Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indukcja Candy PVI 640C - błąd E1

17 Maj 2014 15:33 6558 8
  • Poziom 12  
    Witam!
    Kilka dni temu płyta po dosyć intensywnym użytkowaniu (komunia) odmówiła posłuszeństwa. Po włączeniu po chwili pojawia się błąd E1 i poza wyłączeniem nic nie można zrobić. Włączony palnik grzeje ale nie ma sterowania, nie można uruchomić innych. Sprawdziłem co oznacza błąd E1 to niewłaściwe napięcie zasilania, ale zasilanie jest prawidłowe, bezpieczniki też są sprawne. Ktoś spotkał się z takim problemem?
  • Poziom 9  
    Witaj. Mam taki sam problem jak wyżej. Tyle, że płyta cały czas wyświetla E1 po podłączeniu do sieci. Znalazł ktoś rozwiązanie problemu? Może ktoś naprowadzi mnie na rodzaj uszkodzonych elementów płyty? Serwis twierdzi, że to moduł zasilania, a co w nim mogło paść? Dodaję fotki modułu. Co po kolei sprawdzać? Nic wizualnie nie wydaję się być uszkodzone..
    Indukcja Candy PVI 640C - błąd E1 Indukcja Candy PVI 640C - błąd E1 Indukcja Candy PVI 640C - błąd E1
  • Poziom 10  
    Witam. Jeżeli mają panowie dalej problem z tą płytą indukcyjną i nie została ona usunięta mogę pomóc kilkoma prostymi sprawdzeniami. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam właśnie przyjemność odwiedzić właściciela omawianej wyżej płyty indukcyjnej Candy PVI 640C. Raz działa, a raz nie i jak nie działa to wyświetla błąd E1 znaczący, że jest coś nie tak z zasilaniem, według mnie zimne luty mogą występować, ale jeśli Koledzy mogą doradzić co można by było zdziałać pomierzyć to chętnie zasięgnąłbym takiej rady, z góry dziękuję.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 10  
    Masz błąd E1 czytałeś wyżej :) Przepraszam, ale ręce opadają :( Zatem wymień kondensatory 470µF te 7 szt. i będzie ok. masz paradę na jakieś 400 PLN.
  • Poziom 2  
    Dziękuję jesionen.
    Kondensatory zostały wymienione 470µF/25V LOW ESR i płyta na razie działa bez zastrzeżeń po 7 sztuk na jedną stronę, po ośmiu latach miały prawo się zużyć przy przetwornicy impulsowej. Po zmierzeniu miernikiem okazało się, że jeden miał tylko połowę pojemności, a reszta trochę niższą niż producent podaje na obudowie.
  • Poziom 10  
    Fajnie że udało się naprawić :). O a za ten wpis przepraszam "Masz E1 czytałeś wyżej :). Przepraszam ale ręce opadają :(". Bo w innym wątku pisałem tą poradę i nie zauważyłem że pytanie jest już w innym. Pozdrawiam jakby co służę pomocą.
  • Poziom 1  
    Stary wątek, ale się przydał. U mnie nie było wprawdzie błędu, ale użycie prawej strony powodowało zablokowanie na kilka minut możliwości sterowania. Po kilku minutach albo się odblokowywało, albo następowało wyłączenie. Wymieniłem kondensatory 2x7szt i śmiga jak nowa :)