Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot - skuter traci moc podczas jazdy

17 Maj 2014 21:19 4704 6
  • Poziom 6  
    Skuter Peugeot speedake.
    Po przejechaniu 3 km a czasami mniej skuter traci moc.
    Poprzez dodanie gazu manetką, silnik traci moc, tak jakby gasł.
    Kiedy puszczam manetkę silnik odzyskuję moc.
    Gdy dodam gazu to skuter znowu zaczyna gasnąć.
    Kiedy zgaśnie nie może odpalić, odpala następnego dnia.
    Dodam, że wymieniłem gaźnik, świecę.
    Na starym gaźniku i świecy był ten sam problem.
  • Poziom 16  
    Sprawdź ciśnienie sprężania -wygląda to na problem z kompresją.
  • Poziom 20  
    A mi to wygląda na zacierający się/puchnący tłok.
  • Poziom 30  
    Sprawdź, czy usterka występuje przy odkręconym korku wlewu paliwa. Możesz mieć zatkane odpowietrzanie zbiornika paliwa.
    Nie montowałeś ostatnio jakichś filterków paliwa?
  • Poziom 38  
    Częsty problem w Peugeotach, kiepskie dobranie rozmiaru dyszy głównej i różnice w podciśnieniu powietrza na wlocie gaźnika (opór na filtrze powietrza). Po zamknięciu się dyszy automatu ssania mieszanka robi się zbyt uboga.
    Poza tym autor pisze o wymianie gaźnika, a czy ten gaźnik pochodzi z dokładnie takiego samego modelu i czy został on prawidłowo wyregulowany?
  • Poziom 6  
    czy to może być wina źle ustawionych zaworów
  • Poziom 11  
    Może - o ile masz silnik 4T (czterosuwowy) - czyli taki, który te zawory ma.
    Z tego co się orientuję te Peugeoty mają silniki 2T, ale ciężko się doczytać czy wszystkie...
    Przyczyn może być masa...
    Paproch w cylindrze, świeca, kompresja, dysza, regulacja gaźnika, awaria układu zapłonowego...
    Zacząłbym od sprawdzania tego co sprawdzić najłatwiej.
    Paproch - wykręć świece i kopnij kilka razy (nie używaj startera) - tak akurat miałem w Romecie, ładnych parę lat temu :D
    Od razu sprawdź iskrę i szczelinę między elektrodą centralną a boczną. Jaki ma rozmiar a jaki powinna (odsyłam do danych producenta).
    Gaźnik - w sumie może pójść na pierwszy ogień... Regulacja, sprawdź jaka dysza, czy odpowiednia... Dokładnie sprawdź każdą rurkę, która dochodzi do gaźnika - nie może mieć nawet drobnych pęknięć bo one mogą powodować takie cuda z pracą silnika...
    Potem sprawdź kompresję. To już manometrem od mechanika...
    No i zostanie układ zapłonowy. Nie wiem jak sprawdzić czy jest sprawny w tym skuterze...
    Pozdrawiam