Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Satel-TSI - Manipulator TSI i obsługiwane kamery

synology1 27 Mar 2015 08:35 37731 148
  • #91 27 Mar 2015 08:35
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Musisz brać też pod uwagę to, że obraz pojawi się dopiero po kilku sekundach.

• #92 27 Mar 2015 09:17
    didotom
    Poziom 16  

Rodmano80 napisał:
    witajcie,

Przy furtce będę miał domofon ip, a na furtkę i bramę będzie skierowana kamera ip z moto zoom'em i w momencie gdy ktoś zadzwoni do furtki lub otworzy się brama wjazdowa na posesję to na Tsi wyświetli się konkretnie widok z tej kamery(łącznie będą 3 szt) z automatycznym zbliżeniem i wykadrowaniem.

Jest to do zrobienia, jak myślicie?

Pozdrawiam

jeśli kamera ma alarmowe wejście to po jego zwarciu (kontaktor na bramie/furtce) może wyznaczyć trasę kamery i zbliżenie, ja po prostu u siebie dałem kamere 12mm.

• #93 27 Mar 2015 09:24
    dariusz.bembenek

didotom napisał:
    kontaktor

Kontaktron..

• #94 27 Mar 2015 09:31
    Rodmano80
    Poziom 13  

kuba2009 napisał:
    Wejscie alarmowe w czym? 😀
    Moze podaj wiecej informacji jakie kamery jaki rejestator😊

Szczegółów nie znam,jestem laikiem w temacie,dostałem na razie informację tylko hasłowo i będą fachowcy nad tym myśleć. Ja myślę,że to będzie trzeba połączyć coś z kontaktronem.

Jeśli chodzi o kamery to rozpatruję 3 modele :
    Samsung SNO 6084 bullet
    Samsung SNB 6004 box-ale tu chyba nie będzie możlwiości-sprawdzają.
    Samsung SNZ 6320 tu jest opcja moto zooma,ale jest raczej poza zasięgiem finansowym. https://www.youtube.com/watch?v=0l7M8q96n8M

To mi nie przeszkadza,że obraz pojawi sie po kilku sekundach-przecież nie stoję przy domofonie cały dzień i nie czekam na gości :D :D

A jaką Ty masz kamerę u siebie DidoTom ?

Pozdrawiam

• #95 27 Mar 2015 09:58
    didotom
    Poziom 16  

Rodmano80 napisał:
    kuba2009 napisał:

Szczegółów nie znam,jestem laikiem w temacie,dostałem na razie informację tylko hasłowo i będą fachowcy nad tym myśleć. Ja myślę,że to będzie trzeba połączyć coś z kontaktronem.

Samsung SNO 6084 bullet
    Samsung SNZ 6320 tu jest opcja moto zooma,ale jest raczej poza zasięgiem finansowym. https://www.youtube.com/watch?v=0l7M8q96n8M

To mi nie przeszkadza,że obraz pojawi sie po kilku sekundach-przecież nie stoję przy domofonie cały dzień i nie czekam na gości :D :D

Pozdrawiam

Ja mam bardzo przekombinowane, ale robiłem aby był efekt zadowalający i aby było tanio i bezobsługowo, to co chcesz zrobić bez problemu można wykonać, po prostu wejście alarmowe musi mieć kamera, albo NVR/DVR, tylko jak chcesz wykorzystać wejście alarmowe rejestarora to sprawdz wcześniej czy rejestrator z daną kamerą będzie miał taką możliwość

przy bramach wjazdowych mam kontaktrony, po rozwarciu, których następuje rozwarcie na NVR i wyświetlany jest obraz z określonej kamery na pełnym ekranie monitora (monitor włącza się na określony czas coś jak w filmie fibaro lili zaraz wracam), a przy furtkach jak ktoś wciska dzwonek/domofon, to na 5 min tez następuje zwarcie wejścia w NVR i wyświetlany jest obraz na pełnym ekranie, ale tu był problem z kompatybilnością kamer, mianowicie okazało się, ze na hikvision/internec aby wyświetlić obraz po zwarciu wejścia alarmowego, to musi być kamera tej samej firmy z innymi zgodnymi z onvif a często instaluję tańsze niekoniecznie gorsze, ale takie bajery już wówczas nie działają.

