Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kierunek wybrać w obecnych czasach?

17 Maj 2014 20:18 879 3
  • Poziom 15  
    Witam
    Wybieram się teraz do technikum i nie wiem jaki kierunek wybrać. Informatyka czy mechatronika ? Co wy byście wybrali? Jak jest z pracą? Jakie zarobki? Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Admin Grupy Retro
    blazejkrzem napisał:
    Jakie zarobki?

Takie, na jakie sobie zasłużysz.

Może rób to, co Cię interesuje?
  • Poziom 28  
    Witam!
    Podstawą na obydwu preferowanych kierunkach jest matematyka i fizyka. To one w głównej mierze determinują przyjecie i pozostanie na danym kierunku. Następnie przedmioty zawodowe zdeterminowane zainteresowaniami, potem CHĘĆ zdobycia wiedzy i umiejętności, co z kolei ma ogromny wpływ na zdobycie pracy i zarobki. W grę wchodzą jeszcze studia w różnych systemach nauki i znów CHĘĆ dalszego pogłębienia wiedzy-dużo pracy własnej i zaangażowania.
    blazejkrzem napisał:
    Witam
    Wybieram się teraz do technikum i nie wiem jaki kierunek wybrać. Informatyka czy mechatronika ? Co wy byście wybrali? Jak jest z pracą? Jakie zarobki? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Preferowane przez Ciebie kierunki już na tym etapie wymagają określenia zainteresowań i wybrania odpowiedniej szkoły średniej. Zarówno praca i zarobki będą zależały od czynników opisanych wyżej.
  • Poziom 2  
    Informatyka to przyszłościowy kierunek ale musisz być dobry bo albo praca w korporacji i firmie albo bruk.

Mechatronika to są jakieś jaja, studiowałem mechanikę i budowę maszyn i co myślisz ze nas maszyny uczyli budować ? Nie, stawiają Ci masę rzeczy które niby są potrzebne a tak na prawdę nie są, wszystko po to żeby wykołować ludzi.

Donald Tusk wyciągnął młodych ludzi z rynku pracy i rzucił na uczelnie. U mnie 5 osób interesowało się "samochodami" reszta nie wiedziała co tam robi, jeden kolega wiedział co to jest CNC, może było 2 - 4 kumatych gości w mojej grupie.

W budowie maszyn najważniejsza jest praktyka, jak umie się dobrze programy typu CAD i symulacje MES to nawet nie trzeba umieć liczyć, wszystko jest w necie kalkulatory przekładni pasowych, symulacje naprężeń, schematy gotowych części po prostu wszystko co potrzebne żeby zrobić maszynę. Tylko po co ją robić ja nie ma rynku zbytu...