Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Satel-TSI - Manipulator TSI i obsługiwane kamery

synology1 13 Sty 2015 13:34 46698 155
    synology1
    Poziom 16  
    No to jest szansa ,bo gdzieś na forum ktoś pisał że RTSP nie pociągnie,a tu miłe zaskoczenie.
  • BotlandBotland
    didotom
    Poziom 16  
    synology1 napisał:
    No to jest szansa ,bo gdzieś na forum ktoś pisał że RTSP nie pociągnie,a tu miłe zaskoczenie.

Kiedyś dzwoniłem do satela i pytam czemu nie zrobicie obsługi rtsp bo to jest bardziej powszechne w kamerach niż jmpeg, konsultant odpowiedział, że nie pociągnie rtsp procesor tsi, ale widać coś się jednak da zrobić, przy ostatniej rozmowie usłyszałem, że już działa i nawet wprowadzili stacje pogodową do TSI, ale jeszcze trzeba poczekać trochę, na poprawę błędu w 1.12 odnośnie opóźnienia gongu, jak zgłosiłem im błąd czekałem 6 miesięcy. w końcu się doczekałem więc i na to tez się doczekamy.
    FasterThanX
    Poziom 13  
    Czy mozna zastapic tradycjny dzwonek przy drzwiach/furtce/bramie gongiem w Satelu?
    raffin
    Poziom 24  
    O RTSP słyszałem od Satela kilka miesięcy temu.
    Lada dzień - czytaj: co najmniej za rok!
  • BotlandBotland
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    FasterThanX napisał:
    Czy mozna zastapic tradycjny dzwonek przy drzwiach/furtce/bramie gongiem w Satelu?

Zastanawiałem się co to ma wspólnego z kamerami przy TSI, ale nie wymyśliłem.

Można. Pod wejście przycisk a w LCD zaznaczyć (DloadX), że z tego wejścia ma być gong.
    FasterThanX
    Poziom 13  
    didotom napisał:
    w 1.12 odnośnie opóźnienia gongu, jak zgłosiłem im błąd czekałem 6 miesięcy..

To odnosnie tej wypowiedzi :)
    Powoli planuje instalacje do mojego domu stad pytanie i proba polaczenia wszystkiego w jedno (swiatla, ogrod, itd)
    SMDmaniak
    Poziom 23  
    Witam

A podgląd z analogów z Viver`a będzie?

pozdr
    mielczar51
    Poziom 10  
    Jest potwierdzenie od satela - "opracowana jest już aktualizacja do TSI umożliwiająca przechwyt strumienia z kamer h.264 i rtsp"

aktualizację mają wypuścić za około 2 tygodnie (bezpiecznie do miesiąca)

będzie można podłączyć jedną kamerę na jedną zakładkę w rozdzielczości do 2Mpix
    (wielkość strumienia nie będzie miała jakiegoś większego znaczenia)

dodatkowo za około 2 miesiące w sprzedaży ma się pojawić unifon do videodomofonu - sam jestem ciekaw jak będzie wyglądał a co najważniejsze jaki będzie jego koszt. - integracja z TSI po LAN
    SMDmaniak
    Poziom 23  
    Witam

O to sie dobrze rozkreca. Dochodzi sporo funkcji. Bedzie chyba tez wersja INT-TSX z jeszcze silniejszym procesorem. A czy ten unifon bedzie mozna uzyc do nagrywania na karte w TSI?

pozdr
    mielczar51
    Poziom 10  
    z tym nagrywaniem to nie wiem. Ale nie ukrywam jak uzbroję system to chciałbym mieć zdjęcie osoby dzwoniącej + po integracji z integrą128WRL sms-a a jeszcze lepiej mms-a.

w unifonie przydał by się też czytnik pastylek
    didotom
    Poziom 16  
    mielczar51 napisał:
    z tym nagrywaniem to nie wiem. Ale nie ukrywam jak uzbroję system to chciałbym mieć zdjęcie osoby dzwoniącej + po integracji z integrą128WRL sms-a a jeszcze lepiej mms-a.

