840 x 2160 @ 60 Hz
    Supports Intel® InTru™ 3D, Quick Sync Video, Clear Video HD Technology, Insider™

Bedę wdzięczny za pomoc.. Pozdrawiam

0 5
  • #2 17 Maj 2014 08:09
    kitor
    Poziom 34  

Podepnij to cudo pod kartę graficzną, a nie urządzenie do przeglądania internetu, i wtedy zobacz. Choć po DP/HDMI z założenia powinna być żyleta - to obraz cyfrowy.

0
  • #3 17 Maj 2014 10:34
    safbot1st
    Poziom 43  

maryanek napisał:
    Mam inny monitor o 10 razy słabszy a czcionki i cała reszta jest o wiele bardziej wyrazista a wzrok po prostu odpoczywa....

i ten monitor też przez DisplayPort i
    maryanek napisał:
    pracuje w rozdzielczości 2560x1440

?

Dodano po 1 [minuty]:

kitor napisał:
    Podepnij to cudo pod kartę graficzną, a nie urządzenie do przeglądania internetu

jestem 1000 razy na TAK.

0
  • #4 18 Maj 2014 16:41
    maryanek
    Poziom 14  

Hej dzięki za odpowiedzi. Ten drugi monitor nie ma DP więc przez HDMI, ale i tak jeśli chodzi o wyrazistość to nie ma porównania zwykły najtańszy LG lepszy od najlepszego EIZO masakra... Jeśli chodzi o kartę już zakupiłem radeona teraz tylko czekam aż przyjdzie i zobaczymy, jednak nadal się zastanawiam czy to nie jest też przypadkiem wina tego kabla DP bo dla testu podłączyłem własnie monitory razem do tego samego kompa i przeciągając okno na drugi monitor ewidentnie widać róznicę ostrości szczególnie jak zostawię okno przeglądarki pomiędzy dwoma monitorami... Jeżeli w rezultacie winna będzie ta zintegrowana grafika to będzie spora ujma dla ASUSa, bo zajmuje ona 45 miejsce w testach kart graficznych gdzie rywalizuje z porządnymi kartami, więc jak na zintegrowaną grafikę nie jest źle...
    I jescze jedno czy nie lepszym rozwiązaniem będzie podłaczenie tego monitora kabelkiem DVI ? jakoś nie polubiłem tego DP, jednak na chwilę obecną z płyty mam tylko HDMI i DP, więc niestety nie mam możliwości sprawdzenia...
    Na karcie graficznej będą dwa DVI więc producenci też chyba bardziej nastawiają klientów na korzystanie z tych właśnie portów... Czy w ogóle jest jakaś zauważalna róznica pomiędzy tymi dwoma portami ?

0
  • #5 18 Maj 2014 21:49
    kitor
    Poziom 34  

HDMI, DVI, DP są portami cyfrowymi. Nie ma opcji dla takiego zakłócenia aby było "nieostre", to nie analog. HDMI jest wstecznie zgodne z DVI (wystarczy adapter pasywny), DP nie, ale raz że jest otwartym standardem (za użycie HDMI producenci płacą), dwa - od strony technicznej każdy port DVI/HDMI musi mieć własny generator zegara, DP nie.
    I z tego powodu jak poczytasz o graniu na 3+ monitorach, to każdy monitor powyżej drugiego musi być już na DisplayPorcie, o ile karty w ogóle mają inne złącza niż DP.

0
  • #6 18 Maj 2014 22:29
    maryanek
    Poziom 14  

Ok dzięki za rozjaśnienie.Nowe karty graficzne mają własnie głównie po dwa porty DVI, jedno DP i jedno HDMI. Ja kupiłem Radeona R9 290X i pomimo iż to bardzo dobra karta przeznaczona dla graczy ma tak jak napisalem wcześniej, stąd moja dedukcja że producenci stawiają na DVI bo łącząc dwie grafiki tego typu otrzymamy 4 porty DVI, 2 DP i 2 HDMI. Jak przyjdzie karta to napisze czy jest poprawa.... Dzięki

0