Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dwie drukarki na jednym LPT1 - Błąd

vip.ryb 14 Apr 2005 13:37 1861 4
    vip.ryb
    Level 12  
    Mam taki błąd - mam dwie drukarki i jeden port w komputerze LPT1, do tej pory przełączałem kabel z drukarki pierwszej do drugiej i działało, ale po jakimś czasie gdy przełączyłem na drugą drukarkę to program pokazuje mi że drukarka nie jest gotowa i nie drukuje. Czy jest możliwe że jedna z nich rezerwuje port LPT1 dla siebie ?

Pomimo przełączenia kabla z powrotem dalej pokazuje mi ten komunikat !

Proszę o pomoc w usunięciu błędu !
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Drukarka Epson LX300+, Win 98,
    pawlo_1
    Level 17  
    moze powinienes za każdym razem zaznaczac w folderze drukarki drukarke ktora ma byc aktywna. Czy te 2 drukarki sa takie same?
    vip.ryb
    Level 12  
    Drukarki nie są te same - jedna to Epson a druga to drukarka etykiet Zebra. Z Windowsa drukuje mi stronę testową a z programu np. Subiekt już nie drukuje. Wygląda na to że drukarka Zebra przyblokowała port LPT1 :) - i nie wiem jak to odwrócić. Myśle że to raczej problem w systemie, tylko jak go rozwiązać !
    mrrudzin
    Level 39  
    W panelu sterowania masz ikonkę drukarki.
    Jakby tam zajrzał, to powinieneś zobaczyć swoje obie drukarki (jako ikonki) i jedna powinna być jakoś wyróżniona (zależy od OS).
    (na zdjęciu zrzut z WIN XP - drukarka wyróżniona czarnym kółeczkiem).
    Jeżeli klikniesz prawym na drukarce za pomoca której chcesz drukować pojawi się menu a'la to co w załączniku. Powinieneś zaznaczyć opcje ustaw jako domyślną i powinno być ok.
    vip.ryb
    Level 12  
    Wydaje się że problem był w sterownikach - dołączyłem dodatkowy port LPT2 i już wszystko działa. Zakańczam temat dzięki za porady!