w unifonie przydał by się też czytnik pastylek

ostatnio takie rozwiązanie robiłem

Kamera 3Mpix Hikivision z wejściem alarmowy,
    ktoś wciska dzwonek, kamera wysyła 3 fotografie w wysokiej rozdzielczości natychmiast na email
    centrala uruchamia LCD na 5min w salonie w wysokiej jakości, sprawdza się doskonale dosłanie smsa tez można dodać, ale to już niepotrzebnebyłoby za dużo.
    pozdrawiam
    synology1
    Poziom 16  
    didotom napisał:

Cześć mógłbyś podać model 3Mpx HIKVISION ogólnie ponoć cenowo nie najgorzej wychodzą a i jakoś nie najgorsza pozdrawiam.
    didotom
    Poziom 16  
    synology1 napisał:
    didotom napisał:

Cześć mógłbyś podać model 3Mpx HIKVISION ogólnie ponoć cenowo nie najgorzej wychodzą a i jakoś nie najgorsza pozdrawiam.

jak dla mnie to akurat tego modelu jakość jest doskonała,
    nie mają wyboru za dużego kamer, która wysyła fotki w jakości main streama a nie substreama, większość kamer niestety wysyła substreama, z chińskich znalazłem ip5916c 2.0MP za ok 700zl netto 2.8mm do 12mm audio in/out alarm in out, które wysyła w main streama fotki, ale z kolei chińska mają jakość w nocy słabszą.

Internec Model i7-c42430-ira oraz i7-c1321, a z hikivision

Hikvision Network IP camera DS-2CD2632F-IS, 3MP 2.8-12mm vari-focal lens IR , with Audio/alarm,IP66

HIKVISION DS-2CD2732F-I (S) High Quality varifocal lens 3MP IR dome security network ip cameras w/audio alarm in/out

pozdrawiam
    maciejMK
    Poziom 11  
    Mógłbyś napisać jak zrealizowałeś to by obraz wyświetlany był na telewizorze?
    didotom
    Poziom 16  
    maciejMK napisał:
    Mógłbyś napisać jak zrealizowałeś to by obraz wyświetlany był na telewizorze?

ja to zrobłem tak:

NVR z wyjściem HDMI i dsub
    1 kabel hdmi do głównego TV w salonie,

natomiast dsub na skrętce 40m do drugiego monitora, tam przekaźnik sterowany z centrali integra konwerter sygnału dsub-utp, przekaźnik po otrzymaniu napięcia po prostu włącza monitor i konwerter podając im 230V, monitor startuje automatycznie, wyświetlając obraz z określonej kamery np.:

1 wejście główne jak ktoś wcisnie dzwonek przy furtce 1
    2 wejście inne jak ktoś wciśnie dzwonek w innym miejscu,
    3 jak otwiera się brama itp i tak z kilkoma jeszcze wejściami
    (połączone wejścia alarmowe NVR z wejściami integry i kontaktronami bram i dzwonkami)

centrala uruchamia monitor ma 10min ustawiłem po 10min wyłącza się,

pozdrawiam
    synology1
    Poziom 16  
    didotom napisał:

ja to zrobłem tak:

(połączone wejścia alarmowe NVR z wejściami integry i kontaktronami bram i dzwonkami)

pozdrawiam

Fajne rozwiązanie,ja planuje troszeczkę tańsze ,do telewizora przystawkę smart tv planowałem tą (http://www.benchmark.pl/aktualnosci/ferguson-fbox-2-przystawka-smart-tv-android-4-4-kitkat.html) ale na razie zakup odłożyłem a wszystko błyskawicznie się zmienia więc będę musiał przyjrzeć się czy na rynku nie pojawiło się coś rozsądnego za przyzwoite pieniążki. Posiadam koukaam 2008 więc do podglądu wykorzystałbym oprogramowanie które jest dostępne na androida. Na chwile obecną szybki podgląd realizuje z manipulatora TSI oraz komputera.W związku tym że nadal twierdzę że detekcja w kamerach jest jeszcze nie dopracowana to jestem zwolennik wykorzystania czujek zewnętrznych z kamerami.
    didotom
    Poziom 16  
    synology1 napisał:
    didotom napisał:

