Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schwarzbau Model:SFRS25-6/180 - Pompa obiegowa 3 biegowa - połączenie uzwojeń

RAPELC 17 May 2014 19:52 2436 2
    RAPELC
    Level 17  
    Jak w temacie silnik 1-fazowy 220V/50Hz z kondensatorem 3uF, prąd In=0,4A.
    I bieg 46W
    II bieg 67W
    III bieg 100W
    Tak jest napisane na przodzie pompy.

Mam problem (typowy u nas na wsi): mądrzy porozłączali wszystko w tabliczce przyłączeniowej a potem przynieśli głupiemu do poskładania bo nie wiedzą jak było na początku połączone, a głupi ma niby wiedzieć wszystko co na świecie inni powymyślali. Mądrzy nie wiedzą nic bo głupotami sobie głowy nie zawracają, a głupi niektórym mądrym nie może powiedzieć odczep się. Takie jest niestety życie.

Z silnika wychodzi 5 przewodów. Pomiary omomierzem:
    Są 2 uzwojenia
    pojedyncze: czerwony - czarny --> 270om
    podwójne: zielony - niebieski - żółty --> 2x120om
    (niebieski to odczep środkowy tego uzwojenia)

W tabliczce jest też obrotowy przełącznik biegów 1 - 2 - 3 a z prawej strony (patrząc od strony pokrętła) 5 zacisków do przewodów oznaczonych:
    2 - L5 - 4 - 3 C2 - C1 N1
    Omomierz pokazuje:
    bieg 1: zwarte 2 - 3 C2
    bieg 2: zwarte 2 - 4
    bieg 3: zwarte 2 - L5
    Jest też tam oczywiście miejsce na kondensator 3uF i wyprowadzenie na kabel do sieci.

Mam pytanie.
    Jak podłączyć te przewody uzwojeń aby nie uszkodzić silnika i żeby prawidłowo się kręcił. Można się domyślić że zasilanie z sieci do N i L, kondensator do C1 i C2, ale jak uzwojenia to już nie wiem.
    Pawlo-3102
    Level 17  
    Pierwszy raz spotykam się z taką pompką.Proponuję napisać do serwisu firmy, ewentualnie dopaść i rozebrać inną tego typu pompkę (wygląda jak klon Omnigena Omis).
    RAPELC
    Level 17  
    Udało się połączyć. Długość drutów i opisy. Chodzi bez problemu do tej pory.