• #96 27 Mar 2015 10:26
    Rodmano80
    Poziom 13  

didotom napisał:
    Rodmano80 napisał:
    kuba2009 napisał:

Samsung SNO 6084 bullet

Pozdrawiam

Ja mam bardzo przekombinowane, ale robiłem aby był efekt zadowalający i aby było tanio i bezobsługowo, to co chcesz zrobić bez problemu można wykonać, po prostu wejście alarmowe musi mieć kamera, albo NVR/DVR, tylko jak chcesz wykorzystać wejście alarmowe rejestarora to sprawdz wcześniej czy rejestrator z daną kamerą będzie miał taką możliwość

przy bramach wjazdowych mam kontaktrony, po rozwarciu, których następuje rozwarcie na NVR i wyświetlany jest obraz z określonej kamery na pełnym ekranie monitora (monitor włącza się na określony czas coś jak w filmie fibaro lili zaraz wracam), a przy furtkach jak ktoś wciska dzwonek/domofon, to na 5 min tez następuje zwarcie wejścia w NVR i wyświetlany jest obraz na pełnym ekranie, ale tu był problem z kompatybilnością kamer, mianowicie okazało się, ze na hikvision/internec aby wyświetlić obraz po zwarciu wejścia alarmowego, to musi być kamera tej samej firmy z innymi zgodnymi z onvif a często instaluję tańsze niekoniecznie gorsze, ale takie bajery już wówczas nie działają.

Ja chcę obraz u siebie rejestrować na serwerze QNAP lub Synology i jednocześnie traktować go jako serwers domowy multimedialny.

• #97 27 Mar 2015 15:33
    kuba2009
    Poziom 10  

Przy bramach przesuwnych nie ma potrzeby instalacji kontaktronu, mamy przecież wyłącznik krańcowy pod który można się podpiąć, wygodne i proste rozwiązanie.

• #98 28 Mar 2015 12:24
    SMDmaniak
    Poziom 23  

dariusz.bembenek napisał:
    Wstępne testy jakie przeprowadziłem pokazują, że nie trzeba tworzyć tego "tymczasowego" przycisku w celu późniejszego użycia wyzwalaczy (triggerów).
    Wszystko można skonfigurować z pozycji samych wyzwalaczy. Jest dostępne makro "przełącz zakładkę". I myk polega na tym, że w zakładce (np. przy jej tworzeniu) należy nadać nie tyle nazwę, co "etykietę". Spróbowałem i u mnie to od razu poszło.

Jeśli chodzi o programowanie po LAN to również zadziałało od razu, bez większych uwag. Natomiast to co niepokoi to fakt, że po załadowaniu konfiguracji po LAN'ie, program pyta, czy zresetować manipulator TSI. Po zatwierdzeniu, nic się nie dzieje a nowej konfiguracji dalej nie ma. Dopiero manualne odłączenie zasilania (i ponowne włączenie) wgrywa do TSI nowe ustawienia.

Witam

To z zacieciem Resetu moze miec przyczyne w starym wsadzie STM. Najnowszy jest tez w TSB v1.00 2014-05-13.

pozdr

• #99 28 Mar 2015 17:29
    kuba2009
    Poziom 10  

Przy starym wsadzie STM manipulator nie odpala i wyświetla się komunikat proszący o aktualizacje. W niektórych przypadkach jest problem z tym zacięciem resetu, lecz gdy nie postąpimy zgodnie z instrukcją i przed wgraniem nowych ustawień przez LAN nie wprowadzimy centrali w tryb serwisowy, manipulator resetuje się prawidłowo.

