Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

makro - excel vba stworzenie makra

18 Maj 2014 10:37 1074 7
  • Poziom 7  
    Witam, zwracam się z prośbą odnośnie stworzenia makra.
    Mam napisać makropolecenie które pobiera z dwóch wskazanych komórek wyrażone w km3 ilości ścieków oczyszczonych i nieoczyszczonych. Następnie oblicza jaki procent ścieków stanowiły ścieki oczyszczone i wynik zwraca w formie komunikatu:
    Oczyszczono (wyliczony procent) % ścieków.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Chodzi mi dokładnie jak rozwiązać problem "pobrania wartości z dwóch wskazanych komórek" w moim makro komórki ustaliłam z góry i wszystko działa, ale co w przypadku gdy użytkownik zaznaczy dwie inne komórki, jak zmienić to makro żeby działało w takim przypadku poprawnie.
  • Specjalista - VBA, Excel
    Witaj
    agaa2210 napisał:
    Dim scieki, scieki_oczyszczone, scieki_nieoczyszczone As String
    - dziwne, dlaczego dane liczbowe przedstawiają jako tekst
    Makro sama nie mogę odgadnąć, w jakie komórki wprowadzona wartość. Należy określić, gdzie to zrobić.

Można nadal używać pola wprowadzania WBA.
  • Poziom 7  
    Myślałam, że można to zapisać jakoś przy użyciu activecell, że gdy użytkownik zaznaczy dowolne dwie komórki to uzyska wynik, bez użycia inputbox.
    agaa2210 napisał:
    użytkownik zaznaczy dowolne dwie komórki

Jeśli użytkownik zmieni kolejność oczyszczone - nieoczyszczone ?
  • Poziom 7  
    Przykładowo albo zaznaczy wartości w komórkach A1 A2 a nie b1 b2 żeby z nich wyliczyło
    w inny słowa - użytkownik tylko określa dwie komórki z wartościami, lub wprowadza wartośći?
  • Poziom 38  
    Cytat:
    Przykładowo albo zaznaczy wartości w komórkach A1 A2 a nie b1 b2 żeby z nich wyliczyło

Coś Koleżanka kombinuje.
    A jak zaznaczę A1 i G88 i F15?
    Można wykonać przetwarzanie zdarzeń.

Ale musi najpierw określić komórka oczyszczone, a następnie - nieoczyszczone .

P.S. Określ natychmiast zarówno komórki razem, jeśli w różnych miejscach - z klawiszy Ctrl