Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchenka elektryczna TEKA HM-735

zmora 17 Maj 2014 13:38 1536 11
  • #1 17 Maj 2014 13:38
    zmora
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem z kuchenką elektryczna TEKA HM-735 ME. Mianowicie w kuchence nie dział funkcja grzania od spodu. Próbowałem sprawdzić czy jest tam jakaś grzałka pod podłożem która może jest spalona, ale niestety nie mogę się upewnić czy ona w ogóle tam jest, choć z tyłu na dole zauważyłem kable, które prawdopodobnie mogą ją zasilać, dodam, że napięcie tam dochodzi.
    Jeśli chodzi o górną grzałkę to ona jest widoczna i jest na zewnątrz w piekarniku.
    Czy mógłby ktoś mi pomóc i coś na ten temat mi wyjaśnić?
    Czy jest tam jakaś grzałka i jak się do niej dostać, lub ewentualnie podać mi cenę naprawy takiej kuchenki i podjąć się jej naprawy na miejscu we Wrocławiu?
    Dodam jeszcze, że pozostałe funkcje w kuchence działają (grzanie z góry, z nawiewem, grzanie samym nawiewem,)
    Bardzo proszę o pomoc, będę wdzięczny za każdą poradę.
    Pozdrawiam

1 11
  • #3 17 Maj 2014 16:35
    zmora
    Poziom 9  

Tak to właśnie widzę od tyłu tą grzałkę, ale nadal niestety nie widzę możliwości jej wydostania.
    Czy pod tą watą szklaną z tyłu jest tam jakieś dojście aby odkręcić jakiś moduł do którego jest ona przykręcona?
    Wcześniej podejrzewałem, że jeśli już to można się tam dostać jedynie od spodu, wszędzie ta wata bałem się jej całej pozrywać, bo nie wiem czy można ją czymś ewentualnie zastąpić. Zresztą nawet nie wiem jak odkręcić dno kuchenki.
    Dziękuję za pomoc

0
  • Pomocny post
    #4 17 Maj 2014 16:46
    nares
    Specjalista AGD

Grzałka wysuwa się razem z blaszaną tacką, na której jest umieszczona.

zmora napisał:
    wszędzie ta wata bałem się jej całej pozrywać

To się przestań bać, bo nic nie zrobisz.

0
  • #5 18 Maj 2014 00:25
    zmora
    Poziom 9  

Dzięki bardzo
    Wiesz może gdzie w PL można kupić taką grzałkę?

0
  • #6 18 Maj 2014 10:47
    nares
    Specjalista AGD

zmora napisał:
    Wiesz może gdzie w PL można kupić taką grzałkę?

Trudna sprawa...nr. części 83040746. Lepiej spróbować dopasować jakąś inną. Miernikiem ją sprawdziłeś?

0
  • #7 18 Maj 2014 13:30
    zmora
    Poziom 9  

Sprawdziłem, czy dostaje napięcie.
    Przy dopasowaniu innej powinienem się kierować jej mocą i kształtem, a co chyba najgorsze to sposobem mocowania. Czy tak?
    No i jak sprawdzić jej moc?

0
  • Pomocny post
    #8 18 Maj 2014 16:55
    nares
    Specjalista AGD

zmora napisał:

Sprawdziłem, czy dostaje napięcie.

Sprawdzić trzeba rezystancję grzałki.
    zmora napisał:
    Przy dopasowaniu innej powinienem się kierować jej mocą i kształtem

Kształtem tylko na tyle, aby się zmieściła. Moc oryginalnej 900W, ale zamiennik może mieć nawet powyżej 1100W, ale wówczas należy to uwzględnić przy pieczeniu.

0
  • #9 19 Maj 2014 13:35
    zmora
    Poziom 9  

Znalazłem orginał za 70zł i zamówiłem.
    Wielkie dzięki za pomoc
    pozdrawiam

0
  • #10 24 Maj 2014 17:07
    zmora
    Poziom 9  

Jeszcze jedno pytanie.
    Pomimo, że zamówiłem taką grzałkę podając nazwę i symbol kuchenki przysłali mi trochę inną o mocy 1000w zamiast 900W. i trochę inny kształt ale zamontowałem ją (dobrze też pasuje na tej tacy). Mam teraz pewne obawy czy większa moc nie wpłynie jakoś niebezpiecznie na szafkę w której jest zamontowana kuchenka, czy jest jakieś niebezpieczeństwo, że się może podstawa z mdf w tej szafce teraz spalić?
    Dodam jeszcze, że grzałka którą podałeś na zdjęciu i jej moc okazała się właściwa z tą którą wymontowałem.

Dodano po 3 [minuty]:

Grzałka która mi przysłali ma podobny kształt do tej która jest na moim zdjęciu.
    http://kuchenka.com.pl/2013/05/14/grzalka-dolna-piekarnika-kuchenki-ardo-1600w-nowa/

0
  • Pomocny post
    #11 24 Maj 2014 17:27
    nares
    Specjalista AGD

zmora napisał:
    czy większa moc nie wpłynie jakoś niebezpiecznie na szafkę w której jest zamontowana kuchenka, czy jest jakieś niebezpieczeństwo, że się może podstawa z mdf w tej szafce teraz spalić?

Bez obaw, to tylko 100W więcej i nie spowoduje żadnych anomalii.

0
  • #12 24 Maj 2014 18:09
    zmora
    Poziom 9  

Ok. W takim razie jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

0