• #100 09 Kwi 2015 21:18
    mayer2005
    Poziom 16  

Witam
    Wiem, że temat dotyczy obsługiwanych kamer w TSI ale w wątku pojawia się również kwestia aktualizacji systemu operacyjnego manipulatora TSI. I ja właśnie z tym mam problem.

Wszystkie urządzenia w systemie pracują na najnowszych softach.
    Cała procedura aktualizacji systemu do 1.4 wydaje się przebiegać pomyślnie. Na końcu info, że aktualizacja się powiodła i manipulator zostanie zrestartowany. Jednak po restarcie wersja programu zostaje po staremu czyli v1.01.24
    Jakieś sugestie?

• #101 09 Kwi 2015 22:14
    dariusz.bembenek

Proponuję zbudować projekt w TSI Builder, potem wrzucić na kartę (synchr.). Jak już manipulator będzie się uruchamiał, to z karty pobierze potrzebne pliki do pełnego upgrade. Mniej więcej tak to u mnie zadziałało.

• #102 10 Kwi 2015 19:49
    mayer2005
    Poziom 16  

Proponuję zbudować projekt w TSI Builder, potem wrzucić na kartę (synchr.). Jak już manipulator będzie się uruchamiał, to z karty pobierze potrzebne pliki do pełnego upgrade. Mniej więcej tak to u mnie zadziałało.
    I dobrze kolego proponujesz- odpaliło. Szkoda tylko, że Satel na to nie wpadł jak dzwoniłem do nich.

• #103 12 Kwi 2015 13:59
    maciejMK
    Poziom 10  

Moze ktos mi wyjasnic jak po lanie updatowac manipulator za pomoca tsibuilder.

Podczas synchronizacji dostaje informacje ze:
    123 (Synchronizacja)
    WARNING Brak karty SD. Musi być ona sformatowana przez urządznie INT-TSI.

Karta jest wsadzona w manipulator
    po wybraniu opcji wyszukaj(manipulator) w sieci lan nic nie znajduje

• #104 12 Kwi 2015 14:08
    dariusz.bembenek

Zacznijmy od tego, że w instrukcji wszystko jest napisane.
    Musisz zalogować się w manipulatorze TSI na użytkownika, później wchodzisz w ustawienia (zębatka). Przewijasz listę na dół i będzie opcja do wybrania, która dotyczy zdalnego programowania.

Jeśli tego nie uaktywnisz, to nie TSI Builder nie wyszuka manipulatora.

• #105 15 Kwi 2015 10:32
    maciejMK
    Poziom 10  

te instrukcje to o kant dup...
    Ustawiłem w manipulatorze dostęp zdalny.Adres ip manipulatora dhcp ale caly czas ma 0.0.0.0 i oczywiscie nie laczy sie-tsi builder nie znajduje.Zmienilem w panelu adres na staly przypisalem adres w sieci lan i tez nie znajduje. Jakies sugestie?

• #106 15 Kwi 2015 12:41
    mayer2005
    Poziom 16  

Sprawdź przewód LAN albo spróbuj chwilowo inny oryginalnie zarobiony przewód. TSI nie pobiera adresu więc od przewodu trzeba zacząć.

• #107 01 Paź 2015 06:49
    Boogie_82
    Poziom 2  

Witam,

czy ktoś może bliżej nakreślić, gdzie dokładnie znajduje się w manipulatorze opcja, która należy włączyć, aby mieć dostęp zdalny? Zalogowałem się jako admin i w wspomnianym trybiku nic o dostępie zdalnym nie znalazłem a soft mam najnowszy. Z góry dzięki za pomoc.

