Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ursus c-360 - remont generalny c-360 w warsztacie

ursusik3 17 Maj 2014 15:02 12453 9
  • #1 17 Maj 2014 15:02
    ursusik3
    Poziom 12  

Witam. Zna ktoś może jakiś dobry warsztat w małopolsce [lub sąsiednie województwa] który wykonuje naprawy generalne ciągników? Chodzi mi o c-360. Trzeba;
    -zespawać blok
    -remont generalny silnika, skrzyni, zwolnic, osi
    -nowa elektryka, cała
    -czyszczenie i malowanie
    Chodzi mi żeby było to zrobione niekoniecznie tanio ale dobrze. Jaki może być tego koszt?

• #2 17 Maj 2014 15:06
    seweryn7701
    Poziom 30  

Ogromny. Na pewno przewyższający walory tego ciągnika. Silnik może znajdziesz sprzedają wyremontowane na podmianę. Ale jak z solidnością to jeden wielki znak zapytania. Czemu nie zrobisz tego samemu lub z pomocą kogoś kto ma pojecie? To prosty ciągnik.

• #3 17 Maj 2014 15:16
    ursusik3
    Poziom 12  

seweryn7701 wiesz nie mam nikogo kto mógłby mi pomóc, na mechanice troche się znam, wymienić klocki tarcze zawieszenie w aucie to nie problem, ale boje się że skrzynia czy silnik to trochę przewyższyło by moje umiejętnośći. Przy dobrych wiatrach może, ale nie chciałbym żeby w środku np.skręcania skrzyni ''było coś ponad moje siły'' rozkręcić i wymienić nie problem ale złożyć to potem już tak. Po za tym pewno trzeba posiadać przy takim remoncie wiedzę typu dokręcanie w odpowiedniej kolejności i siły śruby w głowicy silnika.

• #4 17 Maj 2014 15:25
    Grzegorz_madera
    Poziom 30  

Kolega ostatnio robił to co Ty planujesz. Czyli remont silnika, skrzyni, mostu, podnośnika, układu jezdnego, montaż wspomagania, nowe opony, piaskowanie , malowanie, nowa maska i kabina, nowa instalacja i oświetlenie. Koszt: 26 tys zł. Ciągnik to 4011, przed remontem miał wartość 5 tys zł. Tylko, że jest tu jeden mały haczyk: kolega wszystko (no może poza elektryką, bo to mu robiłem ja, ale to był znikomy koszt w porównaniu do całości) robił sam. Jak chcesz to zlecić komuś to pomóż tą kwotę przez 1,5-1,75. A z tego co piszesz sam raczej tego nie opanujesz, więc musisz komuś zlecić większość prac.

• #5 17 Maj 2014 15:31
    ursusik3
    Poziom 12  

Grzegorz_madera kolega to robił na dobrych częściach?

• #6 17 Maj 2014 15:40
    seweryn7701
    Poziom 30  

To prosty ciągnik nie wymaga nie wiadomo jakiego przygotowania. Super do nauki, mało "haczyków" które mogą narobić problemów. Jest dostępna całkiem fajna instrukcja napraw w której krok po kroku opisany jest demontaż, rozbiórka, montaż z wszystkimi potrzebnymi informacjami typu kolejność, luzy, określenie stopnia zużycia, narzędziami pomocniczymi, momentami dokręcania śrub. Nie wspominając że masz możliwość fotografowania kolejno w czasie rozbiórki, kręcenia filmu. Do tego bez problemu na forach znajdziesz osoby które doradzą. A możliwe że i pomogą w realu. Podwijaj rękawy i bierz się za to.

• #7 17 Maj 2014 15:43
    ursusik3
    Poziom 12  

seweryn7701 wielkie dzięki przekonałeś mnie, w zimę bede miał czas to sie pomału wezmę
    Ps. masz może tą instrukcje?

• #9 17 Maj 2014 16:43
    Grzegorz_madera
    Poziom 30  

ursusik3 napisał:
    Grzegorz_madera kolega to robił na dobrych częściach?

Najlepszych jakie były. Ciągnik robił dla siebie, więc nie było mowy o jakichś kompromisach. Nawet pompę wtryskową dał nową, zamiast regenerować. Teraz ma najdroższą 4011 w województwie.

• #10 14 Cze 2014 22:21
    BC109B
    Poziom 28  

Wujek akuratnie skończył remont silnika S4002 (taki mu wmontowali na wymianę, zamiast oryginalnego s4003). Remonto, ze spawaniem bloku (pęknięcia między cylindrami 2-3, 3-4) wyniósł 5900 zł (2,3 tys. zł części silnika, 600 zł robota pompy paliwowej, 880 zł demontaż silnika i wymiana przedniej osi z dorobieniem tulei). Sam silnik to około 3 tys. zł.
    To cena w woj. Lubelskim.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME