Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Orange Funbox I Brother DCP-J515W połączenie Wi-Fi

Gollob_87 17 May 2014 12:03 6357 10
    Gollob_87
    Level 9  
    Witam.
    Mam problem z połączeniem drukarki do Orange FunBox to znaczy:
    wcześniej miałem modem Livebox 2 i wszystko działało bez problemu. Drukarka przełączała się w tryb oszczędności energii (uśpienia) i jak puszczałem coś do druku to się odpalała i drukowała.
    W tej chwili mam FunBox i podłączoną drukarkę do niego.
    W momencie, gdy drukarkę się wyłączy, włączy FunBox ją widzi i normalnie się wszystko drukuje, a kiedy drukarka się przełączy w tryb uśpienia FunBox, jej już nie widzi i nie można nic drukować.
    I znów trzeba wyłączyć i włączyć drukarkę aby wszystko było znów ok.
    I tak przy każdym drukowaniu.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    drseba
    Level 1  
    Potwierdzam identyczny problem z podobnym modelem drukarki DCP-J315W.

Nakombinowałem się z różnymi ustawieniami i bez powodzenia...
    Ewidentnie wskazuje to na problem po stronie FunBox'a, wcześniej działało bezproblemowo na Livebox 1.
    mariusz1802
    Level 2  
    Ja dziś na infolinii Orange usłyszałem że Funbox takiej urody jest i najlepiej jakbym sobie podłączył mojego Brothera DCP 315j poprzez USB. Ech ręce opadają, chyba trzeba czekać na jakąś aktualizację Funboxa.
    Gollob_87
    Level 9  
    Ja jak na razie rozwiązałem mój problem zwykłym access pointem TP-Link wpiąłem go kablem do FUNBOX i skonfigurowałem go, wszystkie komputery oraz drukarkę podłączyłem właśnie pod tego tp-linka i działa bez zarzutów ciekawy jestem czy i kiedy dadzą jakąś aktualizację do FUNBOX
    fuhmen
    Level 12  
    Czy ktoś znalazł już rozwiązanie, bo u mnie i w sąsiedztwie jest taki sam problem z funboxem i drukarką wifi brother. Wcześniej gdy miałem inne routery nie było żadnego problemu.
    Gollob_87
    Level 9  
    Niestety nie ma na to odpowiedzi jedyna możliwość to zrobić tak jak ja zrobiłem wyłączyć wi-fi w funbox-ie i podłączyć zwykłego tp-linka niestety funbox nie jest kompatybilny i trzeba kombinować na inne sposoby
    kapselxxx
    Level 5  
    Witam
    Dokładnie ten sam problem występuje u mnie funbox i Brother MFC-490CW połączone po wi-fi wcześniej na moim routerze asmax problem nie występował
    fuhmen
    Level 12  
    Na chwilę obecną rozwiązanie to tylko dołożenie drugiego routera który stworzy nam sieć domową. Funbox bez wifi i pracuje tylko jako modem i podaje internet do routera który tworzy sieć.Wszystkie komputery i drukarki wifi muszą być podłączone do sieci którą tworzy drugi router. Może jakaś nowa wersja oprogramowania funboxa naprawi ten problem.
    slawento
    Level 11  
    Minęło 4 m-ce od ostatniego postu, więc może ktoś wie, czy uaktualniono feralne firmware FunBoxa, bo mam to samo z drukarką HP OfficeJet Pro 6830. Na Livebox 2.0 nie było żadnych problemów.
    fuhmen
    Level 12  
    Jeśli nie chcesz się denerwować to kup zwykły router i podłącz do funkcja. Niech funtów robi za modem tylko, kablem podaj internet do routera i rozdzielanie internetu niech się zajmie ten drugi router po WiFi i LAN. Wszystkie komputery i drukarkę podłączasz do sieci stworzonej przez drugi router. To jak na razie jedyne skuteczne rozwiązanie. Może kiedyś zaktualizują oprogramowanie funkcja i wyeliminują ten błąd, ale to może.
    rys57
    Moderator
    Problem nie dotyczy obsługi i serwisu drukarek. Proponuję wymagać od operatora rozwiązania problemu.

Orange Funbox I Brother DCP-J515W połączenie Wi-Fi