ja to zrobłem tak:

pozdrawiam

Fajne rozwiązanie,ja planuje troszeczkę tańsze ,do telewizora przystawkę smart tv planowałem tą (http://www.benchmark.pl/aktualnosci/ferguson-fbox-2-przystawka-smart-tv-android-4-4-kitkat.html) ale na razie zakup odłożyłem a wszystko błyskawicznie się zmienia więc będę musiał przyjrzeć się czy na rynku nie pojawiło się coś rozsądnego za przyzwoite pieniążki. Posiadam koukaam 2008 więc do podglądu wykorzystałbym oprogramowanie które jest dostępne na androida. Na chwile obecną szybki podgląd realizuje z manipulatora TSI oraz komputera.W związku tym że nadal twierdzę że detekcja w kamerach jest jeszcze nie dopracowana to jestem zwolennik wykorzystania czujek zewnętrznych z kamerami.

Jest szansa, ze w tsi pojawi się oprogramowanie, umożliwiające po naruszeniu wejścia załączyć podświetlanie oraz obraz z kamery, bo ręczne wstawanie i dotykanie to niewygodne, na komputerze też, jak ktoś zadzwoni zanim wstaniesz włączysz to trwa
  • Pomocny post
    dariusz.bembenek
    W nowej wersji będą tzw. triggery, czyli wyzwalacze. Będzie to polegało na tym, że aktywacja wejścia (lub wyjścia) centrali przełączy na konkretną zakładkę w TSI, czyli np. na zakładkę z kamerą.
    synology1
    Poziom 16  
    dariusz.bembenek napisał:
    W nowej wersji będą tzw. triggery, czyli wyzwalacze. Będzie to polegało na tym, że aktywacja wejścia (lub wyjścia) centrali przełączy na konkretną zakładkę w TSI, czyli np. na zakładkę z kamerą.

Zapowiada się całkiem ciekawie ,aby tylko nie skończyło się jak z nowym softem w Centralach Fibaro.Czyli na spadek ceny TSI też nie ma co liczyć zwłaszcza jak podniosą w nim funkcjonalność,fajnie by było gdyby można wykorzystać głośnik wbudowany w manipulatorze do modułu głosowego vmg-16.
    didotom
    Poziom 16  

właśnie tego brakuje mi i moim klientom, :)
    aby wyświetlił się obraz z kamery jak coś się dzieje w okolicy domu.
    kuba2009
    Poziom 10  
    Ciekawe jak to będzie chodzić na tym rtsp... ma być lada dzień, będzie również dloadx 14 mam już wersje beta, w zakładce sprzęt -> opcje manipulatora TSI mamy INT-TSI SLAVE
    czyli drugi manipulator po lanie ;-)
    didotom
    Poziom 16  
    kuba2009 napisał:
    Ciekawe jak to będzie chodzić na tym rtsp... ma być lada dzień, będzie również dloadx 14 mam już wersje beta, w zakładce sprzęt -> opcje manipulatora TSI mamy INT-TSI SLAVE
    czyli drugi manipulator po lanie ;-)

Jak już ktoś będzie miał nową wersję warto aby odpisał, przyda się niejednemu :)

m.in. jak sprawuje się

rtsp
    tiggery (czyli obraz kamery po wywołaniu wejścia)
    drugi manipulator po skrętce tylko

pozdrawiam
    DT
  • Pomocny post
    atksystem
    Poziom 1  
    Witam przetestowałem kamerkę D-Max DMC13DVW śmiga bez problemu na TSI
  • Pomocny post
    Stan-Mar

Poziom 26  
    atksystem napisał:

Inne kamery też śmigają. Chodzi o to, czy tę kamerę masz wpiętą do rejestratora i do TSI wykorzystujesz 2 strumień, czy kamera wpięta tylko do TSI bez rejestratora.
    didotom
    Poziom 16  
    Stan-Mar napisał:
    atksystem napisał:

Inne kamery też śmigają. Chodzi o to, czy tę kamerę masz wpiętą do rejestratora i do TSI wykorzystujesz 2 strumień, czy kamera wpięta tylko do TSI bez rejestratora.