Dodano po 13 [minuty]:

Stan-Mar napisał:
    Już drugą sobotę walczyłem u klienta z INT-TSI i kamerami BCS. Żaden ze strumieni nie chciał iść do klawiatury. Dopiero SATEL podał mi prawidłową ścieżkę - ale nie do końca. Okazuje się, że ścieżka podana przez Satela przechwytuje strumień główny, a nie extra. Ponadto zmienia ustawienia strumienia głównego z H264 na MJPEG, a co za tym idzie powoduje brak obrazu z kamery na rejestratorze. Mimo, że ustawiony jest użytkownik posiadający uprawnienia tylko do podglądu, z chwilą zalogowania się zmienia automatycznie parametry kodowania strumienia.
    Ponadto, by obraz w INT-TSI był prawidłowo wyświetlany trzeba było zmieniać rozdzielczość kamery z 2MPix (obraz był dzielony na 2) na D1

Mam identyczny problem - kamera BCS obsługuje dwa strumienie a mimo to TSI po wyświetleniu obrazu automatycznie zmienia mi ustawienia strumienia głównego z H.264 na MJPEG, czyli tak jakby nie obsługuje strumienia dodatkowego. Czy możesz napisać, jak rozwiązałeś ten problem?
    Dodam, że gdy puszczam sygnał przez NVR, efekt jest ten sam, co przy sygnale bezpośrednio z kamery.
    Loguję się przez rtsp://......

• #108 01 Paź 2015 10:10
    dariusz.bembenek

Boogie_82 napisał:
    gdzie dokładnie znajduje się w manipulatorze opcja, która należy włączyć, aby mieć dostęp zdalny?

Jeżeli soft jest na 100% najnowszy w TSI, to po zalogowaniu, jak się "kliknie" na ten trybik, to pokaże się lista opcji. Na dole jest widoczna "Czyszczenie ekranu". Pod tą opcją jest "Dostęp zdalny". Trzeba paluchem przeciągnąć tą listę (tak jak w smartfonach) do góry. Jeżeli przeciąganie nie działa, tzn., że to nie jest najnowszy soft.

Samo przeflashowanie manipulatora z kabelków (STM i OS - dwie złączki PIN5) nie powoduje kompletnego załatwienia sprawy. Po przeflashowaniu należy jeszcze jeden projekt zbudować i wgrać klasycznie - z karty uSD. Dopiero po tym zabiegu manipulator będzie miał najnowszy soft z opcją "Dostęp zdalny".

• #109 01 Paź 2015 16:10
    Boogie_82
    Poziom 2  

Boogie_82 napisał:
    gdzie dokładnie znajduje się w manipulatorze opcja, która należy włączyć, aby mieć dostęp zdalny?

Jeżeli soft jest na 100% najnowszy w TSI, to po zalogowaniu, jak się "kliknie" na ten trybik, to pokaże się lista opcji. Na dole jest widoczna "Czyszczenie ekranu". Pod tą opcją jest "Dostęp zdalny". Trzeba paluchem przeciągnąć tą listę (tak jak w smartfonach) do góry. Jeżeli przeciąganie nie działa, tzn., że to nie jest najnowszy soft.

Samo przeflashowanie manipulatora z kabelków (STM i OS - dwie złączki PIN5) nie powoduje kompletnego załatwienia sprawy. Po przeflashowaniu należy jeszcze jeden projekt zbudować i wgrać klasycznie - z karty uSD. Dopiero po tym zabiegu manipulator będzie miał najnowszy soft z opcją "Dostęp zdalny".

Dzięki za info - banalny błąd, nie przewinąłem ekranu w dół, takie przyzwyczajenie z poprzedniej wersji.

• #110 12 Sty 2016 21:33
    JerzyR
    Poziom 11  

Witam,
    Chciałbym jakąś niedrogą kamerkę IP do INT-TSI. Znalazłem BCS-TIP3200IR-E KAMERA MEGAPIXELOWA IP 2MPX IR 20M POE. Może ktoś potwierdzić, że działa ona poprawnie z INT-TSI? Ew. zaproponować inną w podobnej cenie (max. 500-600pln).

