Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw golf 2 1.6 TDI - jaki olej wchodzi do silnika ??

BłazejSkowronek 17 Maj 2014 20:36 3534 14
  • #1 17 Maj 2014 20:36
    BłazejSkowronek
    Poziom 6  

Witam jaki olej wchodzi do golfa 2 tdi chodzi mi o np.15W40 itp. bo pierwszy raz mam diesla i za bardzo nie wiem co wlać do silnika :?: :?: :?:

0 14
  • #2 17 Maj 2014 21:05
    domex32
    Moderator na urlopie...

10 na 40 można by zalać.

0
  • #3 17 Maj 2014 21:12
    BłazejSkowronek
    Poziom 6  

a z jakiej firmy ten 10W40 byś radził

0
  • #4 17 Maj 2014 21:18
    domex32
    Moderator na urlopie...

To nie ma znaczenw tak starym aucie, omijaj shell.

0
  • #5 17 Maj 2014 21:21
    Alfred_92
    Poziom 32  

Z ciekawości, mógłby Kolega domex32 rozwinąć myśl odnośnie tego shella?

0
  • #6 17 Maj 2014 21:37
    domex32
    Moderator na urlopie...

Mógłby, wg mnie ten olej jest porostu marnej jakości, przereklamowany i zostawia spore ilości szlamu w silniku... kto zdejmował miskę po shellu wie o czym mowa.

0
  • #7 17 Maj 2014 23:15
    BłazejSkowronek
    Poziom 6  

A czy moze byc ciagnikowy np. Superol ???

0
  • #8 18 Maj 2014 08:05
    domex32
    Moderator na urlopie...

A jaką Superol ma specyfikacje i normę lepkości?

0
  • #9 18 Maj 2014 09:53
    BłazejSkowronek
    Poziom 6  

a sam nie weim :)

0
  • #10 06 Lip 2014 18:00
    Alfred_92
    Poziom 32  

Kolego domex32 miał może Kolega styczność z olejami RAVENOL, jest w zaprzyjaźnionym sklepie motoryzacyjnym i jestem ciekaw co jest wart, i następne pytanie jest takie czym w rzeczywistości jest olej FORD-owski, bo zauważyłem że w odróżnieniu od innych ma słabsze właściwości myjące bo po 1500 km po wymianie w TDCI nadal jest w miarę klarowny w odróżnieniu od innych które w dieslu po tym przebiegu są czarne od sadzy. A co do shella szczerze mówiąc nie zauważyłem jakiegoś szlamu chociaż kilka misek zdjąłem ( ale wszystkie to były 5w40 w benzyniakach).

0
  • #11 06 Lip 2014 22:50
    domex32
    Moderator na urlopie...

Alfred_92 napisał:
    Kolego domex32 miał może Kolega styczność z olejami RAVENOL

Tej marki głównie do automatów używamy, do silników lejemy głownie castrola.

Osobiście uważam że olej na czarno barwią przedmuchy, i lub zużyte części silnika, mikro opiłku, których filtr już nie jest w stanie wyłapać, tłumaczę sobie to tak że jak olej kiepski to szybko czarnieje, bynajmniej w benzynie, w dieslu wynika to z produktów spalania które się dostają do oleju (wyższa kompresja, więcej przedmuchów.)

0
  • #12 06 Lip 2014 23:02
    Alfred_92
    Poziom 32  

domex32 napisał:
    Alfred_92 napisał:
    Kolego domex32 miał może Kolega styczność z olejami RAVENOL

Osobiście uważam że olej na czarno barwią przedmuchy, i lub zużyte części silnika, mikro opiłku, których filtr już nie jest w stanie wyłapać, tłumaczę sobie to tak że jak olej kiepski to szybko czarnieje, bynajmniej w benzynie, w dieslu wynika to z produktów spalania które się dostają do oleju (wyższa kompresja, więcej przedmuchów.)

W zdrowym benzyniaku to po 15 tys olej jest jeszcze brązowy, ale właśnie zdziwiło mnie że ten Fordowski olej w Dieslu po jakimś tam czasie nadal ma jest jasny gdzie inne oleje po 200 km w dieslu są czarne jak smoła, i wydaje mi się ze po prostu ma mniej składników płuczących, i zastanawiam sie co ogólnie są te oleje warte.

0
  • #13 07 Lip 2014 16:39
    domex32
    Moderator na urlopie...

Widzisz, każdy ma swoje zdanie na ten temat. Co do ilości środków myjących jestem sceptycznie nastawiony, bo nowych silnikach tez olej robi się czarny. Co do fordowskiego oleju, może mieć lepszy film, co powoduje mniejsze tarcie.

0
  • #14 07 Lip 2014 17:26
    Alfred_92
    Poziom 32  

I jeszcze jedno pytanie, mianowicie zazwyczaj filtry oleju i paliwa stosuję firm Knecht, i Mann, natomiast kabinowy i powietrza Filtron, ale spotkałem się już także z filtrami marki "HENGST FILTER" Ma Kolega styczność z tymi filtrami i może coś o nich powiedzieć?
    Ja np unikam filtrów olejowych Fitron ponieważ jeden już mi ciekł (puszka rozszczelniła się u podstawy tam gzie zawijany jest kołnierz), pewnie jednorazowy przypadek ale uraz pozostaje.

0
  • #15 07 Lip 2014 19:31
    domex32
    Moderator na urlopie...

Uznaje oryginały, lub bosch, mann, knecht, purlflux....

Filtrony, alpha filtery, harty itp nie montuje.

Sam założyłem do swojego kiedyś filtrona na olej bo miałem nagły wyjazd, było późno a termin się zbliżał i mobila 10/40 diesel, choć jeżdżę benzyną, ale ten olej wydawać mógł by się lepszy, lecz olej pociemniał po tysiącu kilometrów, nie wiem czy filtron do d*** czy olej kiepski mi się trafił ale na boschu czy knechcie olej ciemnieje wyraźnie powyżej 7 tyś km.

1