Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler grand voyager 2.5 CRD - Cisnienie oleju

18 Maj 2014 11:54 2769 4
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich mam problem z moim Voyagerkiem od 2 lat włancza mi sie kontrolka cisnienia oleju i nic sie nie dzieje. Ale zmierzam do tego , ze podpiąłem go dzis pod system diagnostyczny CDIF/3 i sprawdzałem cisnienie oleju ? jest mozliwosc ze komputer zle pokaże ? Gdyż na biegu jałowym pokazało mi 0.3 Bara a przy 3800rpm / 1.1 bar ? czy auto wgl by odpalilo przy takim cisnieniu ? jak wyzej juz powiedzialem autem zrobione zostalo ok 30 tys km i nic sie nie dzieje , a kontrolka sie zaswieci wtedy gdy wzrosnie temperatura cieczy chłodzacej i gdy jest cieplo na polu lub po właczeniu klimatyzacjii
  • Poziom 10  
    na twoim miejscu najpierw sprawdziłbym manometrem ciśnienie oleju, bo jeżdżąc tak dalej możesz zatrzeć silnik, jeżeli już go nie wykończyłeś
  • Poziom 10  
    auto ma bardzo dobre cisnienie , a najczesciej kontrolka sie włancza po rozgrzaniu sie samochodu i gdy przekroczy 100stopni to wtedy sie wlaczy a gdy temperatura opadnie lub sie wyłaczy klime to kontrolka tez zgasnie .
  • Poziom 39  
    Dobre? To znaczy jakie? I popraw pisownię.
  • Poziom 10  
    jeżeli silnik jest zużyty i ma niskie ciśnienie oleju to jest to widoczne zawsze przy rozgrzanym silniku. przy silniku zimnym niemal zawsze wszystko jest ok, bo olej jest gęsty. ale jak napisał mana, podaj wartości ciśnienia, wtedy będzie wszystko jasne

Dodano po 27 [sekundy]:

*manta*