• #111 24 Sty 2016 14:53
    itchome.pl
    Poziom 7  

Witam,
    jak niedrogą to może być EC-130T 1mpx (250 zł) lub EC-230T 2mpx (400 zł).
    Obie działają poprawnie.

• #112 31 Sty 2016 19:55
    rolekk
    Poziom 2  

itchome.pl napisał:
    Witam,
    jak niedrogą to może być EC-130T 1mpx (250 zł) lub EC-230T 2mpx (400 zł).
    Obie działają poprawnie.

Czy podana powyżej kamera EC-230T 2mpx pozwoli zrealizować funkcje jak poniżej dot. podglądu sceny:

-po wyzwoleniu z panelu (przycisk żądania na panelu)
    -po detekcji ruchu w strefie (kamera sama w sobie umożliwia detekcje)
    -podgląd sceny po wyzwoleniu domofonu
    -podgląd po wyzwoleniu bramy przesuwnej

Kamera na pierwsze miesiące będzie podłączona przez router ale bez rejestratora (podgląd on line i na INT).

Jeśli nie ta to która z nisko budżetowych kamer pozwoli zrealizować powyższe funkcje?

Generalnie system alarmowy chciałbym zbudować na integra 24/32+int tsl + zasilanie buforowe z aku, + wspomniane powyżej funkcje (sterować bezpośrednio z płyty czy pójść w przekaźniki ??), dostęp ETH i powiadomienia GSM. Sygnalizacja zewnętrzna.
    Ponadto stopniowo chce budować system na Fibaro (rolety, światła, temperatura-siłowniki). Czy spinając Satel z Fibaro będę miał dostęp do centralki czy tylko z Satel ETH ? Jeśli Fibaro widzi czujki to czy Satel rozpozna sygnał z czujki Fibaro ? (detekcja ruchu) czy to raczej musiałoby być interpretowane jako sygnał wysyłany do Stael z Fibaro wyzwalający sygnał ?

będę wdzięczny za informację, z góry dziękuje

• #113 31 Sty 2016 20:18
    dariusz.bembenek

Generalnie nie ma znaczenia, jaka to będzie kamera, byle by w ogóle działała z INT-TSI. To możliwości tego drugiego decydują co się da a co nie.

rolekk napisał:
    -po wyzwoleniu z panelu (przycisk żądania na panelu)

Tak, tworzy się przycisk, który przenosi do zakładki, na której jest okno z kamery.
    rolekk napisał:
    -po detekcji ruchu w strefie (kamera sama w sobie umożliwia detekcje)

Nie. Kamera nie powie nic do TSI w stylu "widzę ruch, więc przełącz się na pokazywanie obrazu". Choćby kamera to potrafiła, to TSI w taki sposób nie gada.
    rolekk napisał:
    -podgląd sceny po wyzwoleniu domofonu

Nie, bo nie ma na razie żadnej integracji pomiędzy TSI a domofonami. Jedynie wariant pośredni, tzn. przycisk od domofonu podłączony pod wejście centrali. Ustawić trigger w TSI, że naruszenie wejścia centrali uruchamia konkretną zakładkę w TSI.
    rolekk napisał:
    -podgląd po wyzwoleniu bramy przesuwnej

Jak wyżej.

rolekk napisał:
    system alarmowy chciałbym zbudować na integra 24/32+int tsl

Zapewne chodziło o TSI. Jeżeli na centrali będą realizowane jakieś funkcje logiczne, to warto pójść w większą centralę Integra.

Co do Fibaro, to lepiej założyć nowy wątek (żeby nie zaśmiecać tego o TSI). Tak w wielkim skrócie:
    rolekk napisał:
    Czy spinając Satel z Fibaro będę miał dostęp do centralki czy tylko z Satel ETH ?

Nie rozumiem pytania. Musi być po stronie centrali ETHM-1/Plus.
    Satel nie widzi Fibaro, to Fibaro widzi Satela i to właśnie na zasadzie wejść/wyjść/stref.
    rolekk napisał:
    Jeśli Fibaro widzi czujki to czy Satel rozpozna sygnał z czujki Fibaro ?

