Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie tunera DVBT z monitorem i głośnikami.

Mikis 17 Maj 2014 17:07 2388 9
  • #1 17 Maj 2014 17:07
    Mikis
    Poziom 9  

Witam, kupiłem jakiś czas temu tuner DVBT Cyfrowego Polsatu, chciałbym go podłączyć do monitora i głośników.

Tuner ma wyjścia SCART i HDMI, z wyjść audio jest tylko SPDIF i USB/Audio (cokolwiek to jest).

Mój monitor ma wejścia DVI i D-Sub.

Aktualnie mam podłączony obraz po kablu DVI do monitora, na drugim końcu jest adapter DVI-HDMI. A dźwięk jest podłączony po kablu SCART-Component i tu mam podpięty samoróbkę gniazda - cinchem. Chciałbym z tym wszystkim zmieścić się najlepiej w jednym kablu, żeby jedno gniazdo było zajęte :)

Liczę na waszą pomoc! :)

0 9
  • #2 17 Maj 2014 17:49
    grubs
    Poziom 32  

A w jakim celu przecież jak korzystasz z HDMI to nie będziesz jednocześnie ze scart korzystał.
    Więc twoje kombinowanie nie ma większego sensu. Chyba że to kaprys żeby mniej kabli było.
    Ale jeżeli nie masz wejścia dźwięku w monitorze to i tak dwa kable są konieczne.

0
  • #3 17 Maj 2014 17:55
    Mikis
    Poziom 9  

Dlatego jakbyś czytał mój post to byś wiedział że chce podłączyć głośniki do tego żeby mieć dźwięk. W tej chwili właśnie korzystam i z HDMI i ze SCART, dlatego chciałbym to wszystko zmieścić w jednym kablu, ale żeby mieć obraz na monitorze i dźwięk na zewnętrznych głośnikach.

0
  • #5 17 Maj 2014 19:10
    Mikis
    Poziom 9  

Posiadam głośniki komputerowe, więc mam tylko jack 3,5mm. Więc to mnie nie ratuje, mam pytanie z innej beczki trochę, czy jak kupię sobię taki adapter jak na zdjęciu i podepnę do zółtej końcówki tylko jeden kabelek, to będzie przekazywał obraz?

0
  • #6 17 Maj 2014 19:29
    Pan_Kleks
    Poziom 20  

Mikis napisał:
    Posiadam głośniki komputerowe, więc mam tylko jack 3,5mm. Więc to mnie nie ratuje, mam pytanie z innej beczki trochę, czy jak kupię sobię taki adapter jak na zdjęciu i podepnę do zółtej końcówki tylko jeden kabelek, to będzie przekazywał obraz?

Ta przejściówka "VGA" nie zadziała.
    Ale twój problem z jack to nie problem.

0
  • #7 17 Maj 2014 20:07
    Mikis
    Poziom 9  

Pan_Kleks, możesz mi napisać co miałbym podłączyć do czego żeby to wyszło w jednym kablu wszystko? Najbardziej by mi odpowiadały jakieś przejściówki z Componenta na VGA i Audio, ale skoro mówisz że ta przejściówka co zaproponowałem nie zadziała to mi napisz to, jeśli możesz.

0
  • #8 17 Maj 2014 20:25
    Pan_Kleks
    Poziom 20  

W jednym kablu tego nie upchniesz bo w HDMI nie ma analogowego dźwięku a konwerter z HDMI na component kosztuje tyle co dekoder ;)

0
  • #9 18 Maj 2014 00:03
    Mikis
    Poziom 9  

Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł, na Allegro jest kabelek SCART - VGA, czy jak bym kupił coś takiego i we wtyczce SCART dolutował kabel z gniazdem jack na głośniki. To by działało? Na mój chłopski rozum wydaje mi się że tak ;)

0
  • #10 18 Maj 2014 11:05
    Pan_Kleks
    Poziom 20  

Kabelki SCART - VGA NIE DZIAŁAJĄ ;)

0