Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta dźwiękowa USB - głównie do słuchania muzyki

17 Maj 2014 11:37 2886 11
  • Poziom 8  
    Witam,
    przymierzam się do kupna zewnętrznej karty dźwiękowej. Używana będzie właściwie tylko do słuchania muzyki na laptopie (Lenovo R61) oraz komputerze stacjonarnym (aktualnie mam tam Audigy 2).

Sprzęt jakiego używam to głośniki Microlab Solo4C oraz słuchawki Sennheiser HD202. Kupując słuchawki w sklepie dźwięk był naprawdę bardzo dobry, ale po podłączeniu ich do Audigy2 (o laptopie już lepiej nie wspominać) znacznie się pogorszył, a basy prawie zniknęły. Oczywiście liczyłem się z tym, że różnica w stosunku do testowego sprzętu Denona będzie, ale nie aż tak drastyczna!

W związku z tym poszukuję czegoś, czego będę mógł używać zarówno w laptopie jak i na stacjonarnym. Aktualnie moją uwagę skupiają:
    1. Maya U5
    2. Creative SB X-FI surround PRO 5.1
    W sumie dźwięk przestrzenny nie jest mi do szczęścia potrzebny, ale chyba wszędzie już go montują.

Przede wszystkim chciałbym zadać pytanie: czy któraś z powyższych kart pozwoli uzyskać znacząco lepszy dźwięk niż np posiadana Audigy2? Czy w tym przedziale cenowym jest to w ogóle możliwe (max 300zł)?

Oczywiście jeśli ktoś miałby propozycję innej karty, to chętnie ją rozpatrzę.
    Zależy mi też na pełnej kompatybilności z Win7/8/8.1, bo swego czasu miałem słuchawki 5.1 saiteka pod USB i po przejściu z Win XP na 7/8 dźwięk nie był już taki sam (mimo zainstalowanych sterowników system "wiedział lepiej" jak mają grać słuchawki).

Z góry dziękuję za pomoc.

Do listy kart, którymi jestem zainteresowany dołączyłbym jeszcze:
    3. Xonar U7
    4. Creative x-fi HD

Która z nich najlepsza do słuchania muzyki?
  • Poziom 43  
    Z tych polecam Maya U5. Z droższych Maya ESI 44 USB PLUS +.
  • Poziom 8  
    A czy jakość dźwięku na Maya u5 będzie lepsza niż na audigy 2?
    Teoretycznie creative podaje dosyć przyzwoite parametry do tej audigy 2 (może nawet porównywalne z maya u5), a dźwięk jest słaby.

Czy w kartach pod usb za 200-300zł można się spodziewać znaczącej poprawy dźwięku?

Pytam, bo nigdy nie miałem okazji niczego przesłuchać na tego typu sprzęcie...
  • Poziom 43  
    tiago89 napisał:
    Dla mnie dużo lepsza przy odsłuchu na dobrym sprzęcie. Nie poważam Creative właśnie ze względu na marny dźwięk.
    tiago89 napisał:
    Czy w kartach pod usb za 200-300zł można się spodziewać znaczącej poprawy dźwięku?
    Nie masz sprzętu dla audiofila, nie wiem też jak ze słuchem także poleciłem w pierwszej kolejności Maya U5. Potem ESI 44+, bo wiem jak brzmią. Ta druga na wyrost, ale warta swojej ceny.
  • Poziom 8  
    jurek.adam napisał:
    tiago89 napisał:
    Dla mnie dużo lepsza przy odsłuchu na dobrym sprzęcie. Nie poważam Creative właśnie ze względu na marny dźwięk.

Dzięki, to cenna informacja.

jurek.adam napisał:
    tiago89 napisał:
    Nie masz sprzętu dla audiofila, nie wiem też jak ze słuchem także poleciłem w pierwszej kolejności Maya U5. Potem ESI 44+, bo wiem jak brzmią. Ta druga na wyrost, ale warta swojej ceny.

Nie mam sprzętu dla audiofila, ani też audiofilem nie jestem. Zależy mi na mocnym basie (głównie w słuchawkach) oraz możliwości głośnego słuchania muzyki - na głośnikach mam 60 stopniową skalę, ale na audigy 2 już przy 45 zaczyna trzeszczeć, a na karcie zintegrowanej to nawet przy 35. Słuchawki też grają dosyć cicho w kompie, ale już po podłączeniu do TV (gdzie dźwięk też nie jest przecież wybitny) jest znacznie lepiej.

Właściwie waham się już tylko między maya u5 oraz xonar u7. Podobno te drugie mają dobre wzmocnienie słuchawek. Ma ktoś może coś więcej do powiedzenia nt. xonar u7? (opinie w sieci raczej pochlebne, ale i negatywów można się doszukać)
  • Poziom 1  
    Mysle ze najlepszy z niedrogich wyborow, Creative Karta SB Play!
  • Poziom 43  
    Chodzi o tę beznadziejną kartę:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1773771.html ? :D

Xonara U7 nie słyszałem więc się nie wypowiem, ale w życiu bym tyle za niego nie dał.
  • Poziom 8  
    Ok, dzięki wszystkim za opinie i porady.

Zamawiam maya u5, mam nadzieję, że się nie zawiodę.
  • Poziom 43  
    Zamów sobie w sklepie z możliwością zwrotu w ciągu 10 dni. Jak Ci dźwięk nie podejdzie to zwrócisz.
  • Poziom 38  
    Jeszcze warte uwagi są FiiO E10 i FiiO E07K.
    Miałem Maya 44 pod PCI i dobrze ją wspominam, i nie wiem czy nie lepiej grała od mojego FiiO, nie miałem ich w tym samym czasie więc teraz to jest tylko takie "chyba"
  • Poziom 8  
    Po tygodniu użytkowania maya u5 mogę stwierdzić, że jest nieźle. Na laptopie dźwięk o niebo lepszy, a na stacjonarnym też minimalnie się poprawił (w stosunku do sb audigy 2).
    Zakup raczej udany.
  • Poziom 7  
    Witam nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę tutaj a więc, chcę kupić sobie do laptopa Lenovo G700 kartę dźwiękową zewnętrzną. Głównie słucham tylko i wyłącznie muzyki klubowej. Aktualnie posiadam podłączoną wieżę Panasonic SA-AK210 plus głośniczki oryginalne z tej wieży. Cena to od 100 zł do 300 zł. Chodzi mi że jak podłączę tą kartę to żeby była odczuwalna różnica.