Bezpośrednio nie. Trzeba będzie pracować w logice Fibaro, aby przenieść informację do Satela.

• #114 31 Sty 2016 20:42
    rolekk
    Poziom 2  

Dziękuje za szybką odpowiedź.

Racja mały off topic.

Zasadniczo wygląda że sporo zależy od kamery bo jeśli sama "ruszy" poprzez wyzwolenie to resztę będzie można obrobić przez fibaro i przesłać do centralki a tam dalej do TSI.
    Zasadniczo myślę o jednym z modeli:
    -EC-230T 2mpx - jak powyżej - działa podobno
    -IP BCS-TIP-3200IR-E - tu nie wiem / na stronie Satel niby jest ale w spisie - plik pdf już jej nie ma ...
    - AVILINK-IP210 - na YT widać że działa
    - inne które działają z TSI a mieszczą się w budżecie do 550 zł.

• #115 23 Mar 2016 19:41
    irkor
    Poziom 27  

Panowie, ma ktoś na obiekcie zainstalowany manipulator TSI, który współpracuje z wideodomofonem DERSO C3 ?
    Nie wiem, czy nie pokusić się o zastąpienie panela wewnętrznego DERSO, dwoma manipulatorami INT-TSI (master i slave), ale zanim się na to zdecyduję, to muszę wiedzieć jak to funkcjonuje w praktyce.

• #116 23 Mar 2016 20:08
    dariusz.bembenek

Na dzień dzisiejszy TSI nie współpracuje z żadnym wideodomofonem.

• #117 09 Lip 2016 11:08
    cieniassss
    Poziom 2  

Witam, u mnie działa kamera BCS-TIP3130AIR po mjpeg cena 295zł.

192.168.1.108/cgi-bin/mjpg/video.cgi?channel=1

Adres IP jest domyślnym adresem dla tej kamery, oczywiście sam zmienia główny strumień na MJPEG.

Re: Satel-TSI - Manipulator TSI i obsługiwane kamery

Kamerę planuję zamontować w skrzynce na listy a obok TSI powiesić zwykły domofon ze słuchawką.

Pozdrawiam.

• #118 18 Lip 2016 23:21
    cristx1
    Poziom 2  

Witam,
    Ja kupiłem podobną kamerę BCS-TIP3130IR , przez przeglądarkę adres wywołujący obraz mjpg(192.168.1.108/cgi-bin/mjpg/video.cgi?channel=1 ) się otwiera a w manipulatorze nie mogę ustawić. Może ktoś pomóc?
    Próbowałem już na kilka sposobów, spędziłem przy tym dobre 2 godziny i dalej nie działa.
    Powoli tracę już cierpliwość do tego manipulatora.

• #119 18 Lip 2016 23:27
    _ZBYCH_
    Poziom 14  

cristx1 napisał:
    Witam,
    Ja kupiłem podobną kamerę BCS-TIP3130IR , przez przeglądarkę adres wywołujący obraz mjpg(192.168.1.108/cgi-bin/mjpg/video.cgi?channel=1 ) się otwiera a w manipulatorze nie mogę ustawić. Może ktoś pomóc?
    Próbowałem już na kilka sposobów, spędziłem przy tym dobre 2 godziny i dalej nie działa.
    Powoli tracę już cierpliwość do tego manipulatora.

Co to jest 2 godziny spędzone na próbach przy satelu :lol:
    Długa droga przed Tobą.
    Satel jest tylko dla wytrwałych :wink:

• #120 19 Lip 2016 08:00
    cristx1
    Poziom 2  

Sam alarm oraz trochę automatyki jakoś udało mi się skonfigurować - więc nie jest z mną tak złe :D
    Ma ktoś pomysł dlaczego manipulator nie widzi kamery?