Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RICOH 3025 - Błąd sc 672 - sc 991

18 Maj 2014 11:00 1815 4
 • Poziom 13  
  Witam mam problem z Ricoh aficio 3025 , maszyna co kilkadziesiąt kopii swieci błędem sc 672. Poprawiłem styki w kontrolerze ale nic to nie dało. Nie wiem czemu ale w histori błędów nie wyswietla błędu sc 672 tylko błąd sc 991 - i tak za każdym razem, widzę na wyświetlaczu błąd 672 - wchodzę w sc history a tam błąd sc 991. Proszę o jakieś porady. Pozdrawiam.
 • Poziom 25  
  SC672 jest generowany przez panel LCD w przypadku braku komunikacji z kontrolerem. Tak więc nie startuje sam kontroler, a przyczyn może być kilka. W każdym razie problem z kontrolerem odpowiada na Twoje pytanie o brak kodu 672 w historii... Nie może go tam być gdyż nie ma go co zapisać. Na dzień dobry spróbowałbym odpiąć HDD jeżeli maszyna go posiada.
 • Poziom 13  
  wypiąłem dysk i maszyna nie chce drukować bez dysku, miga lampka od przesyłania danych ale maszyna stoi, na komputerze pojawia się błąd wydruku. W maszynie poza dyskiem są zainstalowane 2 kości RAM oraz printer skaner i faks. Oczywiście bez dysku pojawia się komunikat że skaner działa tylko Twain, i prawidłowo maszyna widzi opcje drukarki. Zrobiłem format dysku i zobaczę czy pojawią się znowu błędu sc672 , dysk podpiąłem z powrotem bo muszą drukować. Co dalej nie wiem , proszę o jakieś sugestie, czy prawidłowe jest przestanie działania drukarki bez dysku?
 • Poziom 16  
  nie, nie jest to normalne, maszyna powinna bez dysku drukować,
  nie możesz całego modułu drukarki podmienić na sprawdzenie ?
 • Poziom 8  
  Jeżeli masz możliwość sprawdź czy jedna z kości RAM przestała działać.