Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pegasus (IQ502) - Niestabilny obraz na nowym TV

17 Maj 2014 19:29 3954 14
  • Poziom 14  
    Witam,

Panowie - ratujcie. Posiadam oryginalnego Pegasusa IQ502 (rev.1.), który na starych TV, zarówno przy podłączeniu przez RF jak i przez RCA działa jak trzeba.
    Aktualnie posiadam telewizor LG 32LD465 (LCD) i konsolę można podłączyć oczywiście wyłącznie przez RCA (brak tunera analogowego w TV). I pracuje ona dobrze, dopóki nie włożę 'złotej piątki' lub kultowej '168 in 1'... Wtedy obraz przez chwilę jest dobry, po czym zaczyna np powoli schodzić w dół tak, że dolna jego krawędź wychodzi z góry ekranu (obraz przewija się), po czym np zaczyna w ogóle skakać i stawać się nieużyteczny... Wyjęcie kabla video i włożenie go ponownie stabilizuje obraz na kilka(naście) sekund, po czym zabawa zaczyna się od nowa...

Co mogę zrobić, by ustabilizować obraz? Konsola na pewno jest sprawna, to TV ma jakieś problemy może z synchronizacją? Żadne ustawienia nic nie zmieniają, update firmware w TV też nie... Trzeba to załatwić jakoś elektronicznie... tylko jak?

PS: Nie posiadam DVD ani Video,itp, by przez nie podłączyć konsolę...
  • Specjalista Sieci, Internet
    mateo-salvadore napisał:
    konsolę można podłączyć oczywiście wyłącznie przez RCA

A dokładnie jak wyglądają te końcówki na kablach od konsoli?.
  • Poziom 35  
    Wg instrukcji ten telewizor posiada tuner analogowy.
  • Poziom 14  
    @KOCUREK1970
    RCA to Chinche - żółty i biały (Video i Audio mono)

@KIEROWCA_VW
    Hmm... zaskoczyłeś mnie ;) Sprawdzę, bo przyznam, że nie zagłębiałem się w to, tylko przyjąłem, że nie ma.

Ale wracając do wątku - nie zmienia to faktu, że TV nie chce współpracować z sygnałem z konsoli. Może jednak jest na to jakiś pomysł?
  • Specjalista Sieci, Internet
    mateo-salvadore napisał:
    @KOCUREK1970
    RCA to Chinche - żółty i biały (Video i Audio mono)

To kup to:
    Pegasus (IQ502) - Niestabilny obraz na nowym TV
    Podłącz RCA kolorami jak trzeba, następnie w euro w tv, ustawiając na tym przełączniku INPUT.
  • Poziom 14  
    Mam dokładnie takie samo ale i efekt jest taki sam, jak opisywałem - nie pomogło nic...
  • Poziom 42  
    Zakłócenia obrazu telewizora opisane przez kolegę wyglądają identycznie , jak te, które występują przy próbach kopiowania zabezpieczonych kaset VHS. Kaset VHS zabezpieczonych w systemie MacroVision.

Nie mam pojęcia, jakim cudem ten system może byc użyty na modułach gier. Stwierdzam tylko fakt identyczności objawów.

Ten temat - zabezpieczenie MacroVison - był poruszany na forum, a i na sieci można znaleźć sugestie jak to rozwiązać.

Powodzenia :)
  • Poziom 42  
    @itadek - pragnąłbym zwrócić uwagę na fragment wypowiedzi kolego mateo ... wpis #1
    mateo-salvadore napisał:
    I pracuje ona dobrze, dopóki nie włożę 'złotej piątki' lub kultowej '168 in 1'...

Problem dotyczy tylko tych dwóch gier. Reszta działa prawidłowo. Czy jest możliwe, żeby zasilacz działał nieprawidłowo tylko dla tych dwóch wybranych gier? Nie sądzę.
  • Poziom 32  
    Pamiętam że najczęstszą przyczyną błędów w Pegazusie były problemy na styku gniazdo -cartridge, nie pamiętam objawów bo było ich wiele ale często pomagało lekkie odgięcie cartridge i zablokowanie za pomocą ołówka lub wyjęcie z obudowy i wsadzenie samej dyskietki. Bardziej rozbudowane i wymagające gry :) miały więcej układów na dyskietce której czasem trzeba było pomóc wejść do gniazda.
  • Poziom 22  
    mateo-salvadore napisał:

I pracuje ona dobrze, dopóki nie włożę 'złotej piątki' lub kultowej '168 in 1'...

Jak najbardziej może to być przyczyną złego działania tylko niektórych gier przecież mogą posiadać większą pamięć lub innego rodzaju układy pamięci ( innego producenta )
    przez co pobierają większy prąd a dalej to już jak pisałem wcześniej........
  • Poziom 42  
    @itadek - no dobrze, a co kolega powie na to - fragment wpisu #1
    mateo-salvadore napisał:
    Posiadam oryginalnego Pegasusa IQ502 (rev.1.), który na starych TV, zarówno przy podłączeniu przez RF jak i przez RCA działa jak trzeba.
  • Poziom 22  
    Ok może sie myle wtedy zwracam honor ale miałem takich kilka przypadków kiepskiej jakości zasilaczy w takich grach więc proszę autora postu o podstawienie innego zasilacza dobrej jakości oczywiście jeżeli chce a moją wypowiedź niech potraktuje jak dobrą rade a nie zło konieczne :)
    PS. przyszła mi jeszcze jedna myśl może te dwie gry pracują w innym systemie np: NTSC?
  • Poziom 14  
    Panowie, sorry za odgrzebywanie dinozaura, ale tak żeby uściślić - problem rozwiązany...a właściwie ominięty - korzystam z analogowego tunera. :]
    Zasilacz mam stabilizowany, 7,5V chyba 1A lub więcej (w pegasusie i tak jest wbudowana stabilizacja napięcia 5V), więc jest wystarczający (rev.1 była dość prądożerna, ale 1A to i tak nadmiar).
  • Poziom 14  
    Udało mi się dorwać pegasusa ze zmodyfikowanym torem video, dzięki czemu obraz również przez złącze kompozytowe wyświetla się poprawnie.

Nie opiszę dokładnie wykonanych kroków (nie były wykonane przeze mnie), ale w sieci jest mnóstwo poradników na ten temat.