Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Otwórz za pomocą" musi być na pulpicie, żeby otwierało.

17 Maj 2014 23:21 1686 22
  • Poziom 7  
    Witam.

Mam problem z otwieraniem plików przez Word-a, Exel-a itp. Główny folder z tymi programami mam na dysku E. Gdy chcę uruchomić pismo Word-em "otwórz za pomocą" następnie " przeglądaj" i klikam na ikonkę Word-a z dysku E, aby pojawił się w spisie, nic się nie dzieje. Natomiast, gdy zrobię kopię ikony Word-a na pulpicie (dysk C) i wybieram "otwórz za pomocą:, to wszystko działa. Próbowałem już zainstalować programy na nowo, ale to nic nie dało.
    O co tu chodzi?

Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Xp professional SP3
  • Poziom 7  
    Wgralem do rejestru plik fix, nie pomogło.
  • Poziom 7  
    Także próbowałem. Po kolei wyłączałem rozszerzenia i sprawdzałem czy zapisze Word-a w spisie, niestety, tak samo...
  • Poziom 7  
    Pojawia sie "otworz za pomoca" i jak chce wybrac word-a (poprzez klikniecie w "przegladaj" to nic sie nie dzieje, nie zapisuje na liscie) co skutkuje, ze nie moge otworzyc pliku, musze robic te kompinacje, ktora opisalem wczesniej. Office 2007.
  • Poziom 7  
    Niestety plik jaki podal autor wygasl, zrobilem wiec tak jak w instrukcji, narazie lipa, zobacze jutro, po restarcie komputera.
  • Poziom 7  
    Po restarcie to samo...
  • Poziom 7  
    Wydaje mi sie, ze od formata. Wtedy wgrywalem wszysto i nie moglem otwierac dokumentow. Sprawe troche olalem kopiujac Word-a na pulpit, no ale troche sie zesmiecil.
  • Poziom 7  
    HD Tune Pro: SAMSUNG SP2004C Health

ID Current Worst ThresholdData Status
    (01) Raw Read Error Rate 100 100 51 0 ok
    (03) Spin Up Time 253 253 25 5696 ok
    (04) Start/Stop Count 87 87 0 13567 ok
    (05) Reallocated Sector Count 253 253 10 0 ok
    (07) Seek Error Rate 253 253 51 0 ok
    (08) Seek Time Performance 253 253 15 0 ok
    (09) Power On Hours Count 100 100 0 21283 ok
    (0A) Spin Retry Count 253 253 51 0 ok
    (0B) Calibration Retry Count 253 253 0 0 ok
    (0C) Power Cycle Count 94 94 0 6695 ok
    (BB) Uncorrectable Error Count 253 253 0 131072 ok
    (BE) Airflow Temperature 130 106 0 36 ok
    (C2) Temperature 130 106 0 36 ok
    (C3) Hardware ECC Recovered 100 100 0 1649725 ok
    (C4) Reallocated Event Count 253 253 0 0 ok
    (C5) Current Pending Sector 253 253 0 0 ok
    (C6) Offline Uncorrectable 253 253 0 0 ok
    (C7) Interface CRC Error Count 200 200 0 0 ok
    (C8) Write Error Rate 100 100 0 0 ok
    (C9) Soft Read Error Rate 100 100 0 0 ok
    (CA) Data Address Marker errors 253 253 0 0 ok

Health Status : ok
  • Poziom 35  
    pskpiasek napisał:
    Wtedy wgrywalem wszysto i nie moglem otwierac dokumentow. Sprawe troche olalem kopiujac Word-a na pulpit, no ale troche sie zesmiecil.

To znaczy że przekopiowałeś zainstalowany Word z innej jego instalacji w nowe miejsce czy może zrobiłeś jego pełną instalację z płyty z instalatorem Ms-Office?
  • Poziom 7  
    iagre napisał:
    pskpiasek napisał:
    Wtedy wgrywalem wszysto i nie moglem otwierac dokumentow. Sprawe troche olalem kopiujac Word-a na pulpit, no ale troche sie zesmiecil.

To znaczy że przekopiowałeś zainstalowany Word z innej jego instalacji w nowe miejsce czy może zrobiłeś jego pełną instalację z płyty z instalatorem Ms-Office?

Skopiowałem zainstalowaną ikonę Word-a z dysku E na pulpit.

Dodano po 1 [minuty]:

DriverMSG napisał:
    Dysk OK.
    Uruchom komputer z płyty instalacyjnej Windows i zainstaluj system z opcją naprawy obecnego.

Czyli które to będzie polecenie? Robię to pierwszy raz, próbowałem HELP (nazwa polecenia) ale się nie orientuję, co jest do czego.
  • Admin grupy komputery
    pskpiasek napisał:
    Czyli które to będzie polecenie? Robię to pierwszy raz, próbowałem HELP (nazwa polecenia) ale się nie orientuję, co jest do czego.
    Drugie "R".
    Uruchamiasz instalator (jak przy zwykłej instalacji systemu) i pojawi się okno z pytaniem, czy naprawić istniejący system operacyjny / czy instalować na nowo - wybierasz naprawę obecnego systemu.
    To naprawi ewentualne złe wpisy w rejestrze, bez utraty obecnie zainstalowanych programów i danych.
  • Poziom 7  
    Niestety i to zawiodło. Tak kombinowałem jeszcze z tym "otwórz za pomocą" i zauważyłem, że programy: Publisher, Outlook, OneNote oraz Access zapisują się na liście (prawie nigdy ich nie używałem) a Word, Excel i PowerPoint (najczęściej używane) nie działają. Jestem już skołowany.
  • Poziom 35  
    pskpiasek napisał:

Word na dysku „E:” jest pozostałością po wcześniejszej instalacji Windowsa czy może został zainstalowany w bieżącej instalacji Windowsa?
  • Poziom 7  
    iagre napisał:
    pskpiasek napisał:

Word na dysku „E:” jest pozostałością po wcześniejszej instalacji Windowsa czy może został zainstalowany w bieżącej instalacji Windowsa?

W bieżącej.