TSI czy też rejestrator czy 10 innych urządzeń bez znaczenia, przepustowość sieci wystarczająca musi być więc switch z portami 1Gb/s i rejestrator

kwestia wydajności tylko sieci, ja u siebie mam

1. Rejestrator NVR
    2. TSI
    3. Streamingowy server obrazu na www (tylko jak otworzy ktoś www)
    4. zapis na sambie (tylko po wyzwoleniu wejścia alarmowego)
    5. zapis na usb w kamerach (tylko po wyzwoleniu wejścia alarmowego)

i rożnie w zależności od zapotrzebowania korzystać można z róznych strumieni

dodatkowo wykorzystane wszystkie wyjścia
    VGA (przedłożone na skrętce), HDMI i bnc (do pip-u w TV)
    Rodmano80
    Poziom 13  
    Witajcie,

Piszę z takim tematem,a mianowicie chciałbym mieć wideodomofon IP przy furtce,a obraz z kamery wyświetlać na panelu TSi,czy jest to w jakiś sposób możliwe ?
    Jakie konkretnie videodomofony mogą obsługiwać taką funkcjonalność ?

Audio(głosu) z panelu przy furtce wiem,że nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy puścić przez TSi dlatego mam wyprowadzoną skrętkę spod furki i będzie osobna słuchawka do rozmowy.

Czy ktoś ćwiczył taki temat ?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
    Rodmano80
    Poziom 13  
    Rodmano80 napisał:
    Witajcie,

Piszę z takim tematem,a mianowicie chciałbym mieć wideodomofon IP przy furtce,a obraz z kamery wyświetlać na panelu TSi,czy jest to w jakiś sposób możliwe ?
    Jakie konkretnie videodomofony mogą obsługiwać taką funkcjonalność ?

Audio(głosu) z panelu przy furtce wiem,że nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy puścić przez TSi dlatego mam wyprowadzoną skrętkę spod furki i będzie osobna słuchawka do rozmowy.

Czy ktoś ćwiczył taki temat ?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Witajcie,

Czy piszę w złym dziale czy moje zapytanie jest nie do wykonania,a może jest do wykonania,ale nikt tego nie praktykował?

Dajcie znać,bo temat dość pilny dla mnie.

Pozdrawiam
    dariusz.bembenek
    Nie do wykonania - na dzień dzisiejszy.
    Wideodomofon po IP jeszcze żaden z TSI nie śmiga. Jedynie kombinacja na zasadzie kamera IP z MJPG przy bramie (niedługo z h.264). Z głośników i mikrofonu też na razie się nie skorzysta. Ogólnie to rzeźba, natomiast oficjalnej wersji integracji nie ma.
    Rodmano80
    Poziom 13  
    Nie do wykonania - na dzień dzisiejszy.
    Wideodomofon po IP jeszcze żaden z TSI nie śmiga. Jedynie kombinacja na zasadzie kamera IP z MJPG przy bramie (niedługo z h.264). Z głośników i mikrofonu też na razie się nie skorzysta. Ogólnie to rzeźba, natomiast oficjalnej wersji integracji nie ma.

Właśnie tego nie rozumiem,bo skoro normalnie kamery IP i obraz z nich można wyświetlić na TSI to dlaczego obrazu z kamery wideodomofonu IP nie można wyświetlić na TSI. Czym to sie różni-jestem laikiem w temacie.

Ja chcę tylko obraz,bo wiem że głosu nie prześlę do TSI,do tego będę miał osobną słuchawkę.

Proszę o